Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
vassolka
νέο μέλος
vassolka's Avatar

Η vassolka, μπήκε στην παρέα στις 23-05-10, ΠΑΡΘΕΝΟΣ στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 12 μηνύματα.

vassolka is offline vassolka is offline  
Είναι μεγάλη δουλειά, που έχεις ανθρώπους σαν τον αδερφό σου, που σε στηρίζει. Να θυμάσαι ότι άλλοι δεν έχουν αυτή τη πολυτέλεια.

Στο πρώτο σου μήνυμα, εκφράζεις τον φόβο σου μήπως δεν καταφέρεις να κάνεις οικογένεια. Ίσως και να είναι κάποιος παλιός στόχος, που πλέον να μη σε ενδιαφέρει, η να μη σε ενδιαφέρει άμεσα. Απλά θέλω να πω ότι όταν φτάσεις στα 38-39 πλέον θα έχεις 1-2 χρόνια για να κάνεις κάποιο παιδί με ασφάλεια. Έτσι θα πρέπει να έχεις βρει κάποιον που να τον ενδιαφέρει να γίνει πατέρας, και να έχεις περάσει τον απαραίτητο χρόνο μαζί του, για να διαπιστώσεις ότι ταιριάζετε.

Δεν έχω βιώσει ποτέ ζήλια, αλλά νομίζω ότι ελέγχετε καλύτερα από το αντίθετό της, δηλαδή την αδιαφορία.

Μήπως υπήρξαν απανωτές απορρίψεις από μέρους σου πριν καταλήξετε στο φιλικό;
Το "ψιλοδιαγράψει" σημαίνει ότι τρέφεις κάποιες έστω μικρές ελπίδες.

Ας υποθέσουμε ότι σου κάνει Like κάποιος στο FB (συγχώρεσε με αν κάνω κάποιο λάθος στην ορολογία, γιατί δεν έχω FB), και εκτός από το ότι είναι σχετικά κοντά σου (βασικό κατά τη γνώμη μου, για να κρατήσει μια σχέση), τις φωτογραφίες και το προφίλ του τα βλέπεις σχετικά ελκυστικά. Με πιο τρόπο θα ήταν επικίνδυνο αν συναντιόσασταν σε ένα καφέ της δικής σου προτίμησης; Θα σε μαχαίρωνε; Τόσους άγνωστους που συναντάς κάθε μέρα στο δρόμο, σε έχει μαχαιρώσει κάποιος; Μήπως έχεις ανοικτούς λογαριασμούς με τη Μαφία;

Δεν λέμε να πας να τη πέσεις. Όντως νιώθουμε πιο περήφανοι όταν είναι δικό μας κατόρθωμα. Αλλά δεν σου απαγορεύει κανείς, να κοιτάξεις, και να χαμογελάσεις. Ε, αν σε πλησιάσει κάποιος από αυτούς που θα το κάνεις, για πιο λόγο να μην είσαι απλά φιλική.

Ναι σκεφτόμαστε με πιο απλό τρόπο. Κάποιες φορές ευχόμαστε να είχατε ανδρικό εγκέφαλο, για να μπορούμε να συνεννοηθούμε εύκολα.
Εσύ απλά θέσε συγκεκριμένα την απορία σου και εγώ θα σου απαντήσω.

Παρακαλώ! Δεν χρειάζεται να με ευχαριστήσεις. Δεν είσαι η πρώτη, και πιθανότατα δεν θα είσαι και η τελευταία που το κάνω.

Ο αδελφός μου είναι ένας πολύ σημαντικός άνθρωπος στην ζωή μου που με συμβουλεύει πολλές φορές και εύστοχα και όντως νιώθω πολύ τυχερή που έχουμε μια τέτοια σχέση αλλά δεν θέλω να του ζητάω συνέχεια την βοήθεια του αλλιώς δεν θα σταθώ και στα πόδια μου!!!!
Η δημιουργία οικογένειας είναι στις μεγάλες μου επιθυμίες αλλά φοβάμαι πολλές φορές οτι δεν θα γίνει εφικτό!!
Τώρα αυτό που λες για τον fb δεν θα το απέκλεια αλλά θα τον φιλτράριζα πρώτα όσο μπορούσα ..είναι λίγο δύσκολο για μένα να βγω με έναν τελείως άγνωστο έστω και για καφέ έξω....
Αυτό για το φλέρτ είναι και το μεγάλο μου μείον, πολλές φορές δυσκολεύομαι έστω και να χαμογελάσω και σε κάποιον ..ανοίγομαι μόνο αν τον ξέρω...το ξέρω θέλει δουλειά...ουφ!!!
Δυστυχώς η ζήλεια μπορεί να φέρει και δυσάρεστα αποτελέσματα και σου εύχομαι ποτέ να μην την νιώσεις ούτε να σε ζηλέψουν καταστρέφονται και οι δυο ...!!Ούτε βέβεαια η αδιαφορία είναι καλό απλά στην αδιαφορία είναι πιο εύκολο να φύγεις..!!
Τώρα για το τελευταίο φλέρτ μιας και είναι και επίκαιρό διότι βγήκαμε τις προάλλες ξανά, ίσα-ίσα που δεν υπήρχε απόρριψη από μερους μου αλλά πιο πολύ απο το δικό του!!Κι εδώ θέλω να τα φώτα μιας και προσφέρθηκες -αν και μεταξύ μας την ψιλοξέρω την απάντηση- πέρσι υπήρχε έντονη ερωτική διάθεση και από τους δυο μας αλλά όταν τέθηκε το θέμα αν θα πάει για σχέση, αν και μου το έπαιζε σχεσάκιας κλπ.... αυτός την ψιλοέκανε με ελαφρά και καλά να το πάμε πιο χαλαρά, από τότε έχουμε μια συνεχή επικοινωνία είτε με μνμ είτε μέσω fb και κάθε τρεις και λίγο βγαίνουμε! Κοίτα απο τι τον κόβω στην αρχή μπορει να ήταν φουλ αλλά μετά κατι έγινε και ξενέρωσε και με κρατάει για καβάντζα...και θα μου πεις τώρα γτ δεν το ξεκόβεις αφού δεν σ'αρεσει όλη αυτή η κατάσταση ...και γω σου λέω ..έλα μου ντε!!!
Reply With Quote