Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 04:08 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Με θέλει ή Απλά παίζει μαζί μου? Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Νάντια
νέο μέλος
Νάντια's Avatar

Η Νάντια, μπήκε στην παρέα στις 20-04-17, και έχει δημοσιεύσει 9 μηνύματα.

Νάντια is offline Νάντια is offline  
Προεπιλογή Με θέλει ή Απλά παίζει μαζί μου?
Με θέλει? Ή παίζει μαζί μου?

Πριν δύο χρόνια γνωρίστηκα με ένα παιδί δύο χρόνια μεγαλύτερό μου. Βρεθήκαμε σε κοινή παρέα και κατα τη διάρκεια του καφέ μου έκανε έτοιμα φιλίας στο fb. Το ίδιο βράδυ μου έστειλε μήνυμα και από τότε αρχίσαμε να μιλάμε σε καθημερινή βάση. Μερικές φορές και όλη την ημέρα. Είχαμε αποκτήσει μια αρκετά φιλική σχέση, λέγαμε ο ένας στον άλλον για τις κατακτήσεις μας και ανταλλάσσαμε συμβουλές. Ήταν η χρονιά που έδινε πανελλήνιες και έβγαινε σπάνια από το σπίτι. Γενικά δεν τον έβλεπα πολύ, απλά μιλούσαμε στο fb και καμιά φορά στο τηλέφωνο. Είχε γίνει ο κολλητός μου.
Όλα όμως άλλαξαν το καλοκαίρι που αρχίσαμε να βρισκόμαστε περισσότερο. Τα φιλικά ‘Σ αγαπώ’ του έρχονταν και έφευγαν συνέχεια, ενώ υπήρχαν στιγμές που γινόταν αρκετά υπερπροστατευτικός απέναντί μου. Νομίζω από τότε άρχισα να τον βλέπω διαφορετικά. Παρόλο που οι φίλες μου λένε ότι από τον πρώτο μήνα φαινόταν ότι μου άρεσε.
Ένα βράδυ που είχαμε βγει ήπια λίγο παραπάνω και τον φίλησα. Ανταποκρίθηκε στο φιλί όμως όλη την υπόλοιπη βραδιά ήταν απόμακρος.
Την επόμενη μέρα μιλήσαμε και μου είπε ότι με βλέπει φιλικά και πως ούτως η άλλος τώρα φεύγει για σπουδές και δε θα μπορούμε να είμαστε μαζί. Είχα νευριάσει και πληγωθεί τόσο πολύ. Μετά από λίγο καιρό μαλώσαμε και τον έκανα μπλοκ από το fb. Δεν ήθελα ούτε να τον βλέπω. Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι φταίνε τα περιττά κιλά που είχα. Μια φίλη μου μου πρότεινε ένα ρόφημα αδυνατίσματος. Ήθελα απεγνωσμένα να αδυνατίσω. Όμως απο τη στεναχώρια μου είχα ήδη χάσει κάποια κιλά.
Το σχολείο άρχισε και είχαμε να μιλήσουμε σχεδόν τέσσερις μήνες μέχρι που κάποια μέρα έστειλε στην κολλητή μου ρωτώντας την, τι κάνω. Τον έβγαλα από το μπλοκ και σιγά σιγά αρχίσαμε να μιλάμε ξανά, όχι όμως όπως πρώτα. Σε μια συζήτηση που είχαμε μου είπε ότι του έλειψαν οι συζητήσεις μας και δεν μπορεί να μην μου μιλάει.
Το είχα πάρει απόφαση ότι το μόνο που θα μπορούσα να πάρω από αυτόν ήταν η φιλία του. Έτσι άρχισα να βγαίνω με μέναν συμμαθητή μου, με παρότρυνση της κολλητής μου για να ξεχάσω τον ακατονόμαστο, όπως τον λέει.
Μόλις ξεκίνησα να περνάω καλά με τον συμμαθητή μου ο ακατονόμαστος άρχισε να μου στέλνει καθημερινά μηνύματα. Όταν του έλεγα ότι θα πάω βόλτα και πρέπει να βγω από το Fb με έπαιρνε τηλέφωνο με τη δικαιολογία ότι είχε κάτι σοβαρό να μου πει. Κατα τύχη πάντα αυτό συνέβαινε όταν ήταν να βγω με τον συμμαθητή μου.
Άρχισα να πιστεύω πως ζηλεύει και ότι πλέων του αρέσω. Σταμάτησα να μιλάω με τον συμμαθητή μου και ξαφνικά μετά από λίγο σταμάτησε και να μου στέλνει τόσο συχνά και να με καλεί στο τηλέφωνο.
Το περασμένο καλοκαίρι πάνω σε κάποια παιχνίδια ανταλλάξαμε κάποια φιλιά όμως μέχρι εκεί.
Το θέμα είναι ότι κάθε φορά που ξεκινούσα να βρίσκομαι με άλλα αγόρια και το μάθαινε άρχιζε τα τηλέφωνα.
Το Πάσχα που γύρισε κάποια στιγμή σε μια συζήτηση που είχαμε η κολλητή μου ανάφερε για μια κατάκτησή μου(την οποία είχε φανταστεί). Έλεγε ότι ο τύπος με θέλει τρελά και θα κάνει τα πάντα για να με κερδίσει. Την πέμπτη το βράδυ που βγήκαμε με παρέα, με φίλησε.
Μέχρι στιγμής δεν έχει κάνει άλλη κίνηση και αύριο φεύγει. Δεν ξέρω πως να αντιδράσω πλέον. Η αδερφή μου λέει ότι με θέλει και απλά δεν ξέρει πως να το δείξει. Η κολλητή μου από την άλλη λέει ότι απλά πληγώνεται ο εγωισμός του γιατί αρχίζω να το ξεπερνάω.
Δεν ξέρω τι να πιστέψω. Εσείς τι γνώμη έχετε ? Με θέλει ή παίζει μαζί μου?
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων