Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 10:28 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Μετα απο 20 χρονια Τελος ;;; Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
nikharo
νέο μέλος
nikharo's Avatar

Ο nikharo, μπήκε στην παρέα στις 28-06-13, και έχει δημοσιεύσει 1 μηνύματα.

nikharo is offline nikharo is offline  
Προεπιλογή Μετα απο 20 χρονια Τελος ;;;
Ειμαι με την γυναικα μου 20 χρονια και τα 17 παντρεμενοι. εχουμε 2 παιδια 16 και14 χρονων ,εχουμε περασει πολυ ωραια και με ολες της δυσκολιες που αντιμετωπειζουμε οι περισσοτεροι ανθρωποι στην σημερινη εποχη.Τον τελευταιο χρονο δεν πηγαιναμε καλα ,ενω ειμασταν παντα μαζι ξαφνικα ηθελε να ειναι μονη της να βγαινει να πηγαινει ταξιδακια μονη η με φιλες της.Ενω πριν δεν γινοντουσαν αυτα ουτε απο εκεινη ουτε απο εμενα.Με ενοχλουσε και αναακαληψα ουτε μου ελεγε και ψεμματα!αυτα ξεκινησαν περσι το καλοκαιρι και μετα γυρω στο γεναρι μου ειπε οτι θελει να χωρισουμε.Αρχισε να μου ριχνει ευθηνες για πραγματα που συνεβαιναν πριν απο πολλα χρονια,εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου.Την ρωταγα αν ειχε βρει καποιον αλλον αλλα παντα ηταν αρνητικη!!! μου ελεγε οτι ηθελε να ερωτευτη ξανα!!! ειμαστε και οι δυο 44 χρονων.Την Αγαπω παρα πολυ ,εχουμε πολυ καλη σχεση ,ειχα φυγει απο το σπιτι αλλα σχεδον βλεπομασταν καθημερινα και τωρα μενουμε ξανα μαζι!!! εκεινη λεει συνγκατοικιση εγω της λεω οτι δεν μπορω να συνγκατοικησω μαζι της.Την παντρευτικα γιατι νομιζα οτι βρηκα το αλλο μου μισο και αυτο εδειχνε και αυτη τα 18,5 χρονια.Ακομα παλευω να βρω τι της συνεβη πραγματικα....εχω παει σε ψυχοθεραπευτρια ,σε ψυχιατρο πηρα φαρμακα γιατι 20 μερες δεν ειχα κοιμηθη .Μπορειτε να με βοηθησεται να μου δωσετε καποια συμβουλη , ιδεα πως μπορω να την ξανακερδισω απο τον αλλον!!!
Reply With Quote
nana1974
τακτικό μέλος
nana1974's Avatar

Η nana1974, μπήκε στην παρέα στις 21-06-13, και έχει δημοσιεύσει 90 μηνύματα.

nana1974 is offline nana1974 is offline  
Πραγματικά με συγκίνησε το μήνυμα σου και μπράβο σου θέλεις να την ξανακερδίσεις από τον άλλο! Πραγματικά μπράβο σου.
Αρχικά, αν έχεις πάρεις χάπια από τον ψυχαναλυτή, άποψη μου βέβαια, είναι να τα σταματήσεις όσο γρηγορότερα μπορείς, ακόμη και τώρα!!!!! Αν έχεις εκρήξεις, ξαφνικές κρίσεις πανικού με πράγματα που δεν είχες πριν, δεν μπορείς να κοιμηθείς, προσπάθησε να το αντιμετωπίσεις με φυτικά προϊόντα, όπως πχ βαλεριάνα. Είναι σε χάπια, σε ρόφημα (όπως είναι το τσάι), το πιο σημαντικό είναι ότι δεν σου γίνονται απαραίτητα και δεν αποκτάς εθισμό όπως πιθανολογώ στα χάπια που σου έδωσε ο/η γιατρός. Προσπάθησε να ηρεμήσεις, όσο μπορείς βέβαια.
Όσο για τα παιδιά, προσπάθησε να τα έχεις πάντα κοντά σου για να μην τα χάσεις. Και το σπουδαιότερο να μην μιλάς άσχημα για την μητέρα τους. Προσπαθήστε να μην επηρεάσετε τα παιδιά και να ζήσουν πρωτόγνωρες καταστάσεις γι' αυτά. Γιατί αργά ή γρήγορα θα το βρείτε μπροστά σας. Και το έχω δει.
Είναι σίγουρη ότι έχεις την ανάγκη να μιλάς για το θέμα συνέχεια. Αν έχεις φίλους, αδελφό, αδελφή μίλα μαζί τους για να μπορέσεις να βγάλεις από μέσα σου όλα αυτά που αισθάνεσαι. Μίλα με δικούς σου ανθρώπους που σας ξέρουν και τους δύο σας πολύ καλά. Αν μπορεί να βγαίνεις για να ξεχνιέσαι, γιατί είμαι σίγουρη ότι σε πλακώνει το σπίτι και δεν το αντέχεις.
Αν μπορείς να πας να μείνεις κάπου άλλου, καλύτερα είναι να το κάνεις. Άστην λίγο μόνη της, γιατί μετά από τόσο χρόνια και όπως τα λες σίγουρα θα της κακοφανεί. Μπορεί ενδεχομένως να σου κάνει και σε σένα καλό. Προσπάθησε να μην αλλάξεις την ζωή σου γιατί ενδεχομένως μπορεί να κάνεις κάτι που θα το μετανιώσεις.
Μια συμβουλή, όλα όσα θα σου λένε οι άλλοι, τα ακούς ΑΛΛΑ και τα φλιτάρεις. Να ακούς όμως, μην κάνεις ότι ακούς, να ακούς.
Μετά από τόσα χρόνια συμβίωσης πιθανολογώ ότι θα έχεις αλλάξεις και εσύ εμφανισιακά. Προσπάθησε να ασχοληθείς με τον εαυτό σου.
Και κάτι ακόμη. Η λέξη κλειδί για την σχέση σας είναι η κουβέντα της συζύγου σου "ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΩ". Εκεί να στοχεύσεις. Τον τρόπο λοιπόν για να την κερδίσεις τον ξέρεις λοιπόν. Θέλω να πιστεύω ότι στον άλλο βρήκε αυτά που χάθηκαν από την σχέση σας. Η φλόγα, η απόλαυση (καταλαβαίνεις τι εννοώ, γιατί με δυο μεγάλα παιδιά! και χωρίς παρεξήγηση), το φλερτ, η σπίθα που είχατε πριν.
Είμαι σίγουρη ότι θα σας πάρει καιρό να το ξεπεράσετε γιατί ακόμη και οι δυό σας είστε πολύ νέοι. Όσο περίεργο και να σου φαίνεται ή να σου ακούγεται είστε πολύ νέοι.
Υπάρχει όμως και η άλλη περίπτωση. Μπορεί να είναι τόσο ξετρελαμένη με τον άλλο που να μην την νοιάζει τίποτα και να θέλει απλώς να το ζήσει όποιες και είναι αυτές οι συνέπειες. Σε αυτήν την περίπτωση, τότε πάρε το καπελάκι σου, έχοντας τα παιδιά σου στο πλευρό σου και σε άλλη παραλία. βέβαια έχει ο καιρός γυρίσματα δυστυχώς αλλά και τι να κάνεις.
Βολιδοσκόπησε την κατάσταση και πράξε αναλόγως. Και καλή υπομονή! Και θα το ξαναπώ, τα παιδιά σας, γιατί είναι σας και όχι μου, και τα μάτια σας!
Last edited by nana1974; 23-07-13 at 10:07..
Reply With Quote
barbie
καθημερινό μέλος
barbie's Avatar

Η barbie, μπήκε στην παρέα στις 02-02-12, και έχει δημοσιεύσει 484 μηνύματα.

barbie is offline barbie is offline  
συμφωνώ απόλυτα με την νανά. τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο δεν έχω να πω.
ποτέ στη ζωή σου να μη φοβάσαι να το τολμάς.μα να μην τολμάς να φοβάσαι..
Reply With Quote
faery (νεράϊδα)
Δημιουργός
faery's Avatar

Η νεράϊδα, μπήκε στην παρέα στις 16-02-09, μας γράφει από ξωτικοχώρα, είναι 46 ετών, Καρκίνος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 295 μηνύματα.

faery is offline faery is offline  
Κι εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα πως η λέξη κλειδί είναι "Θέλω να ερωτευτώ ξανά".

Δύσκολα, πολύ δύσκολα ερωτεύεσαι τον ίδιο άνθρωπο, πόσο μάλλον όταν μαζί του σου έχει τελειώσει. Πρέπει να κάνεις μεγάλες αλλαγές ούτως ώστε να μην επιστρέψει γιατί είσαι η φωλιά της αλλά ένας καινούριος εαυτός που μπορεί ξανά να ερωτευτεί.

Εάν αυτό δεν μπορείς να το κάνεις, ή έστω ακόμα κι αν προσπαθήσεις και τελικά τίποτα δεν αλλάξει, μην πτοείσαι. Όλα κάποτε τελειώνουν και κάτι νέο αρχίζει.

Σκέψου ότι μπορεί να νιώθει ότι σου έδωσε όλα όσα είχε να σου δώσει. Ότι δεν έχει σημασία ποιός ή πως θα είναι ο άλλος αλλά πόσο άλλη νιώθει αυτή μαζί του.
Εσύ ξέρεις ποιά είναι και καμία έκπληξη δεν σου προκαλεί το γεγονός ότι μπορεί να φτιάχνει εξαιρετικά γεμιστά. Ή ακόμα κι αν εκπλήσσεσαι εσύ, εκείνη δεν εξιτάρεται πια.

Νομίζω ότι το σημαντικό είναι να εμβαθύνεις και να μη θεωρείς ότι όλα καταστράφηκαν στη ζωή σου. Δεν φαντάζεσαι πόσα έχεις να πάρεις από μια νέα σχέση και αυτό το ξέρω από πολλούς φίλους που άργησαν να καταλάβουν ότι ο γάμος τους είχε ουσιαστικά τελειώσει χρόνια πριν.

Go with the Flow!

ΥΣ1. Κόψε τους γιατρούς και τα φάρμακα ΑΜΕΣΑ! Η ζωή σε περιμένει να την ζήσεις.
Ρότα αλλάζεις!!! Από το να ζείς συμβατικά και ρουτινιάρικα, δεν υπάρχει ωραιότερη περιπέτεια!!! Απόλαυσέ το και ευχαρίστησέ την που πήρε πρώτη την απόφαση!!!

ΥΣ2. Να μη ρωτήσω για το κάθε πόσο στο τόσο κάνετε σεξ...!!! Με μια νέα σχέση θα ξαναγεννηθείς!!!!!!
– Πες μου ένα χαρούμενο τραγούδι για την ζωή, είπε το δέντρο στ’ αστέρι του.
– Το τραγούδι που λέει η καγκελόπορτα, όταν ανοίγει και μπαίνει κάποιος που αγαπάς.

Βρείτε το e-female.gr στο facebook και κάντε Like!
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων