Θέμα: Φοβαμαι!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
celina
Θεσσαλονίκη
celina's Avatar

Η celina, μπήκε στην παρέα στις 01-03-12, μας γράφει από Θεσσαλονίκη, είναι 27 ετών, Σκορπιός στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 81 μηνύματα.

celina is offline celina is offline  
Καλησπέρα σας.Καταρχήν θα ήθελα να διαφωνήσω μαζί σου serhan yavas και οι λόγοι είναι οι εξής: Καταρχήν δεν ξέρεις ούτε πόσο καιρό είναι μαζί ούτε τους λόγους για τους οποίους βρίσκονται σε διαφορετικές πόλεις.Ύστερα θέλω να διαφωνίσω και σε ακόμα κάτι μαζί σου. Επειδή ίσως διάβασες πως το έχω περάσει και ξέρω λίγο πολύ τους λόγους που μπορεί να έγινε,δεν είναι θέμα μόνο αγάπης στον άλλον αλλα και το πόσο σου δείχνει ότι ενδιαφέρεται για σένα.Δεν ξέρω αν στη Ναταλία ήταν αυτός ο λόγος παντώς σε μένα ήταν αυτός.Ναταλία,καταρχήν σου αξίζει ένα μεγάλο μπράβο που κατάφερες να τον πείσεις να σ' ακούσει έστω και για λίγο.Ξέρεις πολύ καλά πως τους άντρες όταν τους πιέζεις για κάτι τόσο αυτοί αντιδρούν άσχημα..Οι απαντήσεις που του έδωσες ίσως να είναι αρκετές γι αυτόν αλλα όχι για σένα γιατί αυτό θα σε τρώει για πάρα πολύ καιρό,όμως γνώμη μου είναι να τον αφήσεις λίγο χρόνο μόνο του να το σκευτεί,να καταλάβει τι έγινε(γιατί μπορεί ακόμα να μην το έχει συνηδητοποιήσει) και θα δείς πως μόλις το καταλάβει θα αλλάξουν τα πράγματα.Εδώ θέλω να προειδηποιήσω ότι το θέμα σας θα εξεληχθεί με δύο τρόπους(Σ απαντάω λαμβάνοντας υπόψην μου πως τα παρακάτω δεν τα έχει μειραστεί μαζί μας:το διάστημα που είστε μαζί,τους λόγους που έγινε αυτό με τον άλλον και τέλος το πόσο συχνά βρίσκεσαι με το αγόρι σου): αν πραγματικά σ'αγαπάει και θέλει να είστε μαζί τότε θα καθήσει θα το σκευτεί και θα σε βοηθήσει μόνος του να το ξεπεράσεις και να προχωρήσετε παρακάτω(αυτό έγινε στη περιπτωσή μου).Εδώ θέλω να σου τονίσω πως αν το κάνει αυτό μην συνεχήσεις να του το θυμίζεις και να το αναφέρεις συνέχεια ούτε για πλάκα γιατί τότε θα θυμώσει πάρα πολύ μαζί σου και θα έχει και δίκιο.Η άλλη περίπτωση χωρίζεται σε δύο μέρη:1ν' αρχίσει να απομακρίνεται απο σένα και να χωρίσετε και η άλλη να σε φέρει στη θέση του και να σου κάνει ακρίβως το ίδιο σκηνικό που έκανες και συ σ'αυτόν.Σ' αυτό το σημείο θέλω να ξέρεις πως εγώ όταν συνέβει όχι ένιωσα ήλίθια,όχι ότι ήθελα η γη ν' ανήξει να με καταπεί αλλα να εξαφανιστώ απ' το πλανήτη.. Οι σχέσεις είναι ένας μεγάλος συμβιβασμός κι αν θέλεις μια μεγάλη "άτυπη" συμφωνία... Εαν συμβεί η πρώτη περίπτωση κοίτα ν'απολάυσεις ττη σχέση σου και να μπείς δυναμικά σ' αυτήν(γιατί είμαι σίγουρη πως αυτή τη στιγμή αισθάνεσαι σας δαρμένο σκυλί),να του δείξεις πως έχεις διάθεση να επανορθώσεις και να ξεκινήσεις πάλι απ' την αρχή μαζί του.Εαν συμβεί κάποια απ'τις περιπτώσεις της δεύτερης περίπτωσης, στη πρώτη θα χρειαστείς πολύ χρόνο για να κάνεις κάτι καιρνούριο ενω στη δεύτερη θα είναι πιο δυνατό το συναίσθημα μεταξύ σας γιατί θα ξέρεις πως ένιωσε και θα βγει απο μόνο του.Μη στεναχωριέσαι όλα καλά θα πάνε...Ενημέρωσε μας :)
Reply With Quote