Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 00:59 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: ψυχολογια στο 0 Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
kantela97
νέο μέλος
kantela97's Avatar

Η kantela97, μπήκε στην παρέα στις 12-04-16, και έχει δημοσιεύσει 14 μηνύματα.

kantela97 is offline kantela97 is offline  
Thumbs up ψυχολογια στο 0
Καλησπέρα κοινοτητα,
το δικο μου θέμα ξεκίνησε απο προχθές (τυπικά). Ήμουν κοντά 2 μηνών έγκυος και έγινε διακοπή της κύησης . Ημουν μβιβασμένη με την απόφαση , εν μέρει το ήθελα και ΄γω . Άλλοι θα σκεφτήτε οτι έκανα έγκλημα αλλα ειμαι μολις 20 χρονών και το αγόρι μου 21 , Είναι διπλα μου ολη μεχρι τώρα αλλα νομιζω οτι δεν εχω όρεξη για τιποτα . Εκεί που έλεγα οτι ηθελα να βγουμε εξω να ξεχαστουμε μετα αλλαζω γνωμη και προτιμω να μεινουμε σπιτι . Φυσικα εκεινος ενοχλειται φανερα και ειναι λογικο γιατι εγω παντα ημουν σπιτογατος αλλα τον καταλαβαινω εχει ρουτινιασει ...ολο μεσα ! Τι να κανω λοιπον να μην με νοιαζει ποσο νταουν ειμαι ψυχολογικα και να βγω εξω ? να ασχοληθω περισσοτερο μαζι του? Εκεινος απο την αλλη εκνευριζεται πολυ ευκολα .... ενδεχομενως να καθεται μαζι μου λογω της επεμβασης που εγινε μεχρι να αναρωσω για να μην νοιωθει τυψεις . Εσεις τι λετε?
Reply With Quote
Sonia_92
νέο μέλος
Sonia_92's Avatar

Η Sonia_92, μπήκε στην παρέα στις 29-12-17, και έχει δημοσιεύσει 10 μηνύματα.

Sonia_92 is online Sonia_92 is online  
Αρχικά θα ήθελα να σου πω ότι θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό μετά από το γεγονός που έζησες και είσαι άσχημα ψυχολογικά. Καθώς είμαι κι εγώ νέα γυναίκα πιστεύω ότι είναι πολύ σκληρό να πάρεις μια τέτοια απόφαση και καλό είναι να μη συμβαίνει σε καμιά κοπέλα. Αυτό που θα σε συμβούλευα είναι να ζητήσεις βοήθεια ψυχολόγου. Μη το θεωρείς υπερβολικό ένας ψυχολόγος θα σε βοηθήσει να το ξεπεράσεις με το σωστότερο τρόπο. Δυστυχώς γύρω μας μεγάλο ποσοστό γυναικών έχουν κάνει κάποια φορά στη ζωή τους άμβλωση. Μη νιώθεις τύψεις μη κατηγορείς τον εαυτό σου αλλά μη το πάρεις και αψήφιστα. Συζήτησέ το με μεγαλύτερες γυναίκες που εμπιστεύεσαι (μαμά, θεία η κάποια ξαδέρφη) που ίσως έχει βρεθεί στη θέση σου και μπορεί να σε νιώσει. Αντί να βγαίνεις απλά έξω θέσε στόχους για τη ζωή σου, προσπάθησε πια τα πράγματα που θα συμβαίνουν σε εσένα να είναι επιλογές σου και να μη βρεθείς ποτέ ξανά σε αυτή τη θέση.
Τέλος όσον αφορά το φίλο σου πιστεύω ότι ευθύνεται όπως και εσύ για όλο αυτό που έγινε. Μη τον κατηγορείς αλλά και μη του κάνεις χάρες μέσα σου επειδή πιθανόν είσαι ερωτευμένη. Αν θέλει να είναι μαζί σου θα πρέπει να σε στηρίξει και απο δω και πέρα να είναι προσεκτικός με εσένα, να παίρνει προφυλλάξεις γιατί μια άμβλωση δεν είναι απλό πράγμα πέρα του θρησκευτικού κομματιού και σε βάζει σε κινδύνους!
Reply With Quote
kantela97
νέο μέλος
kantela97's Avatar

Η kantela97, μπήκε στην παρέα στις 12-04-16, και έχει δημοσιεύσει 14 μηνύματα.

kantela97 is offline kantela97 is offline  
Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου . Τους στόχους της ζωής μου του έχω θέσει προ πολλού απλά αυτό έτυχε και με έπιασε απροετοίμαστη . Με κάποιον δικό μ δυστυχώς δν μπορώ ν το συζητήσω οι γονείς μ ήθελαν να μείνει το θέμα σε πολύ στενό κύκλο δλδ μόνο εκείνοι . Αλλά μάλλον θα σε ακούσω στο θέμα περί ψυχολόγου.
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2018 Jelsoft Enterprises Limited