Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 11:36 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: ήρθε το τέλος; Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Giwta
τακτικό μέλος
Giwta's Avatar

Η Giwta, μπήκε στην παρέα στις 05-03-15, και έχει δημοσιεύσει 121 μηνύματα.

Giwta is offline Giwta is offline  
Προεπιλογή ήρθε το τέλος;
Γειά σας. Είμαι 17 χρονών και φέτος δίνω πανελλήνιες. Ήμουν καλή μαθήτρια βγήκα με 19,1 στις αρχές ήθελα απλά να πάρω τι πτυχίο ( είμαι σε επαλ) και να πάω κομμωτική ή για νύχια. Όμως οι γονείς μου με πριζουν να πάω σε κάποια σχολή οποιαδήποτε.σε ένα μήνα και κάτι ξεκινάνε πανελλήνιες ξέρω 2 κεφάλαια από το Αοδε και πάλι όχι τέλεια, αοθ ξέρω να λύνω άσκηση από το πρώτο κεφάλαιο και το τελευταίο μαθηματικά πολύ λίγα και έκθεση έτσι κι έτσι.. Δεν πιστεύω πως έχω καμία ελπίδα διότι αποφάσισα τελευταία στιγμή να περάσω (επειδή το θέλουν οι γονείς μου :@) και από χθες νιώθω τόσο πολύ πίεση βλέπω τα βιβλία πάω να διαβάσω και με πιάνουν τα κλάματα με λυγμούς όλη μέρα ξεφυσαω το βράδυ δε με πιάνει ύπνος δεν αντέχω άλλο πραγματικά
Reply With Quote
Giwta
τακτικό μέλος
Giwta's Avatar

Βοηθήστε με σας παρακαλώ η κάθε γνώμη έχει σημασία για μένα. Ποιες είναι οι εναλλακτικές λύσεις; Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω στην ζωή μου; Δλδ αν δεν περάσω δεν έχω ελπίδες να είμαι καλά; Δεν θα μπορώ να δουλέψω; Μίλησα με το αγόρι μου και μπορεί να πάμε στην Αθήνα ή Σκιάθο γιατί έχει συγγενείς του και μπορούμε να δουλέψουμε εκεί (έχουν δικές τους επιχειρήσεις) όμως σε περίπτωση που δεν πάμε εκεί θέλω να ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω στην ζωή μου; Είναι καλό να πάω σε ιεκ; Οαεδ; Βοηθήστε με σας παρακαλώ τα βλέπω όλα μαύρα
Reply With Quote
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Ο Σταμάτης, μπήκε στην παρέα στις 08-09-11, μας γράφει από Πειραιάς, Ιχθύς στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 377 μηνύματα.

Stamatis is online Stamatis is online  
Κατ αρχήν σου εύχομαι τα μέγιστα στη σταδιοδρομία σου.
Θα ήθελα να σου μιλήσω για ένα συγγενικό μου πρόσωπο, το οποίο είχε το ίδιο υψηλές επιδόσεις με σένα, και απέτυχε τη πρώτη φορά στις πανελλήνιες. Δεν το έβαλε κάτω και ξαναέδωσε εξετάσεις την επόμενη χρονιά, όπου και μπήκε κανονικά στο Πολυτεχνείο.
Ήταν τόσο ικανός, που οι καθηγητές του τον έβαζαν μερικές φορές να διορθώνει τα γραπτά των άλλων συνφοιτητών του!
Πλέον εδώ και καιρό, είναι πτυχιούχος, με doctorat, γνωρίζει 3 γλώσσες, και δουλεύει στο εξωτερικό με υπέρ του δέοντος υψηλές αποδοχές.

Κάποιες στιγμές στη ζωή σου θα "πέσεις". Αυτό είναι βέβαιο. Έτσι πιο σημαντικό από το να μη πέφτεις, είναι να μπορείς να ξανασηκώνεσαι.

Για την απαίτηση που έχουν οι γονείς σου από σένα, αν γενικότερα έχουν ελάχιστες, τότε ακολούθησέ την. Αν όχι τότε απέρριψε κάποιες άλλες δευτερεύουσες απαιτήσεις τους. Όταν τελειώσεις με τις σπουδές σου, τότε ακολούθησε το επάγγελμα που τραβάει η όρεξή σου, όποιο και να είναι αυτό.

Κάπου στο φόρουμ αυτό έχω δώσει και οδηγίες για αποτελεσματικότερο διάβασμα.

Καλή επιτυχία!
Reply With Quote
Giwta
τακτικό μέλος
Giwta's Avatar

Σ'ευχαριστω πολύ αν και δεν πιστεύω πως θα περάσω μπορεί να ξανά δώσω κι εγώ την επόμενη χρονιά αναλόγως τις ορέξεις. Δεν νομίζω γιατί δεν μου αρέσει καθολου να διαβάζω
Reply With Quote
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Ο Σταμάτης, μπήκε στην παρέα στις 08-09-11, μας γράφει από Πειραιάς, Ιχθύς στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 377 μηνύματα.

Stamatis is online Stamatis is online  
Σ'ευχαριστω πολύ αν και δεν πιστεύω πως θα περάσω μπορεί να ξανά δώσω κι εγώ την επόμενη χρονιά αναλόγως τις ορέξεις. Δεν νομίζω γιατί δεν μου αρέσει καθολου να διαβάζω
Δεν κάνουμε πάντα αυτό που μας αρέσει. Έχουμε εφεύρει τις ελεύθερες ώρες για να ικανοποιήσουμε αυτή μας την ανάγκη.
Για να έχεις τόσο υψηλή βαθμολογία, σημαίνει ότι έχεις το χάρισμα να θυμάσαι ότι διαβάζεις. Κοίταξε να το εκμεταλευτείς...
Reply With Quote
Giwta
τακτικό μέλος
Giwta's Avatar

Ναι αλλά δεν μπορώ Να θυμάμαι πολλά.Μέχρι ένα όριο, κι όταν περνάω αυτό το όριο ξεχνάω τα προηγούμενα που ήδη έχω μάθει και αυτό που διαβάζω δε μπορώ να το καταλάβω με τιποτα. δεν ξέρω ίσως πιέζομαι γιατί δεν έχω όσο χρόνο θέλω για να μάθω όλα τα μαθήματα.
Reply With Quote
serdica
νέο μέλος
serdica's Avatar

Η serdica, μπήκε στην παρέα στις 24-02-15, μας γράφει από Θεσσαλονίκη, και έχει δημοσιεύσει 39 μηνύματα.

serdica is offline serdica is offline  
Οι πανελλήνιες εξετάσεις είναι ένα κρίσιμο σημείο. Μερικές φορές καθοριστικό για το μέλλον του κάθε ανθρώπου, γι'αυτό είναι πολύ λογικό να σε αγχώνει τόσο. Επίσης πολλές φορές δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για το τι ακριβώς θέλουμε και αυτό μας αγχώνει πιο πολύ. Έχω παρατηρήσει ότι άνθρωποι με στόχους πετυχένουν περισσότερο από τους ανθρώπους χωρίς στόχους. Βέβαια είναι και λίγο δύσκολο να κάνεις σχέδια στη σημερινή εποχή που είναι όλα τόσο αβέβαια και ανασφαλή...
Εφόσον έχει ήδη μια ιδέα για το τι θα ήθελες σαν αντικείμενο δουλειάς (κομμωτική ή νύχια, σωστά κατάλαβα) ίσως αξίζει να προσανατολιστείς προς τα εκεί ώστε να έχεις έναν στόχο. Το να περάσεις σε μια οποιαδήποτε σχολή και να είναι τελικά κάτι που δεν σου αρέσει, νομίζω ότι θα είναι χαμένος κόπος... Απλά σκέψου αν όντως η κομμωτική είναι κάτι που το θέλεις και συγκεκριμένα για ποιους λόγους;
Reply With Quote
Giwta
τακτικό μέλος
Giwta's Avatar

Γιατί τρελενομαι να ασχολούμαι με τα με τα μαλλιά κάνω συνέχεια χτενίσματα στις φίλες μου. Όπως κι επίσης θέλω να μάθω να κουρευω. Γενικά ότι έχει σχέση με μαλλιά μου αρέσει πολύ.
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων