Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 03:34 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Έχω πονοκέφαλο! :) Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
faery (νεράϊδα)
Δημιουργός
faery's Avatar

Η νεράϊδα, μπήκε στην παρέα στις 16-02-09, μας γράφει από ξωτικοχώρα, είναι 46 ετών, Καρκίνος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 295 μηνύματα.

faery is offline faery is offline  
Post Έχω πονοκέφαλο! :)
Επιστημονικές έρευνες έχουν αποδείξει πως όταν οι γυναίκες μπαίνουν σε μια σταθερή σχέση και κυρίως σε ένα γάμο, η διάθεσή τους για σεξ μειώνεται.

Μια γερμανική έρευνα απέδειξε πως στα 4 χρόνια γάμου, λιγότερο από το 50% των γυναικών θέλουν σεξ τακτικά ενώ στα 20 χρόνια γάμου, μόνο το 20%!

Αντιθέτως η λίμπιντο των ανδρών είναι πιο σταθερή και δεν επηρρεάζεται από την διάρκεια της σχέσης.

Σύμφωνα με την εξελικτική ψυχολογία, το σεξ στις γυναίκες εξυπηρετεί το ζευγάρωμα και τη δημιουργία σχέσεων, ενώ στους άντρες την αναπαραγωγή των χαρακτηριστικών του στον γενικό πληθυσμό.

Εσείς τι γνώμη έχετε για όλα αυτά?
– Πες μου ένα χαρούμενο τραγούδι για την ζωή, είπε το δέντρο στΆ αστέρι του.
– Το τραγούδι που λέει η καγκελόπορτα, όταν ανοίγει και μπαίνει κάποιος που αγαπάς.

Βρείτε το e-female.gr στο facebook και κάντε Like!
Reply With Quote
ΙΩΑΝΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΤΙΝΑ)
νέο μέλος
ΙΩΑΝΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ's Avatar

Η ΝΤΙΝΑ, μπήκε στην παρέα στις 24-03-09, μας γράφει από χολαργος, είναι 38 ετών, ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 5 μηνύματα.

Επιστημονικές έρευνες έχουν αποδείξει πως όταν οι γυναίκες μπαίνουν σε μια σταθερή σχέση και κυρίως σε ένα γάμο, η διάθεσή τους για σεξ μειώνεται.

Μια γερμανική έρευνα απέδειξε πως στα 4 χρόνια γάμου, λιγότερο από το 50% των γυναικών θέλουν σεξ τακτικά ενώ στα 20 χρόνια γάμου, μόνο το 20%!

Αντιθέτως η λίμπιντο των ανδρών είναι πιο σταθερή και δεν επηρρεάζεται από την διάρκεια της σχέσης.

Σύμφωνα με την εξελικτική ψυχολογία, το σεξ στις γυναίκες εξυπηρετεί το ζευγάρωμα και τη δημιουργία σχέσεων, ενώ στους άντρες την αναπαραγωγή των χαρακτηριστικών του στον γενικό πληθυσμό.

Εσείς τι γνώμη έχετε για όλα αυτά?
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΝΑΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΑΥΤΟ?ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΟΤΑΝ ΗΜΑΣΤΕ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ, ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΕΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ.ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ,ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΣΕΞ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΦΟΤΡΙΣΤΗ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΕΙ Η ΨΙΛΙΑΖΕΤΑΙ ΣΕΞ,ΦΟΡΤΙΖΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΤΟΥΣ ΜΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑ..Ε ΟΧΙ,ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΧΛΜ.
Reply With Quote
faery (νεράϊδα)
Δημιουργός
faery's Avatar

Η νεράϊδα, μπήκε στην παρέα στις 16-02-09, μας γράφει από ξωτικοχώρα, είναι 46 ετών, Καρκίνος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 295 μηνύματα.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΝΑΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΑΥΤΟ?ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΟΤΑΝ ΗΜΑΣΤΕ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ, ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΕΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ.ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ,ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΣΕΞ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΦΟΤΡΙΣΤΗ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΕΙ Η ΨΙΛΙΑΖΕΤΑΙ ΣΕΞ,ΦΟΡΤΙΖΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΤΟΥΣ ΜΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑ..Ε ΟΧΙ,ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΧΛΜ.
Χαχα πράγματι Ντινάκι μου έτσι είναι όπως το λές! Σπάνια, πολύ σπάνια ένας άντρας θα πει όχι στο σεξ όσο κουρασμένος και να είναι! Αυτό βέβαια ισχύει το πολύ ως τα 45 τους διότι από τα 45 και μετά η λίμπιντό τους περιορίζεται αισθητά και με 1-2 φορές την εβδομάδα είναι ευχαριστημένοι!

Από την άλλη υπάρχει μια σημαντική διαφορά μεταξύ του άντρα και της γυναίκας. Για εμάς τις γυναίκες, το σέξ είναι ένα είδος βαρόμετρου το οποίο μας δείχνει ότι ο σύντροφός μας, μας ποθεί. Από την στιγμή που θα μας παντρευτεί και θα κάνει παιδιά μαζί μας, το βαρόμετρο δεν μας είναι και τόσο απαραίτητο.

Αν οι άντρες γνώριζαν αυτή την παγίδα νομίζω πως δεν θα μας παντρευότανε ποτέ...και δεν είναι ότι το κάνουμε επίτηδες...είναι έτσι η φύση μας...το λένε και οι έρευνες!

ΥΣ. Τα πεζά έστω και άτονα δεν σε βολεύουν φαντάζομαι, ε?
– Το τραγούδι που λέει η καγκελόπορτα, όταν ανοίγει και μπαίνει κάποιος που αγαπάς.

Reply With Quote
aries need venus (τασος)
life is a beuaty!
aries need venus's Avatar

Ο τασος, μπήκε στην παρέα στις 18-03-09, μας γράφει από πάτρα, είναι 48 ετών, κριός στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 7 μηνύματα.

aries need venus is offline aries need venus is offline  
ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ.. ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΞ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΞΕΓΥΜΝΟΝΩΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ... ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΑΣ. και ενα μυστικο... για τα θυληκα: ειναι μια στιγμη που ειναι ευκολο να καταλαβετε αν σας λεμε ψεμματα, ρωτησε κατι εκεινη τη στιγμη και κοιτα τον στα ματια... θα τα καταλαβεις ολα... δοκιμασε το...φιλακια!
λιωνω, οταν χανομαι μεσα στα ματακια σου μωρο μου
Reply With Quote
faery (νεράϊδα)
Δημιουργός
faery's Avatar

ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ.. ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΞ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΞΕΓΥΜΝΟΝΩΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ... ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΑΣ. και ενα μυστικο... για τα θυληκα: ειναι μια στιγμη που ειναι ευκολο να καταλαβετε αν σας λεμε ψεμματα, ρωτησε κατι εκεινη τη στιγμη και κοιτα τον στα ματια... θα τα καταλαβεις ολα... δοκιμασε το...φιλακια!

Χεχεχε καλημέρα Τάσο!!!

Εγώ πάντως οσάκις ρώτησα, άκουσα αυτό που ήθελα να ακούσω και όχι αυτό που ένιωθε!!!

Αν πχ. τον ρωτήσεις με αγαπάς, οι απαντήσεις θα είναι του στύλ, "αν δεν σε αγαπούσα δεν θα ήμουν εδώ", "σ'αγαπώ με τον τρόπο μου" κλπ κλπ.

Εδώ που τα λέμε ακούγεται και λογικό, σου λέει...συζήτηση θα ανοίξουμε τώρα???

Reply With Quote
olia
νέο μέλος
olia's Avatar

Η olia, μπήκε στην παρέα στις 24-07-10, και έχει δημοσιεύσει 5 μηνύματα.

olia is offline olia is offline  
νομιζω ειναι θεμα προτεραιοτητων...οι γυναικες δινουν πιο πολλη σημασια στη συναισθηματικη κάλυψη... και το σεξ ειναι απορροια αυτου...δηλ πρεπει να νοιωθεις καλα με το συντροφο σου για να κανεις σεξ...ενω οι αντρες πρεπει να κανουν σεξ για να νοιωσουν καλα με τη συντροφο τους...
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2018 Jelsoft Enterprises Limited