Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 13:02 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Φοβάμαι ότι θα μείνω στο ράφι.... Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
nena
νέο μέλος
nena's Avatar

Η nena, μπήκε στην παρέα στις 25-09-12, και έχει δημοσιεύσει 1 μηνύματα.

nena is offline nena is offline  
Προεπιλογή Φοβάμαι ότι θα μείνω στο ράφι....
Είμαι 37 χρονών και δεν έχω καν σχέση. Έμεινα πολύ πίσω από τις φίλες μου οι οποίες παντρεύτηκανε και έχουνε και παιδιά ορισμένες. Ο κύκλος γνωριμιών μου είναι περιορισμένος και δεν έχω καθόλου παρέες παραμόνο δυο τρεις μεμονωμένες φίλες. Επίσης, είμαι και άνεργη και θα αναγκαστώ να ξενιτευτώ στην Αγγλία για να βρω εργασία. Την έχω βρει ήδη και φεύγω μόνιμα για εκεί την επόμενη βδομάδα. Με αυτά και με αυτά δεν θα κάνω ποτέ την οικογένεια που ονειρευόμουνα από μικρή. Θα μείνω για πάντα μόνη στην ζωή. Επίσης και η εμφάνισή μου δεν είναι τέτοια που να μου επιτρέπει αισιοδοξία είμαι υπέρβαρη 160 με 70 κιλά...Τι να κάνω? Σκέφτομαι πόσο χάλια τα έχω κάνει στην ζωή μου και απελπίζομαι όλο και περισσότερο. Τώρα άλλωστα είναι αργά για οικογένεια...ώς πότε μπορούνα να κάνουνε μωράκια οι γυναικες? Μάλλον το μέλλον μου θα είναι να μείνω μόνη.
Reply With Quote
fe-friends
τακτικό μέλος
fe-friends's Avatar

Η fe-friends, μπήκε στην παρέα στις 10-09-12, μας γράφει από κοντα στη Θεσ/νικη, και έχει δημοσιεύσει 56 μηνύματα.

fe-friends is offline fe-friends is offline  
Εγώ βλέπω ήδη μια θετική απρόσμενη εξέλιξη εκεί που θα πας
Αρχικά να βάλουμε σε μια σειρά την αυτοπεποίθηση και την εμφάνισή σου.
Κάθε άνθρωπος, ότι εμφάνιση και αν έχει, ΠΑΝΤΑ υπάρχουν άνθρωποι που έλκονται από αυτόν. Γιατί η ομορφιά είναι καθαρά κάτι το υποκειμενικό. Καθένας έχει διαφορετικό γούστο και βλέπει διαφορετικά μέσα από τα δικά του μάτια. Οπότε σίγουρα αρέσεις τουλάχιστον σε έναν, όπως και αν είσαι. Μετά, δεν είναι μόνο η εξωτερική εμφάνιση που μετράει. Μπορεί να έρθεις κοντά με κάποιους ανθρώπους και γνωρίζοντας τον ψυχικό σου κόσμο, να σε ερωτευτούν για το είναι σου, πράγμα πολύ ιδανικότερο από την επιδερμική έλξη. Τι μπορείς να κάνεις εσύ; Αφενός να πιστέψεις αυτά που σου λέω και να νιώσεις ότι είσαι όμορφη και αξίζεις το ενδιαφέρον. Μετά θα πρέπει να καλλιεργήσεις τον εαυτό σου, αν δεν είσαι ήδη μια ξεχωριστή γυναίκα με καλούς τρόπους, ευχάριστη προσωπικότητα, ευρείες γνώσεις για να σταθείς σε διάφορες συζητήσεις, ενδιαφέροντα για να γεμίζεις το χρόνο σου ποιοτικά και να θέλει κάποιος να συμμετέχει σε αυτά μαζί σου. Μίζεροι άνθρωποι που κλαίγονται και έχουν παραιτηθεί από τη ζωή, ποτέ δε συγκινούν τους άλλους. Προκαλούν μεν λύπηση, αλλά δε θες τον οίκτο των ανθρώπων. Για να τους κερδίσεις λοιπόν, θα πρέπει να γίνεις ευχάριστη. Εκεί που θα πας, να μη διστάζεις με χαμόγελο να πλησιάζεις τους ανθρώπους γύρω σου και να δείξεις την όμορφη πλευρά σου. Για τα δε κιλά σου, πολλές υπέρβαρες, ειδικά στο εξωτερικό, είναι παντρεμένες με παιδιά. Αλλά αν θες να αλλάξει αυτή η εικόνα σου, όχι μόνο για να δείχνεις καλύτερα προς τα έξω, αλλά για να νιώθεις κι εσύ πιο ανάλαφρη, υγιής και ευχαριστημένη με την εμφάνισή σου, θα σου συστήσω να πας σε έναν διατροφολόγο - διαιτολόγο που ανάλογα με τον οργανισμό σου, θα σου πει τι τροφές σε παχαίνουν περισσότερο ώστε να τις αποφεύγεις και θα σου προτείνει εξίσου χορταστικά γεύματα με τα οποία θα χάσεις τα περιττά κιλά μέσα σε λίγους μήνες. Βάλε στη ζωή σου και λίγο περπάτημα ή ποδήλατο λίγη ώρα κάθε μέρα. Αξίζει τον κόπο και έχω και γνωστούς που τα κατάφεραν με αυτό τον τρόπο. Αν πραγματικά θες να βελτιωθεί η ζωή σου, είναι στο χέρι σου. Φτιάξε εσύ την εικόνα που θες να βλέπουν οι άλλοι σε σένα. Με προσπάθεια και καλή θέληση, όλα θα γίνουν! Ποτέ δεν είναι αργά, νεότατη είσαι ακόμα. Και σου εύχομαι του χρόνου τέτοια μέρα, να είσαι μια στυλάτη γυναίκα, συντροφιά με τον άντρα της ζωής σου!
Reply With Quote
lilly lucifer
νέο μέλος
lilly lucifer's Avatar

Η lilly lucifer, μπήκε στην παρέα στις 24-09-12, και έχει δημοσιεύσει 26 μηνύματα.

lilly lucifer is offline lilly lucifer is offline  
Μην απελπιζεσαι! εγω πιστευω οτι τωρα που θα φυγεις θα αλλαξει η ζωη σου και θα βρεις το ατομο που θες..νεες γνωριμιες νεος πολιτισμος..αν εχεις καλη διαθεση για τη ζωη και την αντιμετωπιζεις με χαμογελο καποιος θα θελει να σε προσεγγισει για να ειστε μαζι..αν εισαι κοινωνικη ειναι ευκολο...Μην ανησυχεις για τα κιλα..δεν εχουν σημασια.(αλλωστε εδω που τα λεμε υπερβαλλεις λιγο.τι κι αν εισαι 70 κιλα με 1.60 υψος δεν εχει σημασια.το θεμα ειναι να νιωθεις καλα με τον εαυτο σου να εχεις αυτοπεποιθηση.ετσι κι οι αλλοι θα δουν οτι νιωθεις καλα με τον εαυτο σου,επομενως αν τα εχεις καλα με τον εαυτο σου θα τα εχεις καλα και με τον κοσμο.Ενταξει η ηλικια σου για να κανεις παιδια ειναι λιγο τσιμπημενη αλλα δεν ειναι ποτε αργα αν προσπαθησεις.Μην κανεις βιαστικες κινησεις ομως και μην αγχωνεσαι.Βρες το καταλληλο ατομο και η εγκυμοσυνη ερχεται και με αλλες μεθοδους.Εδω γινονται ποσες εξωσωματικες!! Σου ευχομαι να βρεις τον ανθρωπο σου.Ολοι το αξιζουμε να βρουμε καποιον που να μας ταιριαζει και να περασουμε μαζι του το υπολοιπο της ζωης μας.Καλη διαθεση να εχεις και ολα θα σου πανε καλα.Η καλη διαθεση επηρεαζει θετικα την ψυχολογια σου και θα λειτουργεις καλυτερα σε ολα.Ειναι η βαση για ολα τα υπολοιπα...ολες τις δυσκολιες..Καλή τύχη!
Reply With Quote
victoria94xri (victory)
τακτικό μέλος
victoria94xri's Avatar

Η victory, μπήκε στην παρέα στις 04-10-12, μας γράφει από Αθηνα, ιχθυς στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 58 μηνύματα.

victoria94xri is offline victoria94xri is offline  
Κανεις δε χανεται γλυκια μου μην απογοητευεσαι!! Αρχισε να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα!
Reply With Quote
asteraki14
νέο μέλος
asteraki14's Avatar

Η asteraki14, μπήκε στην παρέα στις 28-08-12, και έχει δημοσιεύσει 18 μηνύματα.

asteraki14 is offline asteraki14 is offline  
koita isws kati den kaneis esu swsta kai etsi diwxneis ta agoria apo konta s h polu apla dn psaxneis kan gia lles filies den einai kako na vreis kai alles files auto einai sto xeri s na all3ei oli s h zwh
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2019 Jelsoft Enterprises Limited