Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 10:24 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Πως να τον κερδίσω; Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Katy
νέο μέλος
Katy's Avatar

Η Katy, μπήκε στην παρέα στις 10-05-13, και έχει δημοσιεύσει 6 μηνύματα.

Katy is offline Katy is offline  
Arrow Πως να τον κερδίσω;
Καλησπέρα σας,
ονομάζομαι Κατερίνα και είμαι 21 χρονών. Πρόσφατα, μέσα από κοινή παρέα γνώρισα ενα παιδι που μου άρεσε πολύ από την πρώτη στιγμή. Φρόντισα να μην το δείξω όμως και στο τέλος της βραδιάς έμαθα από κοινό φίλο ότι είπε του άρεσα εμφανισιακά και ότι είναι ελέυθερος. Χάρηκα απίστευτα. Όμως τις επόμενες δύο φορές που βγήκαμε με κοινή παρέα δεν έκανε καμια κίνηση εκείνος , πέρα από κάποια καρφώματα κ ματιές ,έντονο σφίξιμο χεριού στη χειραψία κλπ. Το θέμα είναι ότι είναι απο τους τύπους που είναι ωραίοι και το ξέρουν, δημοφιλής, κοινωνικός, μπορεί να έχει όποια θελήσει.'Ομορφος, έξυπνος, γυμνασμένος, με χιούμορ . Οι περισσότερες κοινές γνωστές (όχι φίλες) μας τον γουστάρουν και με τις υπόλοιπες μισές έχει κάνει σίγουρα κάτι. Είναι αυτό που θα λέγαμε ''player'' , τις παίζει όλες στα δάχτυλα , ενώ αντιθέτως εγώ είμαι ντροπαλή και μαζεμένη! Όποτε βγαίνουμε τον αγνοώ επιδεικτικά σαν να μην υπάρχει(έχω ταλέντο σε αυτό) κ εκείνος φαίνεται να είναι στον κόσμο του! Τουλάχιστον δεν ασχολείται με άλλες, απλά με τους φίλους του. Ίσως φταίω κ εγώ που δεν μου την πέφτει γιατί έχω μια παγερή και αδιάφορη στάση απέναντί του (δυστυχώς αυτό το λάθος κάνω συχνά: όταν μου αρέσει κάποιος πολύ μου κόβονται τα πόδια, δεν βγάζω λέξη, δείχνω σαν να τον αντιπαθώ!) Δεν είχα πολλές ερωτικές σχέσεις και υστερώ στον τομέα του φλερτ και του παιχνιδιού γενικότερα. Θα ήθελα λοιπόν τις συμβουλές σας για το πως θα καταφέρω να τον κερδίσω! Ίσως να μην έχω και μεγάλη αυτοεκτίμηση και να μου φαίνεται ότι μου πέφτει 'too much' και ότι δεν θα μπορούσα να σταθώ άξια πλαί του. Ξέρω πως αν ήμουν πιο καπάτσα και πιο ξεπεταγμένη , πιθανότατα να είχε γίνει ήδη κάτι μεταξύ μας. Πως μια ντροπαλή και άβγαλτη κοπέλα λοιπόν, μπορεί να κάνει δικό της εναν σύγχρονο δον ζουαν? Χωρίς εκείνος να με εκμεταλλευτεί. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
Reply With Quote
leia
τακτικό μέλος
leia's Avatar

Η leia, μπήκε στην παρέα στις 29-09-12, και έχει δημοσιεύσει 268 μηνύματα.

leia is offline leia is offline  
Κατερίνα μου και εγω έτσι είμαι ...παγωνω μόλις βλέπω το αγόρι που μ ενδιαφέρει μπροστά μ κ εκτός αυτού...μολις πάει ν γίνει κάτι κάνω Τσίρκα....τεσπα ελπίζω ν μην τ κανεις κ εσύ λοιπόν .. Η γνώμη μ είναι 1.) μην το πεις σ φίλες Π δν εμπιστευεσαι μην στο φάνε άκυρο άλλα είμαι παρούσα ...κ 2.) δείξε ενδιαφέρον κ ΜΤ γραψτον αφού είναι player όπως λες θα τα παίξει.....κ μετά θα δεις θα έρθει αυτός σ εσένα... good luck:*
Reply With Quote
totally_xristina (ΧΡΙΣΤΙΝΑ)
τακτικό μέλος
totally_xristina's Avatar

Η ΧΡΙΣΤΙΝΑ, μπήκε στην παρέα στις 07-09-10, μας γράφει από ΚΟΡΩΠΙ, είναι 34 ετών, ΤΟΞΟΤΗΣ στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 131 μηνύματα.

totally_xristina is online totally_xristina is online  
γεια σου....

κοιτα,το να το παιζεις αδιαφορη τελειως,δεν τον βοηθας να σε προσεξει....!!!δεν ξερω αν αυτα που λες πως επειδη ειναι ωραιος μπορει ευκολα να εχει οποια θελει,αλλιως τωρα θα ηταν με καποια.....πολλες φορες οι ωραιοι θελουν κατι σταθερο και ομορφο,αλλα οταν υπαρχουν οι ευκολες και οι καπατσες οπως λες,και αυτο το καταλαβαινει και ο ιδιος,γι αυτο μπορει να μην τις εκτιμαει και απλα να παιρνει αυτο που θελει και να φευγει....!!!
ομως δεν ξερεις σιγουρα πως ειναι στις σχεσεις του....!!!
εγω θα σου ελεγα οταν βρισκεστε με την παρεα,να προσπαθεις να εισαι κοντα του,να μιλατε και να δειχνεις ανετη απεναντι του οσο μπορεις....να δειχνεις οτι σε ευχαριστει η παρεα του και η παρουσια του....τωρα θα μου πεις πολλα ζηταω,μιας και εισαι ντροπαλη,δεν θα σου ειναι ευκολο να το παιξεις ανετη...αλλα εδω μπορεις να το παιζεις αδιαφορη,γιατι να μην αλλαξει την σταση σου απεναντι του προς το καλυτερο,για να σε προσεξει....μπορει να θελει να σε πλησιασει,αλλα εσυ δεν τον βοηθας σε αυτο...!!!
οποτε καταλαβαινεις και εσυ η ιδια το λαθος της σταση σου....

δεν πρεπει να νιωθεις οτι σου πεφτει πολυ,αν σου αρεσει και πιστευεις οτι εχεις πολλα ομορφα πραγματα να του δωσεις,και να ζησετε μαζι,γιατι να μην τον διεκδικησεις....???
μπορει σε εσενα να βρει αυτο,που δεν βρηκε στις προηγουμενες σχεσεις του και να θελει να ειναι μαζι σου....αρκει να εισαι ο πραγματικος σου εαυτος....αλλιως δεν θα κρατησει....!!!κανε καποιες κινησεις και πες μας τι εγινε....!!!!
και θα σου πω και καποια παροιμια που σου παει γαντι......:
"κανεις δεν σε θυμαται για αυτα που σκεφτηκες,αλλα για τις πραξεις που εκανες...."
κανε πραξεις λοιπον....!!!!
ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΑΓΕΙΑ......!!!!!ΘΑ Σ'ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ...!!!!
ΧΡΙΣΤΙΝΑ+ΚΩΣΤΑΣ=06.04.09
Reply With Quote
Marizw (Δήμητρα)
τακτικό μέλος
Marizw's Avatar

Η Δήμητρα, μπήκε στην παρέα στις 16-02-12, και έχει δημοσιεύσει 82 μηνύματα.

Marizw is offline Marizw is offline  
Καλημερα Κατερινα μου και χρονια πολλα.Απο το γραμμα σου καταλαβαινω πως εισαι ωριμη και ξερεις αν αντιμετωπιζεις ορ8α καταστασεις δεν ειναι ομως σιγουρη για τον εαυτο σου.Το ''δεν ειμαι αξια διπλα του'' και τετοια καλο ειναι να μην τα σκεφτεσαι καν!ο κα8ε αν8ρωπος ειναι μοναδικος και με την μοναδικοτητα κερδιζει.Το οτι δν εισαι ξεπεταγμενη και που** οπως πολλες αλλες κοπελες οι οποιες ειναι διατε8ιμενες να δειχνουν εναν αλλον εαυτο ωστε να εντυπωσιασουν υποτι8εται καποιο αγορι δειχνει οτι εχεις αξιοπρεπια και αυτο ειναι πολυ σημαντικο.Τωρα να εχεις υποψην σου οτι κατι τετοιοι ''ωραιοι και δημοφιλης'' ας πουμε καποια στιγμη στην ζωη τους 8α βρουν μια κοπελα(που 8α ερωτευτουν) που 8α τους βαλει τα 2 ποδια σε ενα παπουτσι!Παντως 8α σε συμβουλευα να μην εισαι τοσο αδιαφορη δεν δειχνει οτι 8ελεις την παραμικρη σχεση....αλλο λιγο αδιαφορη για να τσιμπησει ο αλλος και αλλο παγερα αδιαφορει σε σημειο που να ξενερωσει ο αλλος εχει διαφορα...Επισης το οτι μπορει να εχει οποια 8ελει...ενοεις οποια 8ελει του κα8ετε.Δεν πιστευω οτι μπορει να βρει οποια ΣΟΒΑΡΗ κοπελα 8ελει....οποτε απο την επομενη φορα δειξε μια πιο φιλικη συμπεριφορα, δεν σου ειπα να του την πεσεις αλλα σιγουρα με το να εισαι πιο φιλικη και ευδια8ετη σου προσ8ετει παντους.Εισαι μια αξιολογη κοπελα που μπορεις να πετυχεις αυτο που 8ελεις αν προσπα8ησεις.Και πανω απο ολα να εχεις αυτοπεποι8ηση και και να αγαπας τον εαυτο σου..Να εισαι σιγουρη οτι αυτο που λες οτι εισαι ντροπαλη και μαζεμενη αυτο μπορει να τον προσελκυσει απο την αποψη οτι εισαι ομορφη συμπα8ητικη και μυστηριωδης και δεν τα πετας ολα στην φορα..εφαρμοσε οσα σου ειπα και περιμενουμε γραμμα σου !
Reply With Quote
Katy
νέο μέλος
Katy's Avatar

Η Katy, μπήκε στην παρέα στις 10-05-13, και έχει δημοσιεύσει 6 μηνύματα.

Katy is offline Katy is offline  
Ευχαριστώ πολύ και τις τρεις για τις απαντήσεις σας και για τα ενθαρρυντικά σας σχόλια! Επιφυλλάσσομαι την επόμενη φορά να προσπαθήσω να τον πλησιάσω λίγο, να είμαι όσο πιο φιλική μπορώ.. τουλάχιστον να απαλλαγώ από το προσωπείο της αδιάφορης..σίγουρα αυτό δεν οδηγεί πουθενά.Έχετε δίκιο σε όλα όσα λέτε..!
Έν τω μεταξύ, έχουμε να βγούμε 4-5 μέρες αλλά απότι έμαθα εκείνος ρίχνει προτάσεις στην παρέα για να ξαναβγούμε όλοι μαζί. Μόλις έχω νεότερα θα σας ενημερώσω, ευχατιστώ και πάλι!
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2018 Jelsoft Enterprises Limited