Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 13:03 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Μοναξια Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Nikoleta20 (Nikoleta)
νέο μέλος
Nikoleta20's Avatar

Η Nikoleta, μπήκε στην παρέα στις 03-05-12, Zugos στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 39 μηνύματα.

Nikoleta20 is offline Nikoleta20 is offline  
Προεπιλογή Μοναξια
Είμαι τόσο μόνη....δεν έχω κανένα να μιλήσω.....ουτε παρέα ουτε κόλλητη τιπότα....Λες και με έχουν διαγραψει ολοι....το αγόρι μου είναι στον κόσμο του σκεφτέται μονό πως θα περάσει κάλα και μόνο αύτο...........Δεν μπόρω άλλο αύτο το πράγμα να μήν έχω κανένα να μιλήσω να είναι δίπλα μου και να μου πει εγω ειμαι εδω και να με πάρει μια αγκάλια....
Reply With Quote
celina
Θεσσαλονίκη
celina's Avatar

Η celina, μπήκε στην παρέα στις 01-03-12, μας γράφει από Θεσσαλονίκη, είναι 27 ετών, Σκορπιός στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 81 μηνύματα.

celina is offline celina is offline  
Αγαπητή Νικολέτα, καλοσώρισες στο site μας...Αυτό που μπορεί να μη μπορεί τυπικά να σου δώσει μια αγγαλία ουσιαστικά όμως είναι ένα καταφύγειο όπου μπορείς να ανοίξεις τη καρδιά σου και κάποιος θα σ'ακούσει.Ξέρω πολύ καλά τι περνάς γιατί απο τη μέρα που έχασα τη γιαγιά μου έκανα να μιλήσω και να εμπιστευτώ άνθρωπο 7 χρόνια περίπου μέχρι τη μέρα δλδ που γνώρισα το δικό μου. Αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε με τις γνώμες μας ευχαρίστως να το κάνουμε...Μη φοβάσαι να μηλήσεις ό,τι και να πεις εδώ είναι σεβαστό και αναγνωρίσιμο νομίζω απ' όλους εδώ...
Reply With Quote
lolly
νέο μέλος
lolly's Avatar

Η lolly, μπήκε στην παρέα στις 18-06-12, και έχει δημοσιεύσει 32 μηνύματα.

lolly is offline lolly is offline  
αρκετές φορές και να έχουμε άτομα δίπλα μας νιώθουμε ακόμη πιο μόνοι..ίσως να μην έχεις βρει ακόμη άτομα που αξίζουν ή να σε καταλαβαίνουν..
τώρα για το αγόρι σου, θυμάμαι ήμουν κι εγώ μζί με κάποιον (παρόμοια κατάσταση αν κατάλαβα καλά απο περιγραφή) που ήμουν κολλημένη και κοίταγε μόνο την πάρτη του κι εγώ η ηλίθια τον έβλεπα και σαν στήριγμα, χαιρόμουν όταν τον έβλεπα κι ένιωθα οτι θα ήμουν ευτυχισμένη μόνο όταν ήμουν μαζί του, αλλά τελικά κατάλαβα οτι όσο ήμουν μαζί του με έκανε να νιώθω πως δεν αξίζω, μόνο και μόνο επειδή δεν ενδιαφερόταν σε βάθος για μένα, μόνο για να περνάει καλά, άρχιζα να ανοίγω κουβέντα μαζι του και την έκοβε...δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα με τον δικό σου, αλλά να είσαι σίγουρη οτι θα βρεθούν άτομα που θα ενδιαφερθούν για σενα πραγματικά...
ίσως δεν κολλάει πολύ με το θέμα, αλλά γενικά να ξέρεις οτι ένας ανθρωπος δεν μπορεί να μας γεμίσει όλα τα κενά που έχουμε...
Reply With Quote
marizaki97
νέο μέλος
marizaki97's Avatar

Η marizaki97, μπήκε στην παρέα στις 15-07-12, και έχει δημοσιεύσει 11 μηνύματα.

marizaki97 is offline marizaki97 is offline  
Nikoleta m katalavaino pos einai na mhn exeis enan an8ropo na milhseis,kapoion na empisteuteis.piste4e me den eisai monh,xiliades an8ropoi ston kosmo nio8oun san esena alla to shmantiko einai na mhn ta parathseis.isos an e3hghseis sto agori sou ti sou sumvainei isos, leo isos, na se katalavei k na se voh8hsei.alla kala 8a kaneis na mh sthrizesai mono sta agoria !katse k ske4ou gt den exeis filous...kane mia suske4h me ton eauto sou.an ta vreis me ton eauto sou 8a einai pio eukolo na ta vreis k me tous gyro sou.ase ton eauto sou na kanei ena kainourgio 3ekinhma me nea atoma.anh3e kalytera ta matia sou gt kamia fora oi pio shmantikoi an8ropoi sth zoh mas einai akrivos dupla mas kai polles fores ta dika mas provlhmata mas tuflonoun arketa oste na mhn mporoume na tous doume....exo perasei k ego mia tetoia fash believe me !!!
Reply With Quote
asteraki14
νέο μέλος
asteraki14's Avatar

Η asteraki14, μπήκε στην παρέα στις 28-08-12, και έχει δημοσιεύσει 18 μηνύματα.

asteraki14 is offline asteraki14 is offline  
thn mona3ia thn ftiaxnoume apo moni mas me thn simperifora kai me alla polla vres auto pou se ekfrazei kai 8a deis oti 8a eisai mia xara meta ....isws h mona3ia 8elei na s dei3ei oti 8es kainourgia pragmata sthn zwh s kai oxi ta idia kai ta idia dokimaseta!!!!!!
Reply With Quote
Ναντια
νέο μέλος
Ναντια's Avatar

Η Ναντια, μπήκε στην παρέα στις 26-09-12, και έχει δημοσιεύσει 11 μηνύματα.

Ναντια is offline Ναντια is offline  
I Am Not Rich, But Have a Rich Heart.
I Am Not Best, But Always Try My Best.
I may not b Right But I m Sure.
I Wasn't Wrong in Choosing U as My Friend.
Last edited by Ναντια; 30-09-12 at 16:18..
Reply With Quote
fe-friends
τακτικό μέλος
fe-friends's Avatar

Η fe-friends, μπήκε στην παρέα στις 10-09-12, μας γράφει από κοντα στη Θεσ/νικη, και έχει δημοσιεύσει 56 μηνύματα.

fe-friends is offline fe-friends is offline  
Ένας άνθρωπος που αγαπάει τον εαυτό του και νιώθει καλά μαζί του (όχι εγωιστικά φυσικά, μιλάω για αυτοεκτίμηση) και μόνος να μείνει δε θα νιώθει αποπνικτικά. Μόνοι ερχόμαστε και μόνοι φεύγουμε από αυτή τη ζωή και έτσι πρέπει να μάθουμε να αντέχουμε τις ώρες με τον εαυτό μας. Αν έχεις ενδιαφέροντα που σε κρατούν ευχάριστα απασχολημένη, δεν πνίγεσαι όταν για οποιουσδήποτε λόγους κάποια διαστήματα της ζωής σου, δεν έχεις εξωτερικά στηρίγματα - παρέα. Φυσικά είμαστε κοινωνικά όντα και χρειαζόμαστε έναν άνθρωπο να μιλήσουμε να κάνουμε κάτι από κοινού... Αλλά όσο δεν το έχουμε, έχουμε τον εαυτό μας. Ασχολήσου λίγο μαζί του. Καλλιέργησέ τον. Γέμισε τη ζωή σου με διάφορες δραστηριότητες και αυτό θα σου δώσει και χαρά αλλά και θα σε φέρει κοντά σε άλλα άτομα με παρόμοιο τρόπο ζωής, με τα οποία θα μπορείς να κάνεις παρέα. Όταν δεν νιώθεις - περνάς εσύ καλά με τον εαυτό σου, γιατί να το κάνουν οι άλλοι; Κανένας δε θέλει δίπλα του άτομα που θέλουν να μιλάνε διαρκώς για προβλήματα, να κλαψουρίζουν, να μην έχουν τι άλλο να κάνουν ή να πουν. Δε λέω, όταν έχεις πραγματικά ένα πρόβλημα, θα το συζητήσεις κι αυτό, αλλά το να υπάρχει ένα μόνιμο παράπονο από τη ζωή, κουράζει στο τέλος κι εμάς και τους γύρω μας. Τη ζωή μας τη φτιάχνουμε εμείς. Δε μας ικανοποιεί η σχέση μας; Την παύουμε και βρίσκουμε άλλο πρόσωπο. Θέλουμε να έχουμε παρέα; Βρίσκουμε ενδιαφέροντα και σε ανάλογα μέρη κάνουμε γνωριμίες με παρόμοιες ασχολίες. Και φυσικά, αυτά δε γίνονται από τη μια στιγμή στην άλλη, αλλά κατά τη διάρκεια της "εργασίας" μας στο να τα πετύχουμε, έχουμε ελπίδα, θέληση και περνάμε καλά και μόνοι μας. Αν μιζεριάζουμε και κοιτάμε μόνο την αρνητική κατάσταση που επικρατεί στη ζωή μας, δε θα ξεφύγουμε από αυτήν. Εστιάζουμε σε αυτό που θέλουμε να αποκτήσουμε και αγωνιζόμαστε με υπομονή ως το τέλος.
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων