Θέμα: Σειρές!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Paradise Lost
τακτικό μέλος
Paradise Lost's Avatar

Η Paradise Lost, μπήκε στην παρέα στις 25-06-13, και έχει δημοσιεύσει 242 μηνύματα.

Paradise Lost is offline Paradise Lost is offline  
Animation, εννοείς κινούμενα σχέδια; Στη κατηγορία αυτή μου αρέσει ο "Μπομπ Σφουγγαράκης", και η "Φάρμα των ζώων". Και οι δύο μερικές φορές μου δίνουν την εντύπωση ότι δεν απευθύνονται σε παιδιά.
Τη πρώτη πρέπει να τη βλέπουν και οι πάσης φύσεως εργοδότες, αφού ο Σφουγγαράκης είναι ο ιδανικός υπάλληλος.
Στη δεύτερη για να καταλάβεις το χιούμορ μερικές φορές, θα πρέπει να γνωρίζεις πράγματα γνωστά μόνο σε ενήλικες.
Παλαιότερα έβλεπα και το "The Simsons", το οποίο δεν το βάζει πλέον κάποιο κανάλι.
Από Ταινίες:

Θρίλερ (αν και δεν βλέπω πλέον): "Hellraiser", παλιά, αλλά ανατριχιαστικά αλλόκοτη ταινία. "Blair which project", ποιό παλιό, αλλά τελικά είναι ντοκιμαντέρ ή ταινία; θα ψάχνεσαι στο τέλος.

Κοινωνικές: "Artificial inteligence", ναι σωστά, για μένα ανήκει σ'αυτή τη κατηγορία, και είναι από τις πολύ ελάχιστες ταινίες που όταν τη βλέπω, μου αρέσει να τη βλέπω μόνος μου.
Θα ήθελα να δω και το "Safe house" που πρωταγωνιστεί ο Patrick Stewart, αλλά δεν το βρίσκω πουθενά.

Από αισθηματικές δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια, που να με εντυπωσίασε αυτή τη στιγμή.
Μήπως έχεις δεί το "' Άν"; είναι καλή ταινία;
Ναι αυτό εννοώ..κινούμενα..καλά τον μπομπ τον σφουγγαράκη τον βλέπω κι εγώ..
Αλλά αυτό το διάστημα βλέπω (όταν έχω χρόνο) dragonball z.
Την φάρμα των ζώων δεν την ξέρω..
Όσο για αυτό που είπες για τον μπομπ δεν έχεις και άδικο...έτσι μας έχουνε πλέον...
Το the simpsons το έχω δει πάρα πόλυ λίγο...family guy είναι λατρεμένο όμως!Πάντα με κάνει και γελάω...

Από τις ταινίες που είπες έχω δει μόνο το Artificial inteligence και μου άρεσε πολύ αλλά κάπως creepy μου φάνηκε.
Το Αν όχι δεν το έχω δει και δεν σκοπεύω...δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον...
Επί το πλείστον βλέπω ξένες σειρές και ταινίες..
Reply With Quote