Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 04:07 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Μετά από 4 χρόνια σχέσης, ήρθε ο κολλητός σου και να ανέτρεψε όλα. Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Βιολέτα
νέο μέλος
Βιολέτα's Avatar

Η Βιολέτα, μπήκε στην παρέα στις 12-09-15, και έχει δημοσιεύσει 4 μηνύματα.

Βιολέτα is offline Βιολέτα is offline  
Προεπιλογή Μετά από 4 χρόνια σχέσης, ήρθε ο κολλητός σου και να ανέτρεψε όλα.
Καλησπέρα σας, τόσο καιρό ταλαντεύομαι μη ξέροντας τι να κάνω και πως να το κάνω. Είμαι 4 χρόνια σε μία σχέση με έναν άνθρωποι τον οποίο γνώριζα και παλαίοτερα είχαμε σχέση αλλά οχι πολύ καιρό. Μετά από χρόνια τον ξανά είδα βρεθήκαμε μιλήσαμε, και ήρθαμε αμέσως πιο κοντά, σα να μας το φύλαγε η μοίρα να ξανά βρεθούμε και να είμαστε μαζί. Την περίοδο που ξανά βρέθηκα μαζί του, ο κολλητός μου εκδήλωσε την επιθυμία του να είναι μαζί μου, μου είπε πόσο πολύ ερωτευμένος ήταν και τα σχετικά. Επειδή μόλις πριν 3 μήνες είχα βγει από μια σχέση την 1η μου ουσιαστική σχέση δν ήμουν καλά ποτέ δε του έδωσα σημασία και ποτέ δε του έδωσα καν ένα μικρό πατηματάκι, αντίθετα προσπάθησα τη φάση με τον άνθρωπο που είμαι μέχρι σήμερα. Μπορώ να πω ότι μας βγήκε καλά 4 χρόνια. Πήγαινε πολύ καλά, σε σημείο που οι γονείς μας είχα γνωριστεί , έμενα κάποιες φορές σε εκείνον και εκείνος σε εμένα. Κάναμε διακοπές μαζί, τα πάντα σχεδόν μαζί. Εδώ και 1 χρόνο περίπου, του είχα εξηγήσει πως έχει αλλάξει και δεν είναι ο ίδιος με πριν, είχε γίνει μονόχνωτος , απόμακρος , ξενέρωτος για τα δεδομένα τα δικά μου που είμαι όλη την ώρα μες τη καλή χαρά. Δε το καταλάβαινε, φυσικά έπαιζε ρόλο και η δουλειά του, διότι τον ανάγκαζε να σηκώνεται από τις 6 καθημερινά και να γυρίζει σπίτι 3-4 το μεσημέρι πτώμα, έχοντας εμένα σπίτι να περιμένω ή να βρίσκομαι στη σχολή μου, και μετα να τον βλέπω εντελώς πτώμα... και να ξενερώνω!
Φέτος το Καλοκαίρι όμως, ήρθα ξανά κοντά με τον κολλητό μου σε σημείο που ερωτευτήκαμε παράφορα. Δεν μπορεί να υπάρξει 1 μέρα που να μην τον δω και εκείνος εμένα. Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να του βάλω όρια, να το αφήσουμε για να μη διακινδυνέψουμε πάλι τη φιλία μας, και επειδή δε νιώθω και εγώ καλά απέναντι στο άτομο με το οποίο βρίσκομαι, όσο και αν τον τελευταίο καιρό δεν είμαστε ακριβώς μαζί και είναι μια εντελώς παγωμένη κατάσταση. Προσπάθησα να του βάλω και όρια ως προς το πως θα μου μιλάει , αλλά τίποτα. Μόλις αισθανθεί ότι δεν είμαι καλά, τρέχει σπίτι μου ( παρόλο που ξερει πως είναι οι γονείς μου και δε μπορεί πάντα να με δει ), με παίρνει τηλέφωνο και άμα ακούσει πάλι πως δεν είμαι καλά, θα είναι σε 5' έξω από το σπίτι και θα περιμένει έστω να με δει. Με προσέχει περισσότερο από ότι προσέχει ένας άντρας την έγκυο γυναίκα του. Και δεν είναι ότι προσπαθεί να με κερδίσει 1 βδομάδα 1 μήνα, προσπαθεί εδώ και 3 μήνες καθημερινά, αλλά κυριολεκτικά καθημερινά. Δεν έχει στατήσει μέρα να το κάνει.

Και τώρα ερωτώ εγώ, τι στο καλό να κάνω?
Δε μπορώ να αποχωριστώ τη συνήθεια του συντρόφου μου, τη καθημερινότητά μου μαζί του, το ότι γνωρίζω όλη του την οικογένεια εκείνοι εμένα και έχουμε διαφοετική επικοινωνία μαζί...
Ότι τα τελευταία 4 χρόνια της ζωής μου είναι ο μοναδικός που μου στάθηκα με στήριξε είτε ήμουν καλά είτε όχι, όπως καλύτερα μπορούσε.

Είναι πολλά αυτά που θέλω να γράψω , αλλά θα μου πάρει μέρες.
Σημασία έχει ότι θέλω να ακούσω τη γνώμη σας , ήδη έχω ακούσει αρκετές όμως ο κάθε ανθρωπος σκεφτεται διαφορτικά και θα ήθελα να δω και άλλες απόψεις...
Reply With Quote
Giwta
τακτικό μέλος
Giwta's Avatar

Η Giwta, μπήκε στην παρέα στις 05-03-15, και έχει δημοσιεύσει 121 μηνύματα.

Giwta is offline Giwta is offline  
Σε παρομοια κατασταση ειμαι κι εγω μονο που εγω εχω 3 χρονια σχεση και το αλλο ατομο δεν το ξερω καλα γνωριστηκαμε τυχαια στο ιντερνετ μεσω καμερας ειχαν μπει οι φιλες μ καπου π βλεπεσε με διαφορα ατομα απ ολο το κοσμο κ τοτε γνωρισα αυτον δεν του εδινα σηναζια απο την αρχη ενω αντιθετα αυτος ειχε κολησσει με παρακαλουσε να τ δωσω τον αριθμο μου δεν τν εδωσα κ οταν εφυγα του τον εδωσαν οι φιλες μ..εδω κ 3 μηνες λοιπον με παιρνει καθημερινα τηλεφωνα μου λεει οτι με θελει πολυ τον τρελαινει η φωνη μ θελει πολυ να νε παρει αγκαλια και θα ερθει να με βρει κλπ. Λοιπον, θα περιμενω και γω τις απαντησεις να δω κι εγω τι θα κανω..
Reply With Quote
Giwta
τακτικό μέλος
Giwta's Avatar

κανεις τιποτα;;;
Reply With Quote
Βιολέτα
νέο μέλος
Βιολέτα's Avatar

κανεις τιποτα;;;

Εγώ επειδή έχω περάσει το στάδιο σου και αυτό, παλαιότερα. Με αρκετά αγόρια και αρκετές τέτοιες '' ψευτο σχεσούλες '' , έχω να σου πω να μην ασχοληθείς καν με έναν άνθρωπο μέσα από το ίντερνετ, εφόσον έχεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ σχέση και μάλιστα 3 χρόνια. Σίγουρα το καινούργιο μας ενθουσιάζει όλους, είναι το κάτι διαφορετικό που σπάει τη ρουτίνα και τη πλήξη ,όμως ο άνθρωπος σου είναι άλλος. Τώρα αν δε περνάς καλά στη σχέση σου μπορείς να χωρίσεις και να ψαχτείς γενικά. Αλλά μη τη πατήσεις και για έναν ενθουασιασμό παρατήσεις το αγόρι σου.
Reply With Quote
Giwta
τακτικό μέλος
Giwta's Avatar

Ναι η αλήθεια είναι ότι τόσο καιρό για αυτό δεν χωρίζω γιατί πιστεύω ότι θα είναι το μεγαλύτερο λάθος μου. Με το αγόρι μου περνάω υπέροχα και βρισκόμαστε καθημερινά περνάμε πολλές ώρες μαζί είμαστε αγαπημένοι άλλο ένα πλεονέκτημα ενώ αν κάνω κάτι με τον άλλον θα βρισκόμαστε μια φορά τον μήνα. Απλά με κεινον ήταν κάπως διαφορετικά δεν ξέρω κάθε φορά που μιλούσαμε ήμουν με ένα τεράστιο χαμόγελο δεν μπορώ να το εξηγήσω. Τέλος πάντων τώρα ούτως ή άλλως έχουμε να μιλήσουμε πολλές μέρες διότι με εκνεύρισε μια κίνηση που έκανε και έτσι δεν θέλω να ξανά έχω επαφή μαζί του. Εσύ τελικά βρήκες λύση ή να σου πω την γνώμη μου;
Reply With Quote
Βιολέτα
νέο μέλος
Βιολέτα's Avatar

Ναι η αλήθεια είναι ότι τόσο καιρό για αυτό δεν χωρίζω γιατί πιστεύω ότι θα είναι το μεγαλύτερο λάθος μου. Με το αγόρι μου περνάω υπέροχα και βρισκόμαστε καθημερινά περνάμε πολλές ώρες μαζί είμαστε αγαπημένοι άλλο ένα πλεονέκτημα ενώ αν κάνω κάτι με τον άλλον θα βρισκόμαστε μια φορά τον μήνα. Απλά με κεινον ήταν κάπως διαφορετικά δεν ξέρω κάθε φορά που μιλούσαμε ήμουν με ένα τεράστιο χαμόγελο δεν μπορώ να το εξηγήσω. Τέλος πάντων τώρα ούτως ή άλλως έχουμε να μιλήσουμε πολλές μέρες διότι με εκνεύρισε μια κίνηση που έκανε και έτσι δεν θέλω να ξανά έχω επαφή μαζί του. Εσύ τελικά βρήκες λύση ή να σου πω την γνώμη μου;

Εγώ ακόμα λύση δεν βρήκα. Όλο σκέφτομαι προσπαθώ να ζυγίσω τα πράγματα αλλά άκρη δε βγαίνει...
Reply With Quote
Giwta
τακτικό μέλος
Giwta's Avatar

να σε ρωτησω κατι; οταν μιλας με το αγορι σου, νιωθεις ερωτευμενη; θελεις να τον βλεπεις συνεχεια;; νιωθεις οτι σου λειπει, οτι θες να τον βλεπεις καθε λεπτο;; σκεψου αυτα..και απο την αλλη με τον φιλο σου πως νιωθεις..οταν σου στελνει χαιρεσαι; χαμογελας αυθορμητα;
Reply With Quote
Βιολέτα
νέο μέλος
Βιολέτα's Avatar

να σε ρωτησω κατι; οταν μιλας με το αγορι σου, νιωθεις ερωτευμενη; θελεις να τον βλεπεις συνεχεια;; νιωθεις οτι σου λειπει, οτι θες να τον βλεπεις καθε λεπτο;; σκεψου αυτα..και απο την αλλη με τον φιλο σου πως νιωθεις..οταν σου στελνει χαιρεσαι; χαμογελας αυθορμητα;

Όταν μου στέλνει το αγόρι μου επειδή είμαστε και στη φάση νεύρων εδώ και καιρό απλά νευριάζω και ξενερώνω για το τί θα ρωτήσει / πει πάλι, αντίθετα όταν μου στέλνει ο κολλητός μου μαρέσει και θέλω να μιλάω μαζί του... συνέχεια.
Reply With Quote
Giwta
τακτικό μέλος
Giwta's Avatar

Τοτε μαλλον πρεπει να χωρισεις. Αφου το βλεπεις οτι δεν περνας καλα.
Reply With Quote
Malamatenia
νέο μέλος
Malamatenia's Avatar

Η Malamatenia, μπήκε στην παρέα στις 27-09-17, και έχει δημοσιεύσει 8 μηνύματα.

Malamatenia is offline Malamatenia is offline  
Ασχετα με το τι θα κανεις με τον κολλητο,σιγουρα η σχεση με το αγορι σου απλα δεν τραβαει και αυτο το βλεπεις και μονη σου νομιζω.
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων