Θέμα: Σειρές!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Ο Σταμάτης, μπήκε στην παρέα στις 08-09-11, μας γράφει από Πειραιάς, Ιχθύς στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 379 μηνύματα.

Stamatis is offline Stamatis is offline  
Καλή ερώτηση!
Νο1 θεωρώ την σειρά "In treatment" αν και έχει σταματήσει εδώ και κάποιο διάστημα.
Προβαλλόταν στο Μακεδονία TV, και παραδόξως για ένα τόσο μικρό κανάλι, αυτή η σειρά είχε βραβευτεί με χρυσή σφαίρα.
Για όσους δεν την γνωρίζουν, πρωταγωνιστής ήταν ένας ψυχολόγος και θέματα ήταν οι συνεδρίες του, αλλά και τα προσωπικά του προβλήματα.
Φίλοι που την έχουν δεί, και έχουν συμμετάσχει και σε συνεδρίες, βρίσκουν ότι έχει αρκετή αληθοφάνεια.
Νο2 "Τα φιλαράκια". Παρόλο που είναι σειρά δεκαετίας+, σχεδόν πάντα μου φτιάχνει το κέφι. Μου αρέσουν γενικότερα βέβαια οι κωμωδίες.
Νο3 "Two and a half men". Όχι τόσο αστεία όσο τα φιλαράκια, κυρίως λόγο της καυστικότητας, αλλά καλή. Επιπλέον η τοποθεσία που φαίνεται στο τρέιλερ είναι ονειρική, και τακτικά εμφανίζονται και ωραία "μωράκια", για να χαλβαδιάζουμε και 'μείς τα αγοράκια.
Επειδή πρόσφατες ελληνικές σειρές που να μου αρέσουν δεν υπάρχουν (φαίνεται πως έχουν φτωχύνει οι παραγωγές λόγω κρίσης), θα αναφέρω περιληπτικά δυο παλαιότερες: "Εκείνες και γώ" με τον φανταστικό Γιάννη Μπέζο, και το "Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή" με εξωτερικά γυρίσματα, και απίθανες ατάκες.
Σε σένα, ποιές αρέσουν;
Reply With Quote