Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 09:17 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Σειρές! Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Ο Σταμάτης, μπήκε στην παρέα στις 08-09-11, μας γράφει από Πειραιάς, Ιχθύς στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 379 μηνύματα.

Stamatis is offline Stamatis is offline  
Αντιμετώπισα ένα πρόβλημα στην πρόσβαση μου στο efemale χθες. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο που έπεσε και η πρώτη βροχή.

Προχθές πήγα στη συναυλία του Paul di Anno, που ίσως είναι και η τελευταία του. Για όσους δεν τον γνωρίζουν είναι ο πρώτος τραγουδιστής των Iron Maiden). Το πρόγραμμα ξεκίνησε με ένα support group τους Hattie Green, οι οποίοι με άφησαν με πολύ καλές εντυπώσεις, κυρίως για τις πολύ καλές συνθέσεις τους.
Μετά έπαιξαν οι Maidenance. Ο τραγουδιστής τους με εντυπωσίασε με το εύρος της φωνής του. Μπορούσε να παίξει από rock μέχρι metal.
Όσο για τον di Anno... καταλαβαίνεις γιατί έγινε διάσημος. Παρόλη την ηλικία του (60+), και το βάρος του (120kg+), όταν έπιανε τις υψηλές νότες νόμιζες ότι είναι σκελετωμένος 30άρης.
Ο κόσμος από κάτω τον αποθέωσε. Ήταν πραγματικά πολύ συγκινητική η υποδοχή που του έκαναν, και οι περισσότεροι θαυμαστές είχαν το 1/3 της ηλικίας του. Σε κάποια φάση φώναζαν από κάτω "είναι τρελός ο καραφλός", ο κιθαρίστας του τον πλησίασε και του το μετάφρασε, και τότε απαντάει στα αγγλικά "μόνο που δεν είμαι τρελός... είμαι θεοπάλαβος".
Σε κάποια φάση έπεσε ο κιθαρίστας πάνω στο κόσμο, και τον γύρισαν πίσω στη πίστα. Παρόμοια πράγματα έγιναν πάμπολλες φορές με τους fan.
Θα πρέπει να είχαν συγκεντρωθεί πάνω από 1000 άτομα, που για τον χώρο είναι υπερβολή.
Καλά ήταν.

Για να τελειώσει μία σχέση σημαίνει πως κάτι πήγαινε στραβά.
Κάτι σου έλειπε..
Ε σκέφτεσαι λοιπόν συνέχεια αυτά που σου είχαν λείψει και πλέον εφόσον δεν είσαι ερωτευμένος βλέπεις και άλλα ελαττώματα που δεν τα έβλεπες νωρίτερα.
Τα ζυγίζεις και σιγά σιγά ξενερώνεις.
Δοκιμασμένη συνταγή.
Σωστό κι'αυτό.

Όταν πληγωθείς ανεπανόρθωτα η σχέση ποτέ μα ποτέ δεν θα μπορέσει να γίνει όπως παλιά.
Ποτέ δεν θα τον σέβεσαι και θα τον εκτιμάς.
Οκ μιλάς πιο πολύ τυπικά και επειδή είναι αίμα σου..επειδή κάποτε σε νοιαζόταν.
Πόσο περισσότερο αν νιώθεις λύπηση απέναντι του.
Οπότε ναι όπως και να φέρεται μετά τα λάθη του δεν μετράει.
Ο καθένας να αναλαμβάνει τις ευθύνες των πράξεων του και να ζει με τις επιλογές που έκανε!
Ειλικρινά αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω, από που βρίσκει το δικαίωμα το παιδί να κρίνει τον πατέρα του ως εραστή. Αυτό είναι άρρωστο. Μπορεί να τον κρίνει ΜΟΝΟ ως πατέρα.

Για πες μας και συ με σειρά προτεραίοτητας κατά τον ίδιο τρόπο.
Υστεροβούλια (βρίσκεις παντού δεν χρειάζεται να έχεις και στη σχέση)
Γκρίνια (δεν παλεύεται)
Μνησικάκια (Να κυκλοφορώ συνέχεια τοίχο τοίχο, δεν νομίζω)
Αδιαφορία (δεν συμβαδίζει με τον έρωτα)
Μελαγχολία (κακό γιατί θα με πάρει μαζί της)
Κυκλοθύμια (η μανιοκατάθλιψη δύσκολα συνηθίζετε)
Αναισθησία (επίσης δεν συμβαδίζει, αλλά ίσως μερικές φορές να είναι και καλό)
Επιπολαιότητα (κακό δικό της)
Αταξία (αν μένουμε ξεχωριστά, κανένα πρόβλημα. Εντάξει να μη βρίσκω και φέτες από σαλάμι κάτω από τα μαξιλάρια του καναπέ)
Φλυαρία (δεν έχω πρόβλημα, όμως μετά από ένα σημείο μη περιμένεις να τα συγκρατώ κιόλας)
Τσιγκουνιά (μπορώ να καλύψω το κενό)
Απιστία (καλύτερα να έχεις ένα ζουμερό φρούτο που να τρώνε και άλλοι, παρά χαρούπια και να τα τρως μόνος σου)
Ζήλια (είναι κολακευτική, αλλά αντιμετωπίζετε κιόλας)
Οκνηρία (καμιά φορά είμαι και γώ)
Αθυροστομία (προσόν πάνω στο κρεβάτι)
Βιαιότητα (αυτό να δω κι'ας πεθάνω!)
Ναρκισσισμό (βοηθά στη διατήρηση της αισθητικής)
Σεξομανία (προσόν)
Reply With Quote
Paradise Lost
τακτικό μέλος
Paradise Lost's Avatar

Η Paradise Lost, μπήκε στην παρέα στις 25-06-13, και έχει δημοσιεύσει 242 μηνύματα.

Paradise Lost is offline Paradise Lost is offline  
Αντιμετώπισα ένα πρόβλημα στην πρόσβαση μου στο efemale χθες. Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο που έπεσε και η πρώτη βροχή.
Σε συγχωρούμε Σταμάτη εντάξει.

Προχθές πήγα στη συναυλία του Paul di Anno, που ίσως είναι και η τελευταία του. Για όσους δεν τον γνωρίζουν είναι ο πρώτος τραγουδιστής των Iron Maiden). Το πρόγραμμα ξεκίνησε με ένα support group τους Hattie Green, οι οποίοι με άφησαν με πολύ καλές εντυπώσεις, κυρίως για τις πολύ καλές συνθέσεις τους.
Μετά έπαιξαν οι Maidenance. Ο τραγουδιστής τους με εντυπωσίασε με το εύρος της φωνής του. Μπορούσε να παίξει από rock μέχρι metal.
Όσο για τον di Anno... καταλαβαίνεις γιατί έγινε διάσημος. Παρόλη την ηλικία του (60+), και το βάρος του (120kg+), όταν έπιανε τις υψηλές νότες νόμιζες ότι είναι σκελετωμένος 30άρης.
Ο κόσμος από κάτω τον αποθέωσε. Ήταν πραγματικά πολύ συγκινητική η υποδοχή που του έκαναν, και οι περισσότεροι θαυμαστές είχαν το 1/3 της ηλικίας του. Σε κάποια φάση φώναζαν από κάτω "είναι τρελός ο καραφλός", ο κιθαρίστας του τον πλησίασε και του το μετάφρασε, και τότε απαντάει στα αγγλικά "μόνο που δεν είμαι τρελός... είμαι θεοπάλαβος".
Σε κάποια φάση έπεσε ο κιθαρίστας πάνω στο κόσμο, και τον γύρισαν πίσω στη πίστα. Παρόμοια πράγματα έγιναν πάμπολλες φορές με τους fan.
Θα πρέπει να είχαν συγκεντρωθεί πάνω από 1000 άτομα, που για τον χώρο είναι υπερβολή.
Καλά ήταν.
Πωπω τα περιγράφεις τόσο παραστατικά που με έκανες να ζηλέψω που δεν ήμουν εκείιιιιιι.
Αχ τέτοιους είδους συναυλίες πρέπει να είναι υπέροχη εμπειρία!

Ειλικρινά αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω, από που βρίσκει το δικαίωμα το παιδί να κρίνει τον πατέρα του ως εραστή. Αυτό είναι άρρωστο. Μπορεί να τον κρίνει ΜΟΝΟ ως πατέρα.
Αυτό αν θέλεις καλύτερα να το συζητήσουμε αλλού όχι εδώ.

Υστεροβούλια (βρίσκεις παντού δεν χρειάζεται να έχεις και στη σχέση)
Γκρίνια (δεν παλεύεται)
Μνησικάκια (Να κυκλοφορώ συνέχεια τοίχο τοίχο, δεν νομίζω)
Αδιαφορία (δεν συμβαδίζει με τον έρωτα)
Μελαγχολία (κακό γιατί θα με πάρει μαζί της)
Κυκλοθύμια (η μανιοκατάθλιψη δύσκολα συνηθίζετε)
Αναισθησία (επίσης δεν συμβαδίζει, αλλά ίσως μερικές φορές να είναι και καλό)
Επιπολαιότητα (κακό δικό της)
Αταξία (αν μένουμε ξεχωριστά, κανένα πρόβλημα. Εντάξει να μη βρίσκω και φέτες από σαλάμι κάτω από τα μαξιλάρια του καναπέ)
Φλυαρία (δεν έχω πρόβλημα, όμως μετά από ένα σημείο μη περιμένεις να τα συγκρατώ κιόλας)
Τσιγκουνιά (μπορώ να καλύψω το κενό)
Απιστία (καλύτερα να έχεις ένα ζουμερό φρούτο που να τρώνε και άλλοι, παρά χαρούπια και να τα τρως μόνος σου)
Ζήλια (είναι κολακευτική, αλλά αντιμετωπίζετε κιόλας)
Οκνηρία (καμιά φορά είμαι και γώ)
Αθυροστομία (προσόν πάνω στο κρεβάτι)
Βιαιότητα (αυτό να δω κι'ας πεθάνω!)
Ναρκισσισμό (βοηθά στη διατήρηση της αισθητικής)
Σεξομανία (προσόν)
Για την γκρίνια συμφωνώ με τίποτα δεν αντέχεται.
Η κυκλοθυμία είναι και καλό και κακό βασικά γιατί έχεις πολλές μεταπτώσεις στην ψυχολογία σου.Δηλαδή πχ ενώ είμαι καλά τώρα άμα γίνει κάτι κακό επειδή πληγώνομαι εύκολα θα στεναχωρηθώ..Αλλά εύκολα και γρήγορα μπορεί να ξαναφτιάξει η διάθεση μου εκτός αν είναι κάτι πολύ σοβαρό.
Η αναισθησία πως μπορεί να είναι καλή;Εξήγησε το μου λίγο.
'Αμα φέρεται και με επιπόλαιο τρόπο και σε σένα και δικό σου κακό.
Η αταξία σε συγκατοίκηση δεν παλεύεται.
Δηλαδή προτιμάς το ζουμερό φρούτο και ας το γεύονται όλοι; (εκτός αν δεν έπιασα αυτό που είπες)
Η ζήλια σε μικρό βαθμό είναι ωραίο.Δείχνει ότι σε νοιάζεται ο άλλος και σε θέλει "δικό-η" του.Αλλά η αρρωστημένη ζήλια είναι καταπιεστική πολύ!
Για την αθυροστομία θα συμφωνήσω αλλά μόνο εκεί διαφορετικά είτε σε άντρα είτε σε γυναίκα με ξενερώνει.
αχαχα ούτε καν φαντάζομαι ξύλο σε άντρα.
Όσο για τον ναρκισσισμό δεν νομίζω πως βοηθά πάντα.Γενικά δεν μου αρέσει η υπερβολή.
χαχα και γω την σεξομανία προσόν την θεωρώ σε σχέση.Γι αυτό και την έβαλα τελευταία.

Όσο για μερικά καλά χαρακτηριστικά ας κάνω την αρχή:
Γλυκός.
Τρυφερός.
Ρομαντικός.
Να μου δείχνει έμπρακτα την αγάπη του και όχι μόνο με λόγια.
Να έχει χιούμορ.
Έξυπνος.
Πιστός.
Να με αγαπάει γι αυτό που είμαι χωρίς να θέλει να με αλλάξει.
Και φυσικά να υπάρχει χημεία σε όλους τους τομείς και επικοινωνία.
Α και να είναι της τάξης.(μπορεί να ξέχασα και κάτι αλλά συγχώρεσε με το μυαλό δεν λειτουργεί στο φουλ μετά τη δουλειά)

Για πες μας κι εσύ.
Last edited by Paradise Lost; 02-10-13 at 14:37..
Reply With Quote
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Ο Σταμάτης, μπήκε στην παρέα στις 08-09-11, μας γράφει από Πειραιάς, Ιχθύς στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 379 μηνύματα.

Πάλι είχα πρόβλημα είχα στη πρόσβαση, και χθες και σήμερα. Αποφάσισα να στείλω μήνυμα στον administrator, που μάλλον θα έπρεπε να το κάνω νωρίτερα.

Σε συγχωρούμε Σταμάτη εντάξει.
Σας ευχαριστώ σεβασμιοτάτη!

Η αναισθησία πως μπορεί να είναι καλή;Εξήγησε το μου λίγο.
Το αντίθετο του αναίσθητου, είναι ο υπερευαίσθητος, ή ο ευερέθιστος. Οι δυό τελευταίοι, πέρνουν τα πάντα "της μετρητοίς".

Η αταξία σε συγκατοίκηση δεν παλεύεται.
Και το θύμα είναι πάντα ο τακτικός.

Δηλαδή προτιμάς το ζουμερό φρούτο και ας το γεύονται όλοι; (εκτός αν δεν έπιασα αυτό που είπες)
Παλιά ήμουν υπέρ της μονογαμίας, αλλά ύστερα από συζητήσεις κατέληξα στο συμπερασμα ότι δεν είναι το ποιό σημαντικό πράγμα σε μια σχέση, ειδικά όταν τα άτομα που αποτελούν το ζευγάρι έχουν διαφορετικούς ρυθμούς επαφής.
Η μονογαμία υπαγορεύονται από ηθικούς κανόνες που θέσπισε η κοινωνία μας, και μπορώ να συμφωνήσω ότι είχαν λόγο που υπήρχαν. Πχ προστάτευε από εκούσια αιμομιξία από τους απογόνους. Επίσης όταν μια γυναίκα συνάπτει μια ολοκληρωμενη επαφή εκκρίνει προγεστερόνη, μια ορμόνη που ουσιαστικά "δένει" το ζευγάρι, και μάλιστα στη πρώτη (παρθενική) επαφή, αυτή η ορμόνη εκκρίνετε σε τεράστιες ποσότητες, με αποτέλεσμα το ζευγάρι να γίνετε ακόμα ποιό συμπαγές. Ο Λαροσφουκό είχε γράψει "Το πρώτο πάθος μιας γυναίκας είναι ο εραστής της, το δεύτερο και μετά είναι ο έρωτας". Γι'αυτό η παρθενία στη γυναίκα είχε κάποια αξία.
Αλλού όπως στη κοινωνία των Εσκιμώων, οι συνθήκες ήταν διαφορετικές, και άρα οι κανόνες. Εκεί ο Εσκιμώος μπορεί να σου προσφέρει τη γυναίκα του, όπως εμείς προσφέρουμε ένα φοντάν (πάντα κάτω από κάποιες προϋποθέσεις), και μάλιστα μπορεί να προσβληθεί, αν αρνηθείς. Όπως καταλαβαίνει τίποτα δεν είναι σωστό και τίποτα λάθος.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι θα προτιμούσα μια που να είναι όμορφη (στα δικά μου μάτια) και σεξουαλική, παρά μια πιστή αλλά ψυχρή, αλλά όμως και με κάποιες προϋποθέσεις:
Η πρώτη προϋπόθεση που εγώ θα έθετα για μια απιστία, είναι να μην αλλάξουν να αισθήματα της για μένα, πράγμα εξαιρετικά απίθανο (για να μη πω αδύνατο), για μια φυσιολογική γυναίκα. Η φύση σας έχει φτιάξει έτσι που όταν ερχόσαστε σε επαφή με έναν άνδρα να τον ερωτευόσαστε μέχρι τα ακροδάχτυλα σας. Σε μας πάλι άφησε τη λογική να υπερτερεί, για να μπορούμε να επιβιώσουμε όταν παλεύουμε με τα θηρία (πχ δεν μπορείς να σκέφτεσαι "αγάπες και λουλούδια" όταν βρίσκεσαι σε μια μάχη). Η δεύτερη προϋπόθεση είναι να μη το ξέρω (ε όπως καταλαβαίνεις, δε θα πέταγα τη σκούφια μου κιόλας αν μάθαινα κάτι τέτοιο!). Η τρίτη προϋπόθεση είναι να λαμβάνει μέγιστα μέτρα προστασίας.

Η ζήλια σε μικρό βαθμό είναι ωραίο.Δείχνει ότι σε νοιάζεται ο άλλος και σε θέλει "δικό-η" του.Αλλά η αρρωστημένη ζήλια είναι καταπιεστική πολύ!
Ο ζηλιάρης είναι το θύμα, αν το αντικείμενο της ζήλιας του, το χειριστεί κατάλληλα.

Για την αθυροστομία θα συμφωνήσω αλλά μόνο εκεί διαφορετικά είτε σε άντρα είτε σε γυναίκα με ξενερώνει.
Σε επαφές διεθνούς επιπέδου μπορείς να κάνεις και μετάφραση:
"What am I doing to you my mother!" ή
"Rip me off to change tailor!"

Όσο για τον ναρκισσισμό δεν νομίζω πως βοηθά πάντα.Γενικά δεν μου αρέσει η υπερβολή.
Όντως, απλά μιλώ για μικρές ποσότητες, που μπορούν να βοηθήσουν το άτομο να διατηρήσει την κομψότητα του.

χαχα και γω την σεξομανία προσόν την θεωρώ σε σχέση.Γι αυτό και την έβαλα τελευταία.
Ναι, πάντως σε μία ασύγχρονη επαφή, ο "ριγμένος" τελικά είναι ο σεξομανής.

Όσο για μερικά καλά χαρακτηριστικά ας κάνω την αρχή:
Γλυκός.
Τρυφερός.
Ρομαντικός.
Να μου δείχνει έμπρακτα την αγάπη του και όχι μόνο με λόγια.
Να έχει χιούμορ.
Έξυπνος.
Πιστός.
(μπορεί να ξέχασα και κάτι αλλά συγχώρεσε με το μυαλό δεν λειτουργεί στο φουλ μετά τη δουλειά)
Ε σίγουρα θα έχουμε ξεχάσει και κάποια, άλλωστε είναι τόσα πολλά τα χαρακτηριστικά που μπορούμε να διακρίνουμε σε κάποιον, και τόσες πολλές οι υποομάδες αυτών, που χρειαζόμαστε ένα τόμο για να τα περιγράψουμε.
Λοιπόν:
Γλυκιά (εντάξει να μη πάθουμε όμως και διαβήτη)
Τρυφερή (σίγουρα κάποιες φορές χρειάζεται)
Ρομαντική (αν είχα τρελά λεφτά θα αγόραζα μία έκταση μερικών χιλιάδων στρεμμάτων (κατά προτίμηση κοιλάδα), θα έχτιζα ένα τεράστιο μεσαιωνικό κάστρο, μερικές καλύβες έξω από αυτό, και θα προσλάμβανα ηθοποιούς που θα έπαιζαν τους υπηκόους και τους χωρικούς. Όλοι με κουστούμια εποχής. Έτσι θα διοργάνωνα "ρομαντικές διακοπές" όπου οι τουρίστες θα μπορούσαν να περάσουν κάποιο χρόνο σαν βασιλιάδες, ή ακόμα και σε άλλους ρόλους αν το επιθυμούσαν), σε ένα σαιξπηρικό, μεσαιωνικά ρομαντικό περιβάλλον. Δεν θα ήταν καλή φάση
Να έχει χιούμορ (αυτό αρέσει πολύ και σε μένα).
Έξυπνη (δεν με ενδιαφέρει πόσο έξυπνη είναι κάποια, όσο το να ΓΝΩΡΙΖΕΙ το πόσο έξυπνη είναι. Να ξέρει που βρίσκετε).
Πιστή (το ανέλυσα εκτενώς προηγουμένως)

Να με αγαπάει γι αυτό που είμαι χωρίς να θέλει να με αλλάξει
Αρκεί βέβαια να μην έχεις αλλάξει από αυτό που ήσουν όταν σε αγάπησε.

Και φυσικά να υπάρχει χημεία σε όλους τους τομείς και επικοινωνία
Τα έχεις όλα αυτά βρε θηρίο; Η τα έχεις ή τι να πω, είσαι ερωτευμένη "μέχρι τα μπούνια".
Last edited by Stamatis; 04-10-13 at 11:12..
Reply With Quote
pinkmartini91
τακτικό μέλος
pinkmartini91's Avatar

Η pinkmartini91, μπήκε στην παρέα στις 29-11-12, μας γράφει από αθηνα, τοξοτης στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 148 μηνύματα.

pinkmartini91 is offline pinkmartini91 is offline  
γεια σας και παλι απο μενα!!
αργησα να απαντησω, αλλα προσπαθουσα εδω και 5 μερες να συνδεθω στο φορουμ και μου εβγαζε συνεχεια οτι η ιστοσελιδα δεν ειναι διαθεσιμη, η ελεγε database error.. εστειλα ομως στο fb κ τους ειπα τι γινεται, οποτε τωρα παλι ολα μια χαρα!!μπορω και σας ξαναστελνωωωωω!!!!:)
καλα βλεπω εχω μεινει πολυυυυ πισω....
λοιπον, Σταματη με ρωτησες καποια στιγμη ποιος εκανε το πρωτο βημα για να ξεκινησει η σχεση μου με τον πρωην μου. Η σληθεια ειναι πως εγω το επιδιωξα περισσοτερο στην αρχη...Αυτος δεν ειχε καταλαβει καν οτι ενδιαφερομουν:Ρ Απλως κ γω το κυνηγησα γιατι μετα απο καιρο μου αρεσε επιτελους καποιος αρκετα ετσι ωστε να θελω να κανω σχεση μαζι του. Ενταξει οταν καταλαβε οτι ενδιαφερομουν, εκανε κ αυτος κινησεις μετα. Αλλα την αρχη νομιζω την εκανα εγω:Ρ

Πραγματικά θα σταματούσες να μιλούσες του πατέρα σου; Ακόμα και αν περνούσες ποιοτικό χρόνο μαζί του; ακόμα και αν αδιαπραγμάτευτα βρισκόταν κάθε βράδυ σπίτι σας; ακόμα και αν φερόταν με αγάπη και τρυφερότητα στη μητέρα σου;
ναι θεωρω οτι θα μου ηταν πολυ δυσκολο να του ξαναμιλαω λες και δεν ειχε γινει τιποτα. Το πιο πιθανον ειναι οτι συνεχως θα ημουν ψυχρη και ειρωνικη απεναντι του. Δεν θα μπορουσα να πιστεψω οτι ενδιαφερεται για μενα κ οποιαδηποτε κινηση που υποδεικνυε κατι τετοιο θα μου φαινοταν ψευτικη. Επισης τον πατερα σου δεν τον κρινεις σαν εραστη, οντως αυτο ειναι αρρωστο, και δεν θα πηγαινε ποτε το μυαλο ενος παιδιου εκει. Τον κρινεις ομως σαν ανθρωπο, και οπως ειπα κ σε προηγουμενο ποστ, οτιδηποτε συμβει μεσα σε μια οικογενεια το παιδι επιρρεαζεται χιλιες φορες περισσοτερο απο οτι ο γονιος. Οποτε το να δει το παιδι οτι ο πατερας δεν θελει πια την μητερα του σημαινει ταυτοχρονα οτι θα σκεφτει οτι το πιο πιθανον δεν θελει κ αυτο. Ενα παιδι ειδικα αν ειναι σε μικρη ηλικια, δεν εχει την ωριμοτητα να σκεφτει οτι το ο πατερας του δεν αγαπα πια την μητερα του με τον ιδιο τροπο δεν σημαινει ταυτοχρονα οτι χαλαει κ επιτηδες την οικογενεια του, επειδη βαρεθηκε, η επειδη δεν αγαπαει και το ιδιο. Και φυσικα δεν σημαινει οτι οσο μεγαλωνεις σου ειναι πιο ευκολο. Στην αρχη τις ιδιες σκεψεις θα κανεις, οτι ο πατερας σου δεν προδωσε μονο την μητερα σου αλλα κ εσενα, ισως μονο να σου ειναι λιγο πιο ευκολο το να το χωνεψεις.

Αλήθεια ποια χαρακτηριστικά δεν θα μπορούσατε να ανεχθείτε από τη σχέση σας; (ξεκινώντας από τα χειρότερα και καταλήγοντας στα ποιό ανεκτά
λοιπον η σειρα που θα τα εβαζα εγω ειναι αυτη:
βιαιοτητα-δεν θα καθομουν ποτε με καποιον που εκανε εστω κ την κινηση να σηκωσει χερι πανω μου.
απιστια-θεωρω οτι θα χωριζα κατευθειαν
κυκλοθυμια-αν κ δεν ξερω κατα ποσο ενας αντρας θα μπορουσε να ειναι κυκλοθυμικος:Ρ
μνησικακια
αθυροστομια-συμφωνω με Paradise lost, με απωθει ενας αντρας η μια γυναικα που βριζει συνεχεια
αναισθησια και αδιαφορια μαζι. αν κ συμφωνω με τον Σταματη εδω, το να αδιαφορεις για τον συντροφο σου, πιθανον να σημαινει οχι μονο οτι δεν εισαι ερωτευμενος,αλλα οτι ουτε καν σε ενδιαφερει.
υστεροβουλια
ναρκισσισμος
γκρινια-αυτο νομιζω ερχεται μετα τον γαμο κ τα παιδια:Ρ
τσιγκουνια-δεν με επιρρεαζει αμεσα γιατι αμα ειμαι με καποιον επιμενω παντα να πλωρωνω εγω τα εξοδα μου.
οκνηρια
φλυαρια-καλο ειναι καμια φορα να απολαμβανεις και την σιωπη χαχα:Ρ αν κ παλι θεωρω οτι ειναι περισσοτερο γυναικειο χαρακτηριστικο παρα αντρικο!
επιπολαιοτητα
αταξια-επειδη κ γω ειμαι λιγο ακαταστατη, θα καταλαβαινα απολυτα κ δεν θα το εκανα θεμα:Ρ:Ρ
ζηλια-εκτος κ αν ειναι παθολογικη ζηλια!
μελαγχολια- το βρισκω σεξυ χαχαχα:Ρ:Ρ
και τελος σεξομανια!!!!χαχαχααχαχα!!!δεν μας χαλασε!!!:Ρ:Ρ

Paradise lost επειδη με ειχες ρωτησει για το dragonball ειχα παει στο σαιτ που μου εστειλες, στην αρχη μου ελεγε οτι file does not exist(η κατι τετοιο) και μετα οτι δεν εχω την εξουσιοδοτηση(;;; ) να το δω;;; μηπως κανω κατι λαθος;;;
οσον αφορα τη ζωγραφια μου:Ρ εσεις θα εχετε τις V.I.P. θεσεις και μετα θα εχετε ΚΑΙ αυτογραφα:Ρ:Ρ (θελω να μοιραζω κ αυτογραφα παναθεμα με:Ρ)
Επισης το προηγουμενο Σαββατο ειχα παει κ γω σε συναυλια!Μαντεψτε που;;;Στους Pink martini!!:Ρ (τι περιεργο). Σταματη παντως κ μενα μου αρεσουν τετοιου ειδους συναυλιες που μαζευεται πολυ κοσμος κ γινεται χαμος!
Last edited by pinkmartini91; 04-10-13 at 14:43..
Reply With Quote
Paradise Lost
τακτικό μέλος
Paradise Lost's Avatar

Η Paradise Lost, μπήκε στην παρέα στις 25-06-13, και έχει δημοσιεύσει 242 μηνύματα.

Πάλι είχα πρόβλημα είχα στη πρόσβαση, και χθες και σήμερα. Αποφάσισα να στείλω μήνυμα στον administrator, που μάλλον θα έπρεπε να το κάνω νωρίτερα.
γεια σας και παλι απο μενα!!
αργησα να απαντησω, αλλα προσπαθουσα εδω και 5 μερες να συνδεθω στο φορουμ και μου εβγαζε συνεχεια οτι η ιστοσελιδα δεν ειναι διαθεσιμη, η ελεγε database error.. εστειλα ομως στο fb κ τους ειπα τι γινεται, οποτε τωρα παλι ολα μια χαρα!!μπορω και σας ξαναστελνωωωωω!!!!:)
Λέω και εγώ που χαθήκατε όλοι.

Το αντίθετο του αναίσθητου, είναι ο υπερευαίσθητος, ή ο ευερέθιστος. Οι δυό τελευταίοι, πέρνουν τα πάντα "της μετρητοίς".
Κοίταξε επειδή εγώ είμαι αρκετά ευαίσθητη εντάξει δεν το θεωρώ και πολύ καλό όντως γιατί πληγώνομαι εύκολα και ξέρεις μαζί με μένα στεναχωριούνται και άτομα που αγαπάω.
Αλλά και πάλι το προτιμώ από την αναισθησία γιατί ότι νιώθω είναι αληθινό και έχει βάθος.Δεν είναι επιφανειακό.

Και το θύμα είναι πάντα ο τακτικός.
Δυστυχώς ναι πάντα.
Άρα απ ότι κατάλαβα όλοι της τάξης είμαστε.

Παλιά ήμουν υπέρ της μονογαμίας, αλλά ύστερα από συζητήσεις κατέληξα στο συμπερασμα ότι δεν είναι το ποιό σημαντικό πράγμα σε μια σχέση, ειδικά όταν τα άτομα που αποτελούν το ζευγάρι έχουν διαφορετικούς ρυθμούς επαφής.
Η μονογαμία υπαγορεύονται από ηθικούς κανόνες που θέσπισε η κοινωνία μας, και μπορώ να συμφωνήσω ότι είχαν λόγο που υπήρχαν. Πχ προστάτευε από εκούσια αιμομιξία από τους απογόνους. Επίσης όταν μια γυναίκα συνάπτει μια ολοκληρωμενη επαφή εκκρίνει προγεστερόνη, μια ορμόνη που ουσιαστικά "δένει" το ζευγάρι, και μάλιστα στη πρώτη (παρθενική) επαφή, αυτή η ορμόνη εκκρίνετε σε τεράστιες ποσότητες, με αποτέλεσμα το ζευγάρι να γίνετε ακόμα ποιό συμπαγές. Ο Λαροσφουκό είχε γράψει "Το πρώτο πάθος μιας γυναίκας είναι ο εραστής της, το δεύτερο και μετά είναι ο έρωτας". Γι'αυτό η παρθενία στη γυναίκα είχε κάποια αξία.
Αλλού όπως στη κοινωνία των Εσκιμώων, οι συνθήκες ήταν διαφορετικές, και άρα οι κανόνες. Εκεί ο Εσκιμώος μπορεί να σου προσφέρει τη γυναίκα του, όπως εμείς προσφέρουμε ένα φοντάν (πάντα κάτω από κάποιες προϋποθέσεις), και μάλιστα μπορεί να προσβληθεί, αν αρνηθείς. Όπως καταλαβαίνει τίποτα δεν είναι σωστό και τίποτα λάθος.
Δεν το παίρνω από την άποψη ότι είναι σωστό ή ανήθικο πχ απλά ξέρω ότι εμένα με ισοπεδώνει σαν άνθρωπο.
Το θεωρώ τη μέγιστη προδοσία.
Άλλο να μου πει ότι ξέρεις ενδιαφέρομαι για ελεύθερη σχέση και άλλο να με κάνει να πιστέψω σε αυτόν,να κάνω όνειρα,να ακούω υποσχέσεις και όλα αυτά να με κάνουν να επενδύω σε αυτή τη σχέση.
Γιατί να τα δίνω όλα και να παίρνω αυτή τη συμπεριφορά;
Θέλω και απαιτώ να με σέβεται και να με εκτιμάει όπως κάνω το ίδιο κι εγώ.
Αλλιώς τα παππουτσάκια του στο χεράκι του.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι θα προτιμούσα μια που να είναι όμορφη (στα δικά μου μάτια) και σεξουαλική, παρά μια πιστή αλλά ψυχρή, αλλά όμως και με κάποιες προϋποθέσεις:
Η πρώτη προϋπόθεση που εγώ θα έθετα για μια απιστία, είναι να μην αλλάξουν να αισθήματα της για μένα, πράγμα εξαιρετικά απίθανο (για να μη πω αδύνατο), για μια φυσιολογική γυναίκα. Η φύση σας έχει φτιάξει έτσι που όταν ερχόσαστε σε επαφή με έναν άνδρα να τον ερωτευόσαστε μέχρι τα ακροδάχτυλα σας. Σε μας πάλι άφησε τη λογική να υπερτερεί, για να μπορούμε να επιβιώσουμε όταν παλεύουμε με τα θηρία (πχ δεν μπορείς να σκέφτεσαι "αγάπες και λουλούδια" όταν βρίσκεσαι σε μια μάχη). Η δεύτερη προϋπόθεση είναι να μη το ξέρω (ε όπως καταλαβαίνεις, δε θα πέταγα τη σκούφια μου κιόλας αν μάθαινα κάτι τέτοιο!). Η τρίτη προϋπόθεση είναι να λαμβάνει μέγιστα μέτρα προστασίας.
Οι πιστές γυναίκες δεν σημαίνει ότι είναι και ψυχρές.
Δηλαδή άμα έβρισκες μία πιστή σε σένα απόλυτα και ήταν "φωτιά";
Θα την προτιμούσες από την άπιστη "φωτιά";
Για τη γυναίκα είναι όντως δύσκολο αν και πλέον έχουν αλλάξει πολύ οι καιροί.
Βλέπω πολλές γυναίκες με συμπεριφορά άντρα σε αυτό το θέμα τουλάχιστον και με λυπεί να πω την αλήθεια.
Μου λείπουν οι ρομαντικές εποχές...
Εγώ πάντως θα προτιμούσα να το ξέρω κι ας πονούσα παραπάνω παρά να είμαι πάντα με την αμφιβολία.
Γιατί κακά τα ψέμματα το νιώθουμε,το καταλαβαίνουμε όταν μπαίνει τρίτο πρόσωπο στη σχέση.
Μπορεί να εθελοτυφλούμε γιατί είμαστε ερωτευμένοι ή αγαπάμε αλλά το κατά βάθος το ξέρουμε.
Τα μέτρα προστασίας πάντα πρέπει να παίρνονται άσχετα από αυτό.

Ο ζηλιάρης είναι το θύμα, αν το αντικείμενο της ζήλιας του, το χειριστεί κατάλληλα.
Δεν το είχα σκεφτεί έτσι αλλά κοίταξε οι περισσότεροι δεν το χειρίζονται κατάλληλα με αποτέλεσμα να σε καταπιέζουν και να θέλουν να σε αλλάξουν σαν άνθρωπο λόγω των δικών τους ανασφαλειών!

Σε επαφές διεθνούς επιπέδου μπορείς να κάνεις και μετάφραση:
"What am I doing to you my mother!" ή
"Rip me off to change tailor!"
αχαχαχαχα κλαίω...φαντάζεσαι να έλεγες κάτι τέτοιο εκείνη την ώρα;

Όντως, απλά μιλώ για μικρές ποσότητες, που μπορούν να βοηθήσουν το άτομο να διατηρήσει την κομψότητα του.
Αφού το θέτεις έτσι θα συμφωνήσω.

Ναι, πάντως σε μία ασύγχρονη επαφή, ο "ριγμένος" τελικά είναι ο σεξομανής.
Στην ασύγχρονη όπως είπες..
Διαφορετικά δεν είναι καθόλου ο ριγμένος της υπόθεσης.

Ε σίγουρα θα έχουμε ξεχάσει και κάποια, άλλωστε είναι τόσα πολλά τα χαρακτηριστικά που μπορούμε να διακρίνουμε σε κάποιον, και τόσες πολλές οι υποομάδες αυτών, που χρειαζόμαστε ένα τόμο για να τα περιγράψουμε.
Λοιπόν:
Γλυκιά (εντάξει να μη πάθουμε όμως και διαβήτη)
Τρυφερή (σίγουρα κάποιες φορές χρειάζεται)
Ρομαντική (αν είχα τρελά λεφτά θα αγόραζα μία έκταση μερικών χιλιάδων στρεμμάτων (κατά προτίμηση κοιλάδα), θα έχτιζα ένα τεράστιο μεσαιωνικό κάστρο, μερικές καλύβες έξω από αυτό, και θα προσλάμβανα ηθοποιούς που θα έπαιζαν τους υπηκόους και τους χωρικούς. Όλοι με κουστούμια εποχής. Έτσι θα διοργάνωνα "ρομαντικές διακοπές" όπου οι τουρίστες θα μπορούσαν να περάσουν κάποιο χρόνο σαν βασιλιάδες, ή ακόμα και σε άλλους ρόλους αν το επιθυμούσαν), σε ένα σαιξπηρικό, μεσαιωνικά ρομαντικό περιβάλλον. Δεν θα ήταν καλή φάση
Να έχει χιούμορ (αυτό αρέσει πολύ και σε μένα).
Έξυπνη (δεν με ενδιαφέρει πόσο έξυπνη είναι κάποια, όσο το να ΓΝΩΡΙΖΕΙ το πόσο έξυπνη είναι. Να ξέρει που βρίσκετε).
Πιστή (το ανέλυσα εκτενώς προηγουμένως)
Καλά εεεε με έστειλες!!!!
Καταπληκτική ιδέαααααα.
Άμα το κάνεις ποτέ αυτό να έρθω;
Σε όλα που είπες ότι σου αρέσουν στις κοπέλες συμφωνώ και επαυξάνω.

Αρκεί βέβαια να μην έχεις αλλάξει από αυτό που ήσουν όταν σε αγάπησε.
Όχι εγώ μιλάω για την περίπτωση του να αλλάξω τον χαρακτήρα μου κατά ένα μεγάλο μέρος γιατί έτσι γίνομαι πιο αρεστή.
Μία φορά το έκανα το λάθος και δεν την ξαναπάταω.
Αυτή είμαι και σε όποιον αρέσω.ΤΕΛΟΣ!

Τα έχεις όλα αυτά βρε θηρίο; Η τα έχεις ή τι να πω, είσαι ερωτευμένη "μέχρι τα μπούνια".
Και τα δύο ισχύουν βασικά.
Ευτυχώς αν και ερωτευμένη μέχρι τα μπούνια που λες κι εσύ μπορώ να κρίνω αντικειμενικά.
Για μένα τα έχει ναι γι αυτό και θεωρώ τη σχέση ιδανική.
Σου εύχομαι και σένα να βρεις την ιδανική στα δικά σου μάτια φυσικά.
Reply With Quote
Paradise Lost
τακτικό μέλος
Paradise Lost's Avatar

Η σληθεια ειναι πως εγω το επιδιωξα περισσοτερο στην αρχη...Αυτος δεν ειχε καταλαβει καν οτι ενδιαφερομουν:Ρ Απλως κ γω το κυνηγησα γιατι μετα απο καιρο μου αρεσε επιτελους καποιος αρκετα ετσι ωστε να θελω να κανω σχεση μαζι του. Ενταξει οταν καταλαβε οτι ενδιαφερομουν, εκανε κ αυτος κινησεις μετα. Αλλα την αρχη νομιζω την εκανα εγω:Ρ
Κοριτσάκι θεωρώ πως την πρώτη κίνηση εμείς την κάνουμε πάντα με τον τρόπο μας!
Μεταξύ μας στη σχέση μου εγώ έκανα την πρώτη κίνηση.

ναι θεωρω οτι θα μου ηταν πολυ δυσκολο να του ξαναμιλαω λες και δεν ειχε γινει τιποτα. Το πιο πιθανον ειναι οτι συνεχως θα ημουν ψυχρη και ειρωνικη απεναντι του. Δεν θα μπορουσα να πιστεψω οτι ενδιαφερεται για μενα κ οποιαδηποτε κινηση που υποδεικνυε κατι τετοιο θα μου φαινοταν ψευτικη. Επισης τον πατερα σου δεν τον κρινεις σαν εραστη, οντως αυτο ειναι αρρωστο, και δεν θα πηγαινε ποτε το μυαλο ενος παιδιου εκει. Τον κρινεις ομως σαν ανθρωπο, και οπως ειπα κ σε προηγουμενο ποστ, οτιδηποτε συμβει μεσα σε μια οικογενεια το παιδι επιρρεαζεται χιλιες φορες περισσοτερο απο οτι ο γονιος. Οποτε το να δει το παιδι οτι ο πατερας δεν θελει πια την μητερα του σημαινει ταυτοχρονα οτι θα σκεφτει οτι το πιο πιθανον δεν θελει κ αυτο. Ενα παιδι ειδικα αν ειναι σε μικρη ηλικια, δεν εχει την ωριμοτητα να σκεφτει οτι το ο πατερας του δεν αγαπα πια την μητερα του με τον ιδιο τροπο δεν σημαινει ταυτοχρονα οτι χαλαει κ επιτηδες την οικογενεια του, επειδη βαρεθηκε, η επειδη δεν αγαπαει και το ιδιο. Και φυσικα δεν σημαινει οτι οσο μεγαλωνεις σου ειναι πιο ευκολο. Στην αρχη τις ιδιες σκεψεις θα κανεις, οτι ο πατερας σου δεν προδωσε μονο την μητερα σου αλλα κ εσενα, ισως μονο να σου ειναι λιγο πιο ευκολο το να το χωνεψεις.
Συμφωνώ απόλυτα απλά να προσθέσω κάτι.
Ένα παιδί που είναι πια ενήλικο και έχει την ωριμότητα να κρίνει μπορεί να καταλάβει ακόμη και με τον χωρισμό των γονιών του αν ο πατέρας του νοιάζεται και το αγαπάει ακόμη.
Το χειρότερο δεν είναι ο χωρισμός αυτός καθ αυτός αλλά οι πράξεις του μετά το χωρισμό.
Και στην περίπτωση μου έγιναν πολλά,πάρα πολλά!
Άμα σου πω θα καραφλιάσεις.
Οπότε αν κρίνω από μένα ναι φυσικά και μπορώ από τις πράξεις του να τον κρίνω σαν άνθρωπο πάντα από τον τρόπο που φέρθηκε στην οικογένεια μου(μητέρα και αδερφό) και σε εμένα φυσικά.

λοιπον η σειρα που θα τα εβαζα εγω ειναι αυτη:
βιαιοτητα-δεν θα καθομουν ποτε με καποιον που εκανε εστω κ την κινηση να σηκωσει χερι πανω μου.
απιστια-θεωρω οτι θα χωριζα κατευθειαν
κυκλοθυμια-αν κ δεν ξερω κατα ποσο ενας αντρας θα μπορουσε να ειναι κυκλοθυμικος:Ρ
μνησικακια
αθυροστομια-συμφωνω με Paradise lost, με απωθει ενας αντρας η μια γυναικα που βριζει συνεχεια
αναισθησια και αδιαφορια μαζι. αν κ συμφωνω με τον Σταματη εδω, το να αδιαφορεις για τον συντροφο σου, πιθανον να σημαινει οχι μονο οτι δεν εισαι ερωτευμενος,αλλα οτι ουτε καν σε ενδιαφερει.
υστεροβουλια
ναρκισσισμος
γκρινια-αυτο νομιζω ερχεται μετα τον γαμο κ τα παιδια:Ρ
τσιγκουνια-δεν με επιρρεαζει αμεσα γιατι αμα ειμαι με καποιον επιμενω παντα να πλωρωνω εγω τα εξοδα μου.
οκνηρια
φλυαρια-καλο ειναι καμια φορα να απολαμβανεις και την σιωπη χαχα:Ρ αν κ παλι θεωρω οτι ειναι περισσοτερο γυναικειο χαρακτηριστικο παρα αντρικο!
επιπολαιοτητα
αταξια-επειδη κ γω ειμαι λιγο ακαταστατη, θα καταλαβαινα απολυτα κ δεν θα το εκανα θεμα:Ρ:Ρ
ζηλια-εκτος κ αν ειναι παθολογικη ζηλια!
μελαγχολια- το βρισκω σεξυ χαχαχα:Ρ:Ρ
και τελος σεξομανια!!!!χαχαχααχαχα!!!δεν μας χαλασε!!!:Ρ:Ρ
Αν μένεις όμως μαζί με τον σύντροφο σου καλή μου και τσιγκουνεύεται στο παραμικρό;
Έχω ακούσει κάτι τρελές ιστορίες και λέω μακριά από τσιγκούνηδες.
Δεν μιλάω για κεράσματα κτλ ούτε και μένα μου αρέσει.
Και κερνάω κι εγώ άμα το κάνουν.
αχαχα σέξυ η μελαγχολία;;;;Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ..χαχα
Όσο για τη σεξομανία τα λόγια περιττά...
Για τα υπόλοιπα που είπες και δεν τα σχολιάζω συμφωνώ μαζί σου.

Paradise lost επειδη με ειχες ρωτησει για το dragonball ειχα παει στο σαιτ που μου εστειλες, στην αρχη μου ελεγε οτι file does not exist(η κατι τετοιο) και μετα οτι δεν εχω την εξουσιοδοτηση(;;; ) να το δω;;; μηπως κανω κατι λαθος;;;
οσον αφορα τη ζωγραφια μου:Ρ εσεις θα εχετε τις V.I.P. θεσεις και μετα θα εχετε ΚΑΙ αυτογραφα:Ρ:Ρ (θελω να μοιραζω κ αυτογραφα παναθεμα με:Ρ)
Επισης το προηγουμενο Σαββατο ειχα παει κ γω σε συναυλια!Μαντεψτε που;;;Στους Pink martini!!:Ρ (τι περιεργο). Σταματη παντως κ μενα μου αρεσουν τετοιου ειδους συναυλιες που μαζευεται πολυ κοσμος κ γινεται χαμος!
http://dbzepisode.org/episode-13-the...d-the-curtain/
Εγώ βλέπω ακόμη κανονικά το gt πως δεν το βλέπεις εσύ;
Για ξαναδοκίμασε το λινκ παραπάνω.

αχαχαχα τι καλήηηηηηη.
Να κάνουμε και πανόοοοοο;

αχαχα τι περίεργοοοοο..
Πάντως είναι τέλεια να πηγαίνεις σε συναυλίες ισχύει!
Reply With Quote
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

λοιπον, Σταματη με ρωτησες καποια στιγμη ποιος εκανε το πρωτο βημα για να ξεκινησει η σχεση μου με τον πρωην μου.!
Η σληθεια ειναι πως εγω το επιδιωξα περισσοτερο στην αρχη
Κανονικά εμείς δεν πρέπει να είμαστε οι κυνηγοί; Αφού έχουμε φτιαχτεί για να τρώμε τα μούτρα μας. Αν κάνεις εσύ την αρχή δεν θα μάθεις ποτέ αν ενδιαφέρεται για σένα ή αν απλά εκμεταλλεύεται μια ευκαιρία που του δίνετε.
Δοκίμασε το αντίστροφο αυτή τη φορά. Από τα προηγούμενα έχω καταλάβει ότι δεν είσαι μια κοπέλα που περνά απαρατήρητη. Από αυτούς που ενδιαφέρονται για σένα διάλεξε τον ποιο ελκυστικό, και κάποιον που δείχνει καλός χαρακτήρας, αν έχεις την ικανότητα να το ξεχωρίζεις. Ένας γενικός κανόνας είναι: κάποιος που φέρετε άσχημα σε άλλους θα φερθεί τελικά έτσι και σε σένα.

Μπα! έχω ακούσει ότι ένα μπερτάκι ξύλο τη μαλακώνει τη γυναίκα.

Και μένα με ενοχλεί η αθυροστομία. Όποτε ακούω κάποιον να βρίζει μού ρχεται να του #!@$% το &*$#$@#!

Από την ανάλυση της ταξινόμησης των χαρακτηριστικών σύμφωνα με τη προτίμηση έκανα τις εξής παρατηρήσεις:
α) Ξέχασα ένα βασικό χαρακτηριστικό την Υποκρισία.
β) Εσείς οι δύο νομίζω θεωρείται ακόμα και τον φόνο, ηπιότερο παράπτωμα από την απιστία.
γ) Αποτελεί έκπληξη για μένα το ότι και για τις δύο σας η σεξομανία όχι μόνο δεν είναι ελάττωμα αλλά ουσιαστικά το θεωρείται και προτέρημα. Αλήθεια είστε τόσο σεξουαλικές που θα δοκιμάζατε τα πάντα με τον παρτενέρ της ζωής σας;

Δυστυχώς ναι πάντα.
Άρα απ ότι κατάλαβα όλοι της τάξης είμαστε.
Όλοι εκτός από τη pinkmartini (απ'οτι είπε)

Δηλαδή άμα έβρισκες μία πιστή σε σένα απόλυτα και ήταν "φωτιά";
Θα την προτιμούσες από την άπιστη "φωτιά";
Σου εύχομαι και σένα να βρεις την ιδανική στα δικά σου μάτια φυσικά.
Ασφαλώς και θα προτιμούσα τη πρώτη, αλλά δεν υπάρχει. Μη κοιτάτε που εσάς σσς έπλασε ο Θεός έτσι, και μετά έσπασε τα καλούπια. Ο μεγαλοδύναμος έχει αυτό το χόμπι, να σπάει τα καλά καλούπια. Έχω βάσιμες υποψίες γι'αυτό, αν υπολογίσω τις περιπτώσεις που μου έχουν τύχει τελευταία, πραγματικά πρέπει να βρει άλλο χόμπι. Χοντρές, κουτσές, άσχημες. Δεν αστειεύομαι, η τελευταία που εκδήλωσε ενδιαφέρον για μένα, ήταν και χοντρή και κουτσή. Και μόνο το θράσος να σηκώσει τα μάτια της απάνω μου μου κλόνισε τη γοητεία μου. Είναι σαν να είχα το θράσσος εγώ να πάω σε ένα party αστέρων, και να τα ρίξω στη Monica Beluchi την ώρα που συνοδεύεται από τον Clouney.

Το χειρότερο δεν είναι ο χωρισμός αυτός καθ αυτός αλλά οι πράξεις του μετά το χωρισμό.
Οπότε αν κρίνω από μένα ναι φυσικά και μπορώ από τις πράξεις του να τον κρίνω σαν άνθρωπο πάντα από τον τρόπο που φέρθηκε στην οικογένεια μου(μητέρα και αδερφό) και σε εμένα φυσικά.
Είναι τελείως διαφορετικό παράδειγμα από αυτό που περιέγραψα εγώ. Γενικότερα δεν θεωρώ ανδροπρεπή στάση την εγκατάλειψη της συζυγικής στέγης.
Φαίνεται να έχεις περάσει πολλά πράγματα στη ζωή σου... ευτυχώς που έχεις ένα πολύ σημαντικό στήριγμα μαζί σου.

Χθές είδα τη ταινία "Τεντ" (το αρκουδάκι). Πρόκειται για μια πραγματικά ανατρεπτική κωμωδία.
Αν εξακολουθείτε να έχετε λούτρινα αρκουδάκια, μετά τη παρακολούθηση της ταινίας, δεν πρόκειται ποτέ να τα δείτε με το ίδιο μάτι ξανά. Δεν ξέρω αν σας κατατοπίσει περισσότερο το γεγονός ότι η ταινία έχει φτιαχτεί από τον δημιουργός του"Family Guy". Δεν μπορώ να σας εγγυηθώ ότι θα σας αρέσει η ταινία, πάντως ή θα τη λατρέψετε, ή θα σας προκαλέσει ανάμικτα συναισθήματα. Τα γραφικά πάντως είναι πολύ αληθοφανή, και με πολύ καλή κίνηση.
Reply With Quote
Paradise Lost
τακτικό μέλος
Paradise Lost's Avatar

Κανονικά εμείς δεν πρέπει να είμαστε οι κυνηγοί; Αφού έχουμε φτιαχτεί για να τρώμε τα μούτρα μας. Αν κάνεις εσύ την αρχή δεν θα μάθεις ποτέ αν ενδιαφέρεται για σένα ή αν απλά εκμεταλλεύεται μια ευκαιρία που του δίνετε.
Δοκίμασε το αντίστροφο αυτή τη φορά. Από τα προηγούμενα έχω καταλάβει ότι δεν είσαι μια κοπέλα που περνά απαρατήρητη. Από αυτούς που ενδιαφέρονται για σένα διάλεξε τον ποιο ελκυστικό, και κάποιον που δείχνει καλός χαρακτήρας, αν έχεις την ικανότητα να το ξεχωρίζεις. Ένας γενικός κανόνας είναι: κάποιος που φέρετε άσχημα σε άλλους θα φερθεί τελικά έτσι και σε σένα.
Το καταλαβαίνετε ή όχι την πρώτη κίνηση την κάνουμε ουσιαστικά εμείς.
Είτε με ματιές,χαμόγελα δηλαδή ακόμη και από τα πιο απλά.
Να σας δείξουμε ότι μας αρέσετε οπότε να πάρετε το θάρρος να έρθετε να μας μιλήσετε.
Καμιά φορά πάντως δεν είναι κακό να κάνουμε και εμείς πρώτες την κίνηση..
Και εγώ το έχω κάνει 2 φορές.Την μία έφαγα τα μούτρα μου αλλά την άλλη μου βγήκε το τέλειο οπότε δεν το μετανιώνω.
Να σημειώσω ότι είμαι άπειρα ντροπαλή οπότε καταλαβαίνετε ότι ήμουν παντζάρι στην πρώτη περίπτωση και έτρεμα ολόκληρη απ το άγχος..χαχα τραγική ήμουν.
Στην 2η περίπτωση καμία σχέση.

Μπα! έχω ακούσει ότι ένα μπερτάκι ξύλο τη μαλακώνει τη γυναίκα.
αχααχα να προσέχουμε να μην σου πάμε κόντρα τότε.
Θα φύγουμε μελανιασμένες από το φόρουμ.

Και μένα με ενοχλεί η αθυροστομία. Όποτε ακούω κάποιον να βρίζει μού ρχεται να του #!@$% το &*$#$@#!
χαχαχαχα έχεις πολύ χιούμορ αυτό είναι σίγουρο!

Από την ανάλυση της ταξινόμησης των χαρακτηριστικών σύμφωνα με τη προτίμηση έκανα τις εξής παρατηρήσεις:
β) Εσείς οι δύο νομίζω θεωρείται ακόμα και τον φόνο, ηπιότερο παράπτωμα από την απιστία.
γ) Αποτελεί έκπληξη για μένα το ότι και για τις δύο σας η σεξομανία όχι μόνο δεν είναι ελάττωμα αλλά ουσιαστικά το θεωρείται και προτέρημα. Αλήθεια είστε τόσο σεξουαλικές που θα δοκιμάζατε τα πάντα με τον παρτενέρ της ζωής σας;
Α ναι πολύ βασικό...αιτία χωρισμού νομίζω και αυτό.
Θεωρώ την απιστία ότι χειρότερο μπορεί να μου συμβεί σε μία σχέση.
Τα άλλα κουτσά στραβά τα ανέχομαι αλλά αυτό σε καμία περίπτωση.
Γιατί να σου φανεί περίεργο όμως;
Δεν ξέρω αν υπάρχει κοπέλα που να το θεωρεί μειονέκτημα..
Όσο για την ερώτηση σου δεν νομίζω πως μπορώ να την απαντήσω εγώ αλλά το αγόρι μου.αχαχα
Το θέμα είναι όμως να μην υπάρχουν ταμπού και να έχεις την διάθεση να δοκιμάζεις καινούργια πράγματα.(εκτός από τρίτα,τέταρτα κτλ άτομα στο κρεβάτι)

Ασφαλώς και θα προτιμούσα τη πρώτη, αλλά δεν υπάρχει. Μη κοιτάτε που εσάς σσς έπλασε ο Θεός έτσι, και μετά έσπασε τα καλούπια. Ο μεγαλοδύναμος έχει αυτό το χόμπι, να σπάει τα καλά καλούπια. Έχω βάσιμες υποψίες γι'αυτό, αν υπολογίσω τις περιπτώσεις που μου έχουν τύχει τελευταία, πραγματικά πρέπει να βρει άλλο χόμπι. Χοντρές, κουτσές, άσχημες. Δεν αστειεύομαι, η τελευταία που εκδήλωσε ενδιαφέρον για μένα, ήταν και χοντρή και κουτσή. Και μόνο το θράσος να σηκώσει τα μάτια της απάνω μου μου κλόνισε τη γοητεία μου. Είναι σαν να είχα το θράσσος εγώ να πάω σε ένα party αστέρων, και να τα ρίξω στη Monica Beluchi την ώρα που συνοδεύεται από τον Clouney.
Γιατί δεν υπάρχει βρε;
Μου κάνει τρομερή εντύπωση.
Ποια γυναίκα δεν θέλει το αγόρι-άντρας της να θέλει συνέχεια να κάνουν σεξ;
Ίσα ίσα δείχνει ότι την ποθεί όσος καιρός και αν έχει περάσει και ότι του αρέσει ακόμη πολύ.Ξέρεις επιβεβαιώνεται σαν γυναίκα συνέχεια από τον σύντροφο της.
Το ίδιο ισχύει φυσικά και για τον άντρα.

Καλά σε όλους μας έχει τύχει να έχουμε και κατακτήσεις που δεν μας ελκύουν καν ούτε για λόγους εμφάνισης είτε για άλλους διάφορους λόγους που φαίνονται όσο να ναι από την αρχή.

Γιατί λες να το είχες το θράσος;
Θα μπορούσες να πας σε μία θεά στα μάτια σου γιατί 1. Δεν ξέρεις πως σε βλέπει στα μάτια της εκείνη οπότε τι καλύτερο από το να το διαπιστώσεις; και 2.Μπορεί ο συνδυασμός εμφάνισης και χαρακτήρα να γοήτευε μία τέτοια κοπέλα.
Δεν λέω και το ιδανικό για μας είναι ένας τέλειος ιδανικός χαρακτήρας όπως τον φαντάζεται η καθεμία σε συνδυασμό με μία ωραία εμφάνιση.
Αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητο για εμάς τις γυναίκες..
Μπορεί να μας κάνει το λεγόμενο κλικ και ένας αντικειμενικά μέτριος.
Αν και μεταξύ μας την ομορφιά μέχρι ενός σημείου την θεωρώ και υποκειμενική.
Ο καθένας ή η καθεμία από εμάς άλλα χαρακτηριστικά κοιτάζει όσον αφορά την εμφάνιση.

Είναι τελείως διαφορετικό παράδειγμα από αυτό που περιέγραψα εγώ. Γενικότερα δεν θεωρώ ανδροπρεπή στάση την εγκατάλειψη της συζυγικής στέγης.
Φαίνεται να έχεις περάσει πολλά πράγματα στη ζωή σου... ευτυχώς που έχεις ένα πολύ σημαντικό στήριγμα μαζί σου.
Ευτυχώς πέρασα πολλά και έμαθα πολλά πράγματα και από την ζωή και για μένα.
Είδα την δύναμη που έκρυβα μέσα μου,τα όρια και τις αντοχές μου και σαφώς προσγειώθηκα έστω και απότομα γιατί παραήμουν ρομαντική.
Εγώ πάντως την θεωρώ και η λέξη ανδροπρεπής είναι το λιγότερο που μπορώ να πω..
Στηρίγματα ευτυχώς ναι είχα..και αυτό έκανε αυτά τα άτομα ακόμη πιο σημαντικά στην ζωή μου.

Χθές είδα τη ταινία "Τεντ" (το αρκουδάκι). Πρόκειται για μια πραγματικά ανατρεπτική κωμωδία.
Αν εξακολουθείτε να έχετε λούτρινα αρκουδάκια, μετά τη παρακολούθηση της ταινίας, δεν πρόκειται ποτέ να τα δείτε με το ίδιο μάτι ξανά. Δεν ξέρω αν σας κατατοπίσει περισσότερο το γεγονός ότι η ταινία έχει φτιαχτεί από τον δημιουργός του"Family Guy". Δεν μπορώ να σας εγγυηθώ ότι θα σας αρέσει η ταινία, πάντως ή θα τη λατρέψετε, ή θα σας προκαλέσει ανάμικτα συναισθήματα. Τα γραφικά πάντως είναι πολύ αληθοφανή, και με πολύ καλή κίνηση.
Και εγώ την έχω δει..
Κοίταξε δεν μπορώ να πω πως μου άρεσε ιδιαίτερα.
Και μου αρέσουν πολύ τα λούτρινα αρκουδάκια.Είναι γλυκούλικα.
Ο Τεντ είναι για ξύλο..χαχα τόσο γλυκιά φατσούλα και ο "χαρακτήρας" αλήτης.
Ξέρω ότι την έκανε ο δημιουργός του family guy αλλά δυστυχώς για μένα δεν έφτασε το family guy σε χιούμορ ούτε λίγο.
Είχε τις στιγμές του αλλά μέχρι εκεί.
Reply With Quote
pinkmartini91
τακτικό μέλος
pinkmartini91's Avatar

Η pinkmartini91, μπήκε στην παρέα στις 29-11-12, μας γράφει από αθηνα, τοξοτης στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 148 μηνύματα.

pinkmartini91 is offline pinkmartini91 is offline  
Κοριτσάκι θεωρώ πως την πρώτη κίνηση εμείς την κάνουμε πάντα με τον τρόπο μας!
Μεταξύ μας στη σχέση μου εγώ έκανα την πρώτη κίνηση.
αχ!!!πολυ σε παω ρε συ Paradise lost!!!κ εχεις κ απολυτο δικιο!καταβαθος εμεις την κανουμε την πρωτη κινηση,λιγο βλεφαρισμα, λιγο το μισο χαμογελακι που ριχνουμε σε αυτον που μας αρεσει, εμμεσως το παιρνει το μηνυμα κ κανει κ αυτος την "πρωτη" κινηση:Ρ

Συμφωνώ απόλυτα απλά να προσθέσω κάτι.
Ένα παιδί που είναι πια ενήλικο και έχει την ωριμότητα να κρίνει μπορεί να καταλάβει ακόμη και με τον χωρισμό των γονιών του αν ο πατέρας του νοιάζεται και το αγαπάει ακόμη.
κ σε αυτο εχεις δικιο..κ ενω το σκεφτομουν ξεχασα να το γραψω τελικα. Φυσικα κ εχει μεγαλη σημασια ο τροπος με τον οποιο ερχεται ο χωρισμος κ ο τροπος με τον οποιο τον αντιμετωπιζουν ολα τα μελη της οικογενειας. Εχεις περασει πολλα οντως, οπως ειπε κ ο Σταματης, αλλα ελπιζω τουλαχιστον τωρα να εισαι καλυτερα. Κ εφοσον εχεις βρει εναν ανθρωπο που μπορεις κ τον εμπιστευεσαι κ νοιωθεις ασφαλεια μαζι του σιγουρα σημαινεις οτι εχεις βρει το κουραγιο κ εχεις προχωρησει :)

Αν μένεις όμως μαζί με τον σύντροφο σου καλή μου και τσιγκουνεύεται στο παραμικρό;
Έχω ακούσει κάτι τρελές ιστορίες και λέω μακριά από τσιγκούνηδες.
Δεν μιλάω για κεράσματα κτλ ούτε και μένα μου αρέσει.
Και κερνάω κι εγώ άμα το κάνουν.
αχαχα σέξυ η μελαγχολία;;;;Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ..χαχα
ναι αυτο που ειπες δεν το σκεφτηκα η αληθεια ειναι...οντως αμα συγκατοικεις με καποιον η ειστε παντρεμενοι ειναι πολυ ασχημο να μην μοιραζεσαι...:/
δεν ξερω γιατι αλλα οταν φανταζομαι καποιον αντρα μελαγχολικο μου ερχεται παντα στο μυαλο ενας ευαισθητος κιθαριστας που ψαχνει το νοημα της ζωης, θελει να βρει την πραγματικη αγαπη και ψαχνει για μια κοπελα που θα τον βοηθησει να ξεπερασει τα εμποδια στην ζωη του:Ρ (ναι το ξερω με αυτα που γραφω θα μπορουσατε καλλιστα να συμπερανετε οτι παω δημοτικο και εχω ενα δωμματιο γεματο με αφισες των backstreet boys:P)

χαχαχ Σταματη μιλας λες και εχω τις πολλες επιλογες:Ρ Ποτε δεν μου την επεφταν πολλοι(να το πω λαικα:Ρ). Δεν ξερω αν περναω απαρατηρητη, εγω θεωρω οτι ειμαι απλως μια γλυκια κοπελα. Απλως θεωρω το αν θα ερθει καποιος να σου μιλησει, να σου δειξει ενδιαφερον, δεν εχει τοσο να κανει με την εμφανιση αλλα περισσοτερο με την αυτοπεποιθηση που βγαζεις. Εγω επειδη ειμαι πολυ ντροπαλη και ποτε δεν ενοιωθα ανετα με το να μιλαω με αγορια, δεν εχω κ τοση επιτυχια (εχω βγαλει κ πορισμα:Ρ)
Παντως σε αυτο που ειπες εχεις δικιο, αμα βλεπεις καποιον που συμπεριφερεται ασχημα στους διπλα σου, δεν πρεπει να περιμενεις κ καποια διαφορετικη συμπεριφορα σε σενα.

λοιπον σχολιαζω κατα σειρα:
α)οντως η υποκρισια ειναι πολυ ασχημο χαρακτηριστικο, θα την εβαζα μετα απο την βιαιοτητα κ την απιστια.
β) εχεις απολυτο δικιο. μεταφορικαλι σπικινγκ ναι η απιστια ειναι πολυ χειροτερη ακομα κ απο φονο:Ρ
γ) θεωρω οτι ναι, οτι θα δοκιμαζα αρκετα πραγματα. Δεν ξερω βεβαια αν θα δοκιμαζα τα παντα οπως λες εσυ, γιατι σιγουρα δεν γινεται να ταιριαζουμε σε ολα, αλλα εφοσον θα ειναι κ ενα ατομο με το οποιο θα εχουμε καλη χημεια γιατι τουλαχιστον να μην προσπαθησουμε;;:Ρ εξαλλου, δεν ξερεις απο την αρχη της σχεσης τι αρεσει στον αλλον, οποτε απο την αρχη ξεκινας δοκιμαζοντας πραγματα κ οσο συνηθιζετε ο ενας τον αλλον κ γνωριζοσαστε καλυτερα μπορειτε να δοκιμασετε κ πραγματα που ξερετε οτι θα σας αρεσουν σιγουρα, χωρις να πηγαινετε στα τυφλα.

Όλοι εκτός από τη pinkmartini (απ'οτι είπε)
εδω με πιασατε:/ δεν ειμαι τοσο σχολαστικη με την καθαριοτητα, καμια φορα βαριεμαι να συμμαζεψω, καμια φορα ξαναβαριεμαι...ειδικα τα καλοκαιρια που φτιαχνω βαλιτσες γ να φυγω διακοπες, τα ρουχα που δεν τα παιρνω μαζι μου μενουν πεταμενα στο κρεβατι:Ρ i know, δεν με τιμα κ πολυ, αλλα το να μαζευω το βρισκω απο τα πιο βαρετα πραγματα στο κοσμο:Ρ

Χοντρές, κουτσές, άσχημες. Δεν αστειεύομαι, η τελευταία που εκδήλωσε ενδιαφέρον για μένα, ήταν και χοντρή και κουτσή. Και μόνο το θράσος να σηκώσει τα μάτια της απάνω μου μου κλόνισε τη γοητεία μου. Είναι σαν να είχα το θράσσος εγώ να πάω σε ένα party αστέρων, και να τα ρίξω στη Monica Beluchi την ώρα που συνοδεύεται από τον Clouney.
εδω εγινες λιγο κακουλης βρε Σταματη... μα γιατι να πεις οτι ειχε το θρασος να σηκωσει τα ματια της πανω σου;; ενταξει, μπορει να μην σου αρεσε, αλλα ειναι πολυ δυσκολο ο αλλος να βρει το κουραγιο και να εκφρασει το ενδιαφερον του σε καποιον αλλον..αμα τον αποθαρρυνεις με ασχημο τροπο, παει οποιαδηποτε αυτοεκτιμηση ειχε, χαθηκε! οποτε παντα με ευγενεια!και που ξερεις αμα δει καμια τυπου Μπελουτσι οτι σεβεσαι οποιαδηποτε γυναικα, ακομα κ τις κουτσες,στραβες κ ασχημες, μπορει να συγκινηθει κ να ερθει να σου μιλησει απο μονη της(ολοκληρο σεναριο εβγαλα παναθεμα με!!)

την εχω δει την ταινια!ειχαμε καθισει περσι με την αδερφη μου και την ειχαμε δει μαζι!!πολυ γελιο!!
ερωτηση: ειναι περιεργο που απο μικρη μισουσα τα λουτρινα;;;

Paradise lost, οσον αφορα το db μια χαρα μου ανοιξε τον λινκ που μου εστειλες χτες...παρολα αυτα δεν ξερω γιατι, αυτο που μου ειχες στειλει στα εισερχομενα συνεχιζει να μου βγαζει τα ιδια(σιγουρα κανω κατι λαθος εγω, ειμαι πολυ ασχετη σε οτιδηποτε αφορα υπολογιστες, κινητα, γενικοτερα τεχνολογια:Ρ)
επισης, νομιζω καποια στιγμη μου ειχες πει οτι θα ηθελες να μενεις Κρητη κ οτι εισαι της θαλασσας! Guuurl, χτυπησες το ευαισθητο μου σημειο!!Ειναι η γιαγια μου απο κει, οποτε καταλαβαινεις εχω τις καλυτερες αναμνησεις!Το αγαπημενο μου νησι!Οι γονεις μου σκεφτονταν μετα που δωσει πανελληνιες η αδερφη μου, να πηγαιναμε μονιμα εκει!
Reply With Quote
Paradise Lost
τακτικό μέλος
Paradise Lost's Avatar

αχ!!!πολυ σε παω ρε συ Paradise lost!!!κ εχεις κ απολυτο δικιο!καταβαθος εμεις την κανουμε την πρωτη κινηση,λιγο βλεφαρισμα, λιγο το μισο χαμογελακι που ριχνουμε σε αυτον που μας αρεσει, εμμεσως το παιρνει το μηνυμα κ κανει κ αυτος την "πρωτη" κινηση:Ρ
Και εγώ σε συμπαθώ πάρα πολύ.Δεν φαίνεται άλλωστε ε;
Ναι έτσι είναι αλλά και καμιά φορά άμα κάνουμε εμείς εξ ολοκλήρου την κίνηση δεν είναι κακό..
Απλά είμαστε και ντροπαλές τι να κάνουμε.

κ σε αυτο εχεις δικιο..κ ενω το σκεφτομουν ξεχασα να το γραψω τελικα. Φυσικα κ εχει μεγαλη σημασια ο τροπος με τον οποιο ερχεται ο χωρισμος κ ο τροπος με τον οποιο τον αντιμετωπιζουν ολα τα μελη της οικογενειας. Εχεις περασει πολλα οντως, οπως ειπε κ ο Σταματης, αλλα ελπιζω τουλαχιστον τωρα να εισαι καλυτερα. Κ εφοσον εχεις βρει εναν ανθρωπο που μπορεις κ τον εμπιστευεσαι κ νοιωθεις ασφαλεια μαζι του σιγουρα σημαινεις οτι εχεις βρει το κουραγιο κ εχεις προχωρησει :)
Την πιο μεγάλη σημασία την έχει ο τρόπος κοριτσάκι μου.
Πέρασα πολλά αλλά τώρα έχουν περάσει 3 χρόνια και είμαι καλά δόξα τον Θεό.
Όλοι μας έχουμε την δύναμη να προχωρήσουμε και να φτιάξουμε απ την αρχή ξανά την ζωή μας!

ναι αυτο που ειπες δεν το σκεφτηκα η αληθεια ειναι...οντως αμα συγκατοικεις με καποιον η ειστε παντρεμενοι ειναι πολυ ασχημο να μην μοιραζεσαι...:/
δεν ξερω γιατι αλλα οταν φανταζομαι καποιον αντρα μελαγχολικο μου ερχεται παντα στο μυαλο ενας ευαισθητος κιθαριστας που ψαχνει το νοημα της ζωης, θελει να βρει την πραγματικη αγαπη και ψαχνει για μια κοπελα που θα τον βοηθησει να ξεπερασει τα εμποδια στην ζωη του:Ρ (ναι το ξερω με αυτα που γραφω θα μπορουσατε καλλιστα να συμπερανετε οτι παω δημοτικο και εχω ενα δωμματιο γεματο με αφισες των backstreet boys:P)
Ναι είναι πολύ δύσκολο οπότε από μακριάαααα.
Α έτσι όπως το περιγράφεις μου αρέσει και μένα πολύ!
Κατάλαβα σίγουρα πως ταιριάζουμε πολύ σαν χαρακτήρες και είμαστε αθεράπευτα ρομαντικές.

χαχαχ Σταματη μιλας λες και εχω τις πολλες επιλογες:Ρ Ποτε δεν μου την επεφταν πολλοι(να το πω λαικα:Ρ). Δεν ξερω αν περναω απαρατηρητη, εγω θεωρω οτι ειμαι απλως μια γλυκια κοπελα. Απλως θεωρω το αν θα ερθει καποιος να σου μιλησει, να σου δειξει ενδιαφερον, δεν εχει τοσο να κανει με την εμφανιση αλλα περισσοτερο με την αυτοπεποιθηση που βγαζεις. Εγω επειδη ειμαι πολυ ντροπαλη και ποτε δεν ενοιωθα ανετα με το να μιλαω με αγορια, δεν εχω κ τοση επιτυχια (εχω βγαλει κ πορισμα:Ρ)
Παντως σε αυτο που ειπες εχεις δικιο, αμα βλεπεις καποιον που συμπεριφερεται ασχημα στους διπλα σου, δεν πρεπει να περιμενεις κ καποια διαφορετικη συμπεριφορα σε σενα.
Φίλη πιστεύω ότι έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό με την αυτοπεποίθηση.
Γενικά είμαι σαν και σένα ντροπαλή πολύ..αλλά να σου πω ένα παράδειγμα.
Πριν κάποια χρόνια είχα αρκετά κιλά παραπάνω.
Όταν τα έχασα ανέβηκε πολύ η ψυχολογία μου (ασχέτως αν δεν είμαι άνθρωπος με αυτοπεποίθηση,απλά ένιωθα καλύτερα με τον εαυτό μου) και φάνηκε αυτό και στους γύρω μου.

λοιπον σχολιαζω κατα σειρα:
α)οντως η υποκρισια ειναι πολυ ασχημο χαρακτηριστικο, θα την εβαζα μετα απο την βιαιοτητα κ την απιστια.
β) εχεις απολυτο δικιο. μεταφορικαλι σπικινγκ ναι η απιστια ειναι πολυ χειροτερη ακομα κ απο φονο:Ρ
γ) θεωρω οτι ναι, οτι θα δοκιμαζα αρκετα πραγματα. Δεν ξερω βεβαια αν θα δοκιμαζα τα παντα οπως λες εσυ, γιατι σιγουρα δεν γινεται να ταιριαζουμε σε ολα, αλλα εφοσον θα ειναι κ ενα ατομο με το οποιο θα εχουμε καλη χημεια γιατι τουλαχιστον να μην προσπαθησουμε;;:Ρ εξαλλου, δεν ξερεις απο την αρχη της σχεσης τι αρεσει στον αλλον, οποτε απο την αρχη ξεκινας δοκιμαζοντας πραγματα κ οσο συνηθιζετε ο ενας τον αλλον κ γνωριζοσαστε καλυτερα μπορειτε να δοκιμασετε κ πραγματα που ξερετε οτι θα σας αρεσουν σιγουρα, χωρις να πηγαινετε στα τυφλα.
Την υποκρισία και εγώ ακριβώς στην 3η σειρά την βάζω.
Θεωρώ πως όταν έχεις μία σχέση πρέπει να συζητάς με τον σύντροφό σου για αυτό το θέμα.Δηλαδή να συζητάτε για το αρέσει στον καθένα,φαντασιώσεις κτλ.
Έτσι θα μαθαίνεται ο ένας τον άλλον και με τι ικανοποιείται ο άλλος στο μέγιστο και το αντίστροφο φυσικά.
Πολλά ζευγάρια ντρέπονται να μιλήσουν για αυτά τα θέματα δυστυχώς.
Ακόμη υπάρχουν ταμπού.

εδω με πιασατε:/ δεν ειμαι τοσο σχολαστικη με την καθαριοτητα, καμια φορα βαριεμαι να συμμαζεψω, καμια φορα ξαναβαριεμαι...ειδικα τα καλοκαιρια που φτιαχνω βαλιτσες γ να φυγω διακοπες, τα ρουχα που δεν τα παιρνω μαζι μου μενουν πεταμενα στο κρεβατι:Ρ i know, δεν με τιμα κ πολυ, αλλα το να μαζευω το βρισκω απο τα πιο βαρετα πραγματα στο κοσμο:Ρ
Εμένα πάλι μου αρέσει πολύ να μαζεύω αλλά σιχαίνομαι το σιδέρωμα και το ξεσκόνισμα.

Paradise lost, οσον αφορα το db μια χαρα μου ανοιξε τον λινκ που μου εστειλες χτες...παρολα αυτα δεν ξερω γιατι, αυτο που μου ειχες στειλει στα εισερχομενα συνεχιζει να μου βγαζει τα ιδια(σιγουρα κανω κατι λαθος εγω, ειμαι πολυ ασχετη σε οτιδηποτε αφορα υπολογιστες, κινητα, γενικοτερα τεχνολογια:Ρ)
επισης, νομιζω καποια στιγμη μου ειχες πει οτι θα ηθελες να μενεις Κρητη κ οτι εισαι της θαλασσας! Guuurl, χτυπησες το ευαισθητο μου σημειο!!Ειναι η γιαγια μου απο κει, οποτε καταλαβαινεις εχω τις καλυτερες αναμνησεις!Το αγαπημενο μου νησι!Οι γονεις μου σκεφτονταν μετα που δωσει πανελληνιες η αδερφη μου, να πηγαιναμε μονιμα εκει!
Α οκ μην ασχολείσαι τότε με εκείνο.χιχι
Ναι το είχα πει....Ουάουυυυυυ είσαι πολύ τυχερή!
Μακάρι να πάτε..
Και μακάρι να πραγματοποιήσω και το δικό μου όνειρο κάποια στιγμή να μείνω Κρήτη μόνιμα.
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2018 Jelsoft Enterprises Limited