e-female.gr

e-female.gr (http://www.e-female.gr/index.php)
-   Υγεία & ομορφιά (http://www.e-female.gr/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Κρεμες ομορφιας (http://www.e-female.gr/showthread.php?t=85)

mania 22-02-09 13:23

Κρεμες ομορφιας

Νομιζετε οτι μια κρεμα ενυδατικη, αντιρυτιδικη, νυχτας ή ημερας, ή οτιδηποτε αφορα το προσωπο, πρεπει να ειναι η πιο ακριβη για να ναι και καλη???
Ή δεν εχει σημασια η μαρκα και η τιμη για να ναι και καλη??
Τη γνωμη σας θελω γιατι ειλικρινα δεν ξερω...

faery 23-02-09 21:51

Παράθεση:

Αρχική δημοσίευση από mania (Μήνυμα 170)
Νομιζετε οτι μια κρεμα ενυδατικη, αντιρυτιδικη, νυχτας ή ημερας, ή οτιδηποτε αφορα το προσωπο, πρεπει να ειναι η πιο ακριβη για να ναι και καλη???
Ή δεν εχει σημασια η μαρκα και η τιμη για να ναι και καλη??
Τη γνωμη σας θελω γιατι ειλικρινα δεν ξερω...

Δεν νομίζω ότι έχει τόσο σημασία το να είναι πανάκριβη όσο το να είναι από μια αξιόπιστη μάρκα. Υπάρχουν κρέμες που είναι αρκετά καλές και δεν κοστίζουν μια περιουσία όπως για παράδειγμα εκείνες τις Avene που τις βρίσκουμε στα φαρμακεία.

Όσο για τις αντιρυτιδικές, αυτές απ' οσο γνωρίζω είναι πιο ακριβές από τις απλές ενυδατικές σε όλες τις μάρκες.

Επίσης να τονίσω να μην ξεχνάτε την κρέμα ματιών! Είναι πολύ σημαντική να είναι καλή και να φυσικά να μην ξεχνάμε να την φοράμε. Τα λέω σε εσάς για να τα ακούω κι εγώ! :o

maria 26-03-09 18:43

δεν εχει και τοση σημασια η τιμη.ερευνες που εχουν γινει εδειξαν οτι ακριβες κρεμες εχουν τα ιδια ή και λιγοτερα αποτελεσματα απο καποιες οικονομικοτερες.ολες οι κρεμες που πωλουνται μαζικα εχουν πολυ χαμηλες συγκεντρωσεις δραστικων συστατικων για να αποφευγονται οσο γινεται οι αλλεργικες αντιδρασεις και οι ενοχλητικες παρενεργειες που θα απετρεπαν τους καταναλωτες.στο χερι της καθεμιας ειναι, μετα απο δοκιμες, να επιλεξει αυτη που ταιριαζει καλυτερα στις αναγκες του δερματος της. το μονο που πρεπει παντα να ελεγχουμε ειναι οι κρεμες μας να ειναι εγκεκριμενες απο την ευρ. ενωση ή τον Ε.Ο.Φ. για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο

sofiakmt 06-05-10 14:49

Δεν σημαίνει οτι ένα ακριβό καλλυντικό είναι και καλητερής ποιότητας,άλλωστε με έρευνες που έχουν γίνει κατα καιρούς πολλές ακριβές επώνυμες κρέμες ήταν ακατάλληλες λόγω των χημικών και άλλων συστατικών που περιείχαν.Υπάρχουν στο εμπόριο(φαρμακείο,καταστήματα και εταιρείες) που έχουν οικονομικές,ελεγμένες κρέμες για όλους τους τύπους δέρματος και ηλικίας.

annamaria27 12-05-10 14:44

καλημέρα σας! είμαι καινούργια στο forum γι'αυτό καλώς σας βρήκα!! Όσο αναφορά το θέμα με τις φθηνές και ακριβές κρέμες, εγω κορίτσια να σας πω την αλήθεια χρησιμοποιούσα ακριβές κρέμες, γιατί αν κ ειμαι 27 προσέχω αρκετά την επιδερμίδα μου, ώσπου η φαρμακοποιός μου μου πρότεινε να δοκιμάσω τα καλλυντικά της Sostar. Τα δοκίμασα πολύ επιφυλακτικά γιατί οι τιμές ήτανε πολύ πολύ χαμηλές αλλά έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Η ποιότητα είναι πολύ καλύτερη απο εκείνα που αγόραζα και κατέληξα ότι η τιμή της κρέμας δεν έχει καμμία σχέση με τη ποιότητα της.

vassolka 23-05-10 17:11

Παράθεση:

Αρχική δημοσίευση από annamaria27 (Μήνυμα 680)
καλημέρα σας! είμαι καινούργια στο forum γι'αυτό καλώς σας βρήκα!! Όσο αναφορά το θέμα με τις φθηνές και ακριβές κρέμες, εγω κορίτσια να σας πω την αλήθεια χρησιμοποιούσα ακριβές κρέμες, γιατί αν κ ειμαι 27 προσέχω αρκετά την επιδερμίδα μου, ώσπου η φαρμακοποιός μου μου πρότεινε να δοκιμάσω τα καλλυντικά της Sostar. Τα δοκίμασα πολύ επιφυλακτικά γιατί οι τιμές ήτανε πολύ πολύ χαμηλές αλλά έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Η ποιότητα είναι πολύ καλύτερη απο εκείνα που αγόραζα και κατέληξα ότι η τιμή της κρέμας δεν έχει καμμία σχέση με τη ποιότητα της.

καλησπέρα σου!!έχω κ γω τις ίδιες απορίες είμαι κ γω 27 ετών κ λεχω αρχίσει κ έχω κάνει ρυτίδες έκφρασεις στα μάτια!!η sostar είναι τόσο καλή για αυτήν την περιοχή και επιπλέον έχω και λιπαρή επιδερμίδα !φοβάμαι όμως μη παραφορτώσω την επιδερμίδα μου!!είδες αμέσως αποτελέσματα???αυτόω το καιρό χρησιμοποιώ μια της vichy αλλά δεν τρελάθηκα!!:redface:

annamaria27 14-06-10 10:24

kalispera :)) eida apotelesmata oxi amesws bebaia giati einai fitika ta kallintika tis, alla se 1-2 mines eida allagi.

tereza 21-11-11 23:36

και εγω μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα ακριβες κρεμες. αλλα επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι αποφασισα να δοκιμασω κατι πιο οικονομικο. μετα απο αρκετη ερευνα αγορας κατεληξα στις κρεμες της avon. μου τις προτεινε μια φιλη μου και πραγματικα ειμαι πολυ ικανοποιημενη. τις χρησιμοποιω εδω και ενα χρονο περιπου χωρις κανενα προβλημα.εκεινο που μου αρεσει ιδιαιτερα ειναι οτι εχουν και δεικτη προστασιας. και επειδη εχω προβλημα με παναδες αυτο με εχει καταβολεψει
σας τις συνιστω ανεπιφυλακτα

τώρα τελευταία χρησιμοποιώ αυτό το serum http://youravoncosmetics.blogspot.co...ew-genics.html και είμαι υπερευχαριστημένη

thetis30 09-01-12 17:00

Prosopiki apopsi einai oti den xreiazetai na einaio akrives oi kremes me mia bepanthol idi mporoume na exoume enydatosi pou theloume. Kapoia stigmi pou xrisiomopoiousa panakrives kremes epatha akmi kai ekane na fygei 6 mines. Oson afora ta matia pou dyskola enydatonontai xrisimopoio tin krema matiwn tis La Roche posay kai mazi me mia therapeia pou ekana gia tous maurous kyklous iremisa. I therapeia legetai eyeslices kai tin vrika sto site www.eyeslices.gr . Einai 2 mikra epithemata gia ta matia kai afou ekana tin efarmogi meta evaza kanonika tin krema mation. ;)

gourounitsa 09-01-12 17:35

γεια σας κοριτσια...εχω δυο μερες που με εχει πιασει ενα αγχος για την εμφανιση μου..διαβαζω τα σαιτ σας κ δεν ξερω ποια να χρισημοποιησω...πριν λιγο εβαλα στα μαλλια μου ασπραδι αυγου θα το αφησω μιση ωρα...ταυτοχρονα εχω βαλει μια μασκα προσωπου αυτη με γιαουρτι κ μελι...εχετε να μου προτεινετε κατι πολυ καλο..θελω να μακρυνουν τα μαλλια μου γιατι ειναι στο ιδιο μηκος εδω κ 5 χρονια κ να αναζωγονηθει το προσωπακι μου...βοηθεια......πειτε μου???????????

Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 02:20 (GMT +2)

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2018 Jelsoft Enterprises Limited