Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 01:46 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Νεύρα Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Nikoleta20 (Nikoleta)
νέο μέλος
Nikoleta20's Avatar

Η Nikoleta, μπήκε στην παρέα στις 03-05-12, Zugos στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 39 μηνύματα.

Nikoleta20 is offline Nikoleta20 is offline  
Προεπιλογή Νεύρα
Έγω και ο φίλος μου ειμάστε μάζι 1μιση χρόνο.Σε γένικες γράμμες τα πάμε καλα..
Άλλα υπάρχει ένα μεγάλο θέμα ο φίλος μοθ είναι πόλυ νευρίκος σε σημείο να μην ξέρω τι να κάνω...? Δευτέρον, κάνει και λέει πραγμάτα που με στενάχωρουν συνέχεια και παρόλο που του έχω πει να σταμάτησει δεν το κάνει και αρχίζει και κανει χειροτέρα..Δεν θέλω να χωρίσουμε γιατι τον αγαπαώ άλλα δεν παέι αλλο...
Τι με συμβουλευεται να κάνω...???
Reply With Quote
erwteymeni (erwteymeni)
τακτικό μέλος
erwteymeni's Avatar

Η erwteymeni, μπήκε στην παρέα στις 05-03-12, μας γράφει από kosmos tou pote:), και έχει δημοσιεύσει 67 μηνύματα.

erwteymeni is offline erwteymeni is offline  
Έγω και ο φίλος μου ειμάστε μάζι 1μιση χρόνο.Σε γένικες γράμμες τα πάμε καλα..
Άλλα υπάρχει ένα μεγάλο θέμα ο φίλος μοθ είναι πόλυ νευρίκος σε σημείο να μην ξέρω τι να κάνω...? Δευτέρον, κάνει και λέει πραγμάτα που με στενάχωρουν συνέχεια και παρόλο που του έχω πει να σταμάτησει δεν το κάνει και αρχίζει και κανει χειροτέρα..Δεν θέλω να χωρίσουμε γιατι τον αγαπαώ άλλα δεν παέι αλλο...
Τι με συμβουλευεται να κάνω...???
Νικολετακι μου η κατασταση ειναι καπως....μπερδεμα..1ον δεν θες να τον χασεις 2ον ειστε μαζι 1,5 χρονο και 3ον σε στεαναχωρει η συμπεριφορα του.Ρε κουκλιτσα μου τι φταιει και ειναι νευρικος συνεχεια??δεν περναει καλα με την σχεση σας και το κυριοτερο μαζι σου??συζητηστε το ρωτα τον τι φταιει που ειναι συνεχως στην τσιτα και πες του αν εχει καποιο παραπονο απο σενα..και γω απο τη φυση μου ειμαι νευρικη και ξεσπαω σε πολλα ομως οταν ειμαι με καποιον δεν τρελενομαι τοσο ξερω να ελεγχομαι.αν ηταν ετσι απο την αρχη της σχεσης τοτε ειναι ενα απο τα ελλατωματα που θα πρεπει να αγαπησεις σε αυτον...αν το εκανε στην πορεια κατι πρεπει να βρεις οτι φταιει.Σαν ζευγαρι θα πρεπει να μιλατε ανοιχτα για ολα τα θεματα γιατι αν δεν αισθανεσε καλα με την ολη κατασταση δεν θα πρεπει να το κρατας μεσα σου και να φοβασε τον χωρισμο.Αν δεν αλλαξει και αποδειχτει οτι δεν ηταν απλως <<μια φαση>> τοτε πρεπει να κανεις κατι γιατι δεν ειναι σωστο να ανεχεσε την νευρικοτητα του και να στεναχωριεσαι επειδη δεν ξερεις τι να κανεις.Ελπιζω να πανε ολα καλα φιλακιαα απο μενα:*
Reply With Quote
Nikoleta20 (Nikoleta)
νέο μέλος
Nikoleta20's Avatar

Η Nikoleta, μπήκε στην παρέα στις 03-05-12, Zugos στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 39 μηνύματα.

Ευχαριστω για την συμβουλη...ειναι απο την φυση του ετσι...προσπαθω να το δεχτω αλλα καμμια φορα μου ειναι αδιανοητο να μην του απαντησω...το εχουμε συζητησει απειρεσ φορες και οχι μονο μαζι του αλλα και με τους γονεις του ηταν παντα ετσι...Το θεμα ειναι πως θα γινει να καταλαβει οτι αυτο που κανει ειναι λαθος και να μαθει να συγκρατειται...
Reply With Quote
erwteymeni (erwteymeni)
τακτικό μέλος
erwteymeni's Avatar

Η erwteymeni, μπήκε στην παρέα στις 05-03-12, μας γράφει από kosmos tou pote:), και έχει δημοσιεύσει 67 μηνύματα.

Ευχαριστω για την συμβουλη...ειναι απο την φυση του ετσι...προσπαθω να το δεχτω αλλα καμμια φορα μου ειναι αδιανοητο να μην του απαντησω...το εχουμε συζητησει απειρεσ φορες και οχι μονο μαζι του αλλα και με τους γονεις του ηταν παντα ετσι...Το θεμα ειναι πως θα γινει να καταλαβει οτι αυτο που κανει ειναι λαθος και να μαθει να συγκρατειται...
Αν ηταν ετσι απο τη φυση του παει να πει οτι τον αγαπησες με αυτο του το ελαττωμα....Καντου καμια φορα αυτο που κανει και αυτος να νευριαζεις δηλαδη με το παραμικρο αν τυχον σου κανει παραπονα πες του ετσι στεναχωριεμαι και γω οταν εισαι νευρικος.Λογικο ειναι να μην κρατιεσαι και του απαντας διοτι εσυ δεν εισαι αναγκασμενη επειδη εχει αυτο το ελαττωμα να μην περνας καλα μαζι του και να ειστε στην τσιτα και οι δυο.Πες του να χαλαρωσει πηγαινετε μια βολτουλα ομορφα μαζι περαστε μια μερα ηρεμα δειξτου ποσο καλα περνατε οταν δεν εχει νευρα διοτι η σχεση σας ειναι κατι που σας προσφερει και στους δυο ηρεμια και ομορφες στιγμες...Νεα παιδια ειστε απολαυστε την καθε στιγμη και οσο για τα νευρα και για τα προβληματα εχεετεεεεε καιρο μπροστα σας.Πιστευω πσω εμεις οι γυναικες ειμαστε αυτες που στηριζουμε πιο πολυ τις σχεσεις γενικα...αν εσυ θελησεις θα τα καταφερεις και το πιστευω και γω....εκτοσ αν ειναι τερμα αδιορθωτος..ελπιζω να πανε ολα καλα
Reply With Quote
Nikoleta20 (Nikoleta)
νέο μέλος
Nikoleta20's Avatar

Παντα μια κοπελα στηριζει την σχεση και αυτη που παλευει πιο πολυ..ισως για αυτο το λογο ειμαι ακομα μαζι του και τ παλευω....αλλα θα του κανω μια φορα αυτο που μου κανει να δω την αντιδραση του
Reply With Quote
erwteymeni (erwteymeni)
τακτικό μέλος
erwteymeni's Avatar

Παντα μια κοπελα στηριζει την σχεση και αυτη που παλευει πιο πολυ..ισως για αυτο το λογο ειμαι ακομα μαζι του και τ παλευω....αλλα θα του κανω μια φορα αυτο που μου κανει να δω την αντιδραση του
Αν πιστευεις πως εχει σπασει το γυαλι τοτε θα νε ματαια η προσπαθεια...αν παλι ειναι προβλημα που θα ξεπεραστει προσπαθησε το οπως λες.....αλλα καντο αυτο που σου ειπα..περιμενω να μου πεις νεα
Reply With Quote
Nikoleta20 (Nikoleta)
νέο μέλος
Nikoleta20's Avatar

Θα το κανω και θα σου πω.....
Reply With Quote
Pink Panther
νέο μέλος
Pink Panther's Avatar

Η Pink Panther, μπήκε στην παρέα στις 03-05-12, Διδυμος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 6 μηνύματα.

Pink Panther is offline Pink Panther is offline  
Νικολετα στους νευρικους δεν εχω πολυ εμπιστοσυνη..
Θα πρεπει να μαθει να σε σεβεται εφοσον αγαπιεστε.. Να ελεγχει τα ορια του.. Πρεπει, ασχετως τι κανουμε, να κανουμε πισω και αργοτερα να τα διωχνουμε εντελως τα κακα μας στοιχεια γιατι μας το ζηταει καποιος που μας αγαπαει.. Και περα απο σενα που σε πληγωνει αυτο, ουτε στον ιδιο θα αρεσει αυτο που κανει στον εαυτο του..
Reply With Quote
barbie
καθημερινό μέλος
barbie's Avatar

Η barbie, μπήκε στην παρέα στις 02-02-12, και έχει δημοσιεύσει 484 μηνύματα.

barbie is offline barbie is offline  
γαυτό αγάπη μου μας θεωρούν δεδομένες.επειδή εμείς πάντα είμαστε τα κοροιδάκια και τα ανεχόμαστε..τί να πω ...είναι η ελληνική κουλτούρα που μας έχουν μεγαλώσει είναι το μητρικό ένστικτο που μας πιάνει...???? ένα είναι το θέμα: αν ήσουν εσύ το νευρικό άτομο το παληκάρι θα καθόταν 1,5 χρόνο μαζί σου???????
ποτέ στη ζωή σου να μη φοβάσαι να το τολμάς.μα να μην τολμάς να φοβάσαι..
Reply With Quote
barbie
καθημερινό μέλος
barbie's Avatar

Η barbie, μπήκε στην παρέα στις 02-02-12, και έχει δημοσιεύσει 484 μηνύματα.

barbie is offline barbie is offline  
από την φύση του είναι έτσι γιατί δεν καταλαβαίνει πόσο πληγώνει τα άτομα που τον αγαπούν αφού εξακολουθούν και είναι δίπλα του. οι γονείς του που να πάνε ? πάντα δίπλα του θα είναι..μήπως πρέπει να νιώσει ότι σε χάνει??? βρε αγάπη μου έχεις και μια αξιοπρέπεια και έναν αυτοσεβασμό.πώς αφήνεις αυτόν που αγαπάς να σε τσαλαπατά ενώ εσύ του έχεις δώσει την καρδιά σου?? και πόσο καιρό θα το αντέξεις ακόμα? και άντε αντέχεις αυτην την "νευρική" συμπεριφιρά άλλα 5χρόνια και χωρίζετε .έχεις σκεφτεί τί ψυχολογικό ράκος θα'σαι?? και άντε πες ότι τελικά καταλήγεις σε έναν γάμο μαζί του και σου συμπεριφέρεται έτσι με θεατές τα παιδιά σου.τότε τί θα κάνεις???

δεν σου λέω να χωρίσεις αλλά σου λέω να του δείξεις ότι και η υπομονή έχει κάποια όρια και το κυριότερο -ημερομηνία λήξης. περιμένουμε νέα.
ποτέ στη ζωή σου να μη φοβάσαι να το τολμάς.μα να μην τολμάς να φοβάσαι..
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων