Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 13:01 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: ψαχνω φιλες Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
fe-friends
τακτικό μέλος
fe-friends's Avatar

Η fe-friends, μπήκε στην παρέα στις 10-09-12, μας γράφει από κοντα στη Θεσ/νικη, και έχει δημοσιεύσει 56 μηνύματα.

fe-friends is offline fe-friends is offline  
Προεπιλογή ψαχνω φιλες
Μολις εντοπισα τη σελιδα και πραγματικα χαιρομαι.
Οι περισσοτερες σελιδες ειναι για ερωτικου ειδους γνωριμιες και δεν υπαρχει καποια για αναζητηση φιλιας. Μια και δε μου εχει μεινει καμια γυναικεια παρεα, μετα απο καποιες "κολλητες" της συμφορας και δεν εχω παρα αρσενικου γενου φιλους, με τους οποιους ναι μεν μπορω να συζητησω για καποια πραγματα, να πιω εναν καφε ποτε ποτε, δεν μπορω να κανω οσα θα εκανα με μια καλη φιλη, οπως το να παω διακοπες, να μιλησω για γυναικεια θεματα κλπ. Ειμαι 25 και νιωθω πολυ αποτυχημενη στον τομεα της φιλιας. Γενικα ως φυλο δεν ειμαστε και τοσο καλες στον τομεα αυτο, ωστοσο πολλες φιλιες κρατουν μια χαρα και τις ζηλευω με την καλη εννοια. Οπως διαβασα να λεει μια κοπελια, οι πρωταγωνιστριες του sex and the city ειναι ενα πολυ ομορφο προτυπο, αν και δεν ξερω στη real life κατα ποσο εφικτη θα ηταν μια τετοια φιλια. Υπαρχει καποια κοπελα που να ενδιαφερεται για φιλια; Θα χαρω να γνωριστουμε και να τα λεμε εστω και διαδικτυακα.
Reply With Quote
EleniA
τακτικό μέλος
EleniA's Avatar

Η EleniA, μπήκε στην παρέα στις 03-09-12, και έχει δημοσιεύσει 99 μηνύματα.

EleniA is offline EleniA is offline  
Ενας απο τους λογους που και εγω γραφτηκα σε αυτο το Forum ειναι επειδη το περιεχομενο του ειναι "αθωο" σε σχεση με τα αλλα Forums που εχω ψαξει. Και εγω οπως και εσυ μου ετυχαν αρκετα ασχημα περιστατικα με φιλες-φιδια και επειδη σαν φιλη εκανα τα παντα για τον αλλον εχω πληγωθει αρκετα. Αν θελεις μπορεις να μου μηλισεις ελευθερα οποτε θελεις
Reply With Quote
fe-friends
τακτικό μέλος
fe-friends's Avatar

Η fe-friends, μπήκε στην παρέα στις 10-09-12, μας γράφει από κοντα στη Θεσ/νικη, και έχει δημοσιεύσει 56 μηνύματα.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση Ελένη :)
Έχω αρκετό καιρό σε αυτή την κατάσταση και δεν είναι και ότι καλύτερο, αν και γενικά έχω μάθει να περνάω όμορφα με ότι έχω και σε αυτό βοηθάνε τα διάφορα ενδιαφέροντα, μα όσο να πεις άλλη χάρη έχει η παρέα, γιαυτό και προσπαθώ να αλλάξω την κατάσταση, παρότι στην πόλη μου δεν έχω τη δυνατότητα αυτή. Φίλες φίδια ε; Κοιτώντας το θέμα της γυναικείας φιλίας το διάβασα από πολλές κοπέλες αυτό, τελικά έχουμε πρόβλημα...
Είναι άσχημο να έχεις όλη την καλή διάθεση πάντα και να δίνεις ότι μπορείς, ενώ η άλλη πλευρά να κοιτάει απλά και μόνο την πάρτη της. Όταν σε έχουν ανάγκη να σε θυμούνται και να σου ανταποδίδουν τις καλοσύνες με το χειρότερο τρόπο...
Reply With Quote
EleniA
τακτικό μέλος
EleniA's Avatar

Ακριβως αυτο συμβαινει και αν και δεν ειμαι 40 χρονων για να εχω την πειρα να μηλαω γι αυτα απ οτι εχω δει εμεις οι γυναικες ειμαστε ανταγωνιστικες μεταξυ μας και μας νοιαζει μονο ο εαυτος μας. Εγω στο λεω ξεκαθαρα δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος και οταν νιωσω οτι καποια φιλη μου εχει την αναγκη μου θα τα δωσω ολα. Να σου πω την αληθεια οι πιο δυνατες μου φιλιες ειναι αρσενικου γενους Παντα ομως ζηλευα της φιλες που οπως ειπες και εσυ ειναι μαζι,μοιραζονται τα προσωπικα τους,πανε διακοπες... Εγω εννω εχω φιλες που ειμαστε απο μικρες μαζι δεν τα κανουμε αυτα τα πραγματα γιατι τυχαινει να μην συμφωνουμε στα εξω,στην διασκεδαση και σε αλλα...
Reply With Quote
fe-friends
τακτικό μέλος
fe-friends's Avatar

Καλά κάνεις και είσαι τέτοια φίλη. Ουσιαστικά έτσι πρέπει να είναι οι φίλοι. Αλλιώς κάνεις απλά παρέα και είναι ρηχή κατάσταση που δε σε γεμίζει. Κι εγώ από μικρή ήμουν το αποκούμπι θα έλεγα, μια και έρχονταν όταν δεν είχαν άλλα άτομα, όταν είχαν προβλήματα και πάντα κοιτούσα να τις κάνω να γελάσουν, να δουν θετικά τις καταστάσεις, να τις βοηθήσω, μα όταν λυνόταν το πρόβλημα και ανέβαινε η αυτοπεποίθησή τους, έβρισκαν πιο "τρελιάρικες" παρέες ή γκόμενο (το πιο συνηθισμένο) και χάνονταν από τον ορίζοντα...
Τι ενδιαφέροντα έχεις αλήθεια; Πώς διασκεδάζεις και δε βρίσκεις ανάλογα άτομα;
Reply With Quote
EleniA
τακτικό μέλος
EleniA's Avatar

Γενικα εχω μαθει να ειμαι πολυ "βολικη" και δεν λεω οχι. Μου αρεσει να βγαινω εξω για βολτα,καφε,σινεμα επισης μου αρεσει πολυ το θεατρο και οι συναυλιες. Μου αρεσει να ξυπναω νωρις να πηγαινω για περπατημα αλλα ολες βαριουντε και μενω μονη μου Μου αρεσει επισης οταν μαζευομαστε σε σπιτια απο φιλες ή το δικο μου και συζηταμε ή ασχολουμαστε με διαφορα πραγματα (Αυτο βεβαια συμβαινει σπααααανια) Και για ποτο μου αρεσει να βγαινω να πηγαινω σε club να χορευω (το αγαπημενο μου). Εσενα τι σου αρεσει να κανεις?
Reply With Quote
fe-friends
τακτικό μέλος
fe-friends's Avatar

Κάπως έτσι είμαι κι εγώ. Κι εμένα μαρέσει να πηγαίνω σε συναυλίες και σινεμά, οι βόλτες και τα καφεδάκια και όσο για το πρωινό ξύπνημα... πάντα οι φίλες μου ξυπνούσαν μεσημέρι ενώ εγώ είμαι πρωινός τύπος και μαρέσει πολύ αυτό η παλιά συνήθεια του να μαζευόμαστε στα σπίτια για κουβεντούλα, ταινία, επιτραπέζια... Για χορό όμως δεν είναι του στυλ μου, δε μαρέσουν τα club αν και με παρέα θα ακολουθούσα, για την ίδια την παρέα όμως μόνο. Τι μουσική ακούς και τι είδους ταινίες σου αρέσει να βλέπεις στο σινεμά;
Reply With Quote
EleniA
τακτικό μέλος
EleniA's Avatar

Με την μουσικη να σου πω την αληθεια δεν εχω καμια ιδιαιτερη προτημιση, ακουω λιγο απ ολα Μου αρεσουν οι κωμωδιες μπορω να καθομαι και να βλεπω ωρες, οι κοινωνικες και μερικες περιπετειες εε και αν εχω και κεφια μπορει να δω κανενα θριλερ Ειδα προσφατα μια ταινεια "The Dictator" ειναι τελεια πολυ γελιο και με εξυπνο τροπο περναει καποια μηνυματα αν σου αρεσουν οι κωμωδιες αυτην θα την λατρεψεις. Εσυ απο μουσικη τι ακους?
Reply With Quote
pinkfloyd
νέο μέλος
pinkfloyd's Avatar

Η pinkfloyd, μπήκε στην παρέα στις 06-09-12, είναι 28 ετών, Καρκινος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 48 μηνύματα.

pinkfloyd is offline pinkfloyd is offline  
Γεια σας!!
Κ εγώ για αυτό τον λόγο γράφτηκα σε αυτό το σάιτ.Καιρό έψαχνα ένα σάιτ με ΜΟΝΟ γυναικείες κουβέντες!Ειχα κ εγώ ατυχείς "φιλιες" κ καταλαβαινω τι λέτε!οπότε κ εδώ είμαι για κουβεντούλα
Reply With Quote
fe-friends
τακτικό μέλος
fe-friends's Avatar

Με την μουσικη να σου πω την αληθεια δεν εχω καμια ιδιαιτερη προτημιση, ακουω λιγο απ ολα Μου αρεσουν οι κωμωδιες μπορω να καθομαι και να βλεπω ωρες, οι κοινωνικες και μερικες περιπετειες εε και αν εχω και κεφια μπορει να δω κανενα θριλερ Ειδα προσφατα μια ταινεια "The Dictator" ειναι τελεια πολυ γελιο και με εξυπνο τροπο περναει καποια μηνυματα αν σου αρεσουν οι κωμωδιες αυτην θα την λατρεψεις. Εσυ απο μουσικη τι ακους?
Χμ... εγώ πάλι ακούω ξένη κυρίως, με μια προτίμηση στη ροκ και μέταλ, αλλά ακούω από όλα τα είδη, ότι καλό ευχάριστα. Από δε ελληνικά ακούω έντεχνα και παλιά λαϊκά, δεν είμαι του σκυλάδικου. Από ταινίες μαρέσουν περισσότερο οι ταινίες φαντασίας, εποχής και τα θρίλερ, αλλά μπορώ να δω τα πάντα. Κωμωδίες δε βλέπω πολύ, αλλά έχω κάποιες αγαπημένες. Το δικτάτορα τον είδα, είχε γέλιο, αλλά με απογοήτευσε το γεγονός πως ήδη από το τρέιλερ είχα δει όλες τις κωμικές σκηνές και η υπόλοιπη ταινία μου φάνηκε "άδεια".
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2019 Jelsoft Enterprises Limited