Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 01:43 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: 9ελω να βγαλω τα εχτενσιονς αλλα φοβαμαι... Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
maggi
νέο μέλος
maggi's Avatar

Η maggi, μπήκε στην παρέα στις 04-02-12, και έχει δημοσιεύσει 9 μηνύματα.

maggi is offline maggi is offline  
Wink 9ελω να βγαλω τα εχτενσιονς αλλα φοβαμαι...
καλησπερα σε ολους και παλι..
αλλο ενα 9εματακι 9ελω ν πω ελπιζω να το εγραψα εδω καλα..
εβαλα πριν απο 4.5 μηνεσ εχτενσιονς επειδη εχω πολυ κοντα μαλλια και μακρενουνε πολυ πολυ δυσκολα
το προβλημα ειναι οτι 9ελω επειγωντος να τα βγαλω!!

Σ.Ο.Σ---->
το προβλημα ειναι οτι η χαζη η κομμωτρια μου ειχε αφησει πολυ κενο απο την ριζα και εχουν μπερδευτει στο πισω μερος του κεφαλιου μου κατω χαμηλα αρκετα τα μαλλια μου με τα εχτενσιονς..και φοβαμαι οτι 9α μ κοψουνε τα μαλλια μου...
...μου εχουν πει οτι υπαρχει ενα λαδακι( το οποιο δεν ξερω πως λεγεται δυστηχως και μπορω να το χρησιμοποιησω μονη μου για να τα βγαλω...) ειναι ηδη κοντα τ μαλλι μου κ αν μου τα κοψουνε 9α απογοητευτω...υπαρχει αυτο το λαδακι ? και αν πως το χρησιμοποιω...δν ξερω σε τι μαγαζι να παω....και φοβαμαι να παω σε κομμωτηριο γτ μαλλον 9α μ τα κοψουνε και επισης δεν ξερω ποσα λεφτα 9α μου παρουνε για να μου τα βγαλουνε σε κομμωτηριο....αν ξερει κανεις τπτ πειτε μου παρακαλω !!
Reply With Quote
Toulipaki (Γωγώ)
τακτικό μέλος
Toulipaki's Avatar

Η Γωγώ, μπήκε στην παρέα στις 26-08-11, μας γράφει από Θεσσαλονίκη, Τοξότης στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 139 μηνύματα.

Toulipaki is offline Toulipaki is offline  
Καλησπέρα!

Καταρχήν μην επιχειρήσεις μόνη σου να βγάλεις τα extension.Μπορεί να κάνεις ζημιά στα μαλλιά σου.Θα πάς στην κομμώτρια που σου τα πέρασε και θα της εξηγήσεις το πρόβλημα σου.Τα exte τα περιποιήθηκες;Γιατί έφτασαν σ'αυτή την κατάσταση;Η κομμώτρια χρησιμοποίησε λάθος τεχνική για να στα περάσει.Απο κει και πέρα σου έδωσε λεπτομερείς οδηγίες για το πώς να τα περιποιήσαι;Γιατί θέλουν και ιδιαίτερη τεχνική για να περαστούν και περαιτέρω φροντίδα απο τη γυναίκα που τα έχει στο κεφάλι της.Για παράδειγμα, απαγορεύεται να βάζεις βούρτσα και θερμότητα κοντά στη σιλικόνη κ.α Τέλος πάντων μην το κάνεις μόνη σου.Θα πάς στο συγκεκριμένο κομμωτήριο και θα ζητήσεις ή να στα διορθώσουν ή να στα βγάλουν.Όσον αφορά το οικονομικό ρώτα τους.Τα extension θέλουν κι αυτά την τέχνη τους όπως και το καθετί.Και κομμωτής με κομμωτή έχει διαφορά.Αν ξαναβάλεις ψάξτο πιο διεξοδικά το θέμα.Πάντως κανένας μη ειδικός δε μπορεί να βάλει ούτε και να βγάλει μόνος του extension.Οπότε μη το κάνεις, απλά.Τώρα όσον αφορά τα μαλλάκια σου που μακραίνουν πολύ δύσκολα να ξέρεις οτι η τρίχα μεγαλώνει μισό με ένα πόντο το μήνα.Υπάρχουν μαλλιά που μακραίνουν πολύ εύκολα κι άλλα όχι.Αυτό συμβαίνει γιατί σπάνε πολύ εύκολα οι άκρες τους.Η τρίχα ζεί 3-5 χρόνια.Φρόντιζε τα μαλλιά σου κόβωντας τα ένα πόντο το δίμηνο,ώστε να φεύγει η οποιαδήποτε φθορά,και βάζε μία με δύο φορές την εβδομάδα μάσκα μαλλιών (κατά προτίμηση επαγγελματική) που τρέφει τα μαλλιά.Πάντως άν τα μαλλιά σου έχουν φθαρεί λόγω κακής τεχνικής περάσματος των exte,έχε υπόψη σου οτι υπάρχουν πάρα πολλά υπέροχα κοντά κουρέματα που γοητεύουν και δίνουν τύπο.Αρκεί να βρείς τον κατάλληλο κομμωτή-τρια να σε ακούσει και να σου κάνει ακριβώς αυτό που σου ταιριάζει!!!!Ό,τι κι αν κάνεις καλή επιτυχία εύχομαι και να μας πείς τι έγινε τελικά!!!
Reply With Quote
maggi
νέο μέλος
maggi's Avatar

Η maggi, μπήκε στην παρέα στις 04-02-12, και έχει δημοσιεύσει 9 μηνύματα.

maggi is offline maggi is offline  
eyxaristo gia tin apantisi.
eytixos bre9ike mia kataplikti ginaika-kommotria pou ekane ipomoni kai epi 2 wres katafere na m ta ksempleksei kai epeisis epi alles 3 ores moy ta ksemperdepse kai me kourepse kai pigan ola kala !!
Reply With Quote
faery (νεράϊδα)
Δημιουργός
faery's Avatar

Η νεράϊδα, μπήκε στην παρέα στις 16-02-09, μας γράφει από ξωτικοχώρα, είναι 46 ετών, Καρκίνος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 295 μηνύματα.

faery is offline faery is offline  
Μaggi, μικρά ελληνικά αν έχεις την καλοσύνη.

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων!
– Πες μου ένα χαρούμενο τραγούδι για την ζωή, είπε το δέντρο στΆ αστέρι του.
– Το τραγούδι που λέει η καγκελόπορτα, όταν ανοίγει και μπαίνει κάποιος που αγαπάς.

Βρείτε το e-female.gr στο facebook και κάντε Like!
Reply With Quote
Karina Banos
νέο μέλος
Karina Banos's Avatar

Η Karina Banos, μπήκε στην παρέα στις 23-10-14, και έχει δημοσιεύσει 13 μηνύματα.

Karina Banos is offline Karina Banos is offline  
Γεια σας κορίτσια,

Για αυτό το λόγο (χάλια τοποθέτηση, δύσκολη αφαίρεση, καταστροφή μαλλιών), καλύτερα να βάλετε extensions μαλλιών με μικροδακτύλιους (micro rings). Είναι η τελευταία τεχνολογία τοποθέτησης και η οποία είναι απολύτως ασφαλής για τα φυσικά μαλλιά. Με την μέθοδο αυτή θα αποφύγετε κάθε κίνδυνο τραυματισμού και στρες στα μαλλιά σας, που προκαλούνται κυρίως κατά την αφαίρεση των extensions με τις υπόλοιπες μεθόδους τοποθέτησης. Οι μικροδακτύλιοι είναι ένας τρόπος να προεκτείνεται τη φυσική σας τρίχα χωρίς τη χρήση κόλλας ή υψηλής θερμοκρασίας.

Αν θα θέλατε να μάθετε παρά πάνω για την τεχνική αυτή, διαβάστε τα εδώ:
www.greatextensions.gr

Εγώ βάζω extensions μαλλιών μόνο με αυτή την τεχνολογία (micro rings). Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη, και τα μαλλιά μου είναι σε άριστη κατάσταση.
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων