Θέμα: Σειρές!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Ο Σταμάτης, μπήκε στην παρέα στις 08-09-11, μας γράφει από Πειραιάς, Ιχθύς στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 379 μηνύματα.

Stamatis is offline Stamatis is offline  
Καλώς όρισες λοιπόν.
Αυτά είναι όμως μπανάκια και καλές ταινίες κάθε βραδάκι με την κατάλληλη παρέα.
Χρωματάκι πήρες καθόλου τουλάχιστον;
Μπα.. έχω αρκετά λευκό τύπο δέρματος. Αν επιμείνω, το πολύ πολύ να αρπάξω κάποιο έγκαυμα.

Την σειρά αυτή δεν την έχω δει μόνο αποσπασματικά αλλά ναι υπέροχη τοποθεσία.
Κι η διακόσμηση είναι πολύ όμορφη αλλά κάποιες αλλαγές θα τις έκανα σίγουρα.
Αν και μου αρέσει το πιο μοντέρνο θα προτιμούσα νομίζω για το σπίτι μου κάτι πιο έθνικ που είναι και πιο κλασσικό.
Μοντέρνο; Έθνικ; Κλασσικό; Έφτασες τη φαντασία μου στα όρια της (και η φαντασία μου δεν έχει όρια). Αν κατάλαβα καλά θέλεις κάτι με την ελκυστικότητα του μοντέρνου, την ζεστασιά του κλασσικού, και το μυστήριο του έθνικ.

Και φυσικά με θέα την θάλασσα..να ακούω τα κύματα να χτυπάνε πάνω στους βράχους!
Αχχ τέλειο θα ήταν...
Καλά πάμε από όνειρα όπως βλέπεις!
Πιστεύω ότι όλοι εμείς οι σινεφίλ, είμαστε από τη φύση μας και ονειροπόλοι. Έχω πιάσει αρκετές φορές τον εαυτό μου, να "βυθίζεται" μέσα στη ταινία για κάποιο διάστημα, και να χάνω την επαφή με τη πραγματικότητα. Επίσης, δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε σένα, ενδέχεται να ενσωματωθώ με κάποιον από τους χαρακτήρες, χωρίς απαραίτητα να είναι και ο πρωταγωνιστής.

Από τις σχετικά πιο καινούργιες που μου άρεσε αρκετά είναι το inception, το Shutter Island και μετά πολύ λιγότερο φυσικά το avengers..
Φυσικά έχω καιρό να δω καινούργιες..σαν τις παλιές κακά τα ψέμματα δεν έχουν ξαναβγεί.
Τώρα πιο πολύ εφέ έχουν παρά πλοκή!
Το Inception το έχω δεί. Καλή ταινία, αν και ίσως το παρακάνουν στα επίπεδα ύπνωσης.
Το Shutter island, και αυτή καλή ταινία, ίσως αν ήμουν ο σκηνοθέτης της να διάλεγα άλλον πρωταγωνιστή. Ο Leonardo di Caprio είναι πολύ γλυκιά φατσούλα γι'αυτή τη ταινία. Απ'ότι διάβασα στο Imdb, ένας από τους σεναριογράφους είναι ελληνικής καταγωγής, ίσως γι'αυτό υπάρχει έντονο το στοιχείο της συνωμοσιολογίας.
Στο Avengers. Ο χαρακτήρας του "Tony Stark", λόγω της αχαλίνωτης αυτοπεποίθησης, δεν σου σπάει τα νεύρα; Θα μπορούσε το αγόρι σου να έχει τέτοιο χαρακτήρα; ή θα του είχες σπάσει το κεφάλι.
Προσπαθώ να θυμηθώ και τον τίτλο μιας άλλης ταινίας που ήθελα να σε ρωτήσω αν την είδες και αν σου άρεσε, με ένα τύπο που εξαφανίζετε και εμφανίζεται σε κάποιο άλλο μέρος του πλανήτη, σαν να διακτινίζεται κάπως. Tη θυμήθηκα λέγετε "Jumper".
Reply With Quote