Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 05:21 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Τρόπος ζωής το internet? Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
faery (νεράϊδα)
Δημιουργός
faery's Avatar

Η νεράϊδα, μπήκε στην παρέα στις 16-02-09, μας γράφει από ξωτικοχώρα, είναι 46 ετών, Καρκίνος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 295 μηνύματα.

faery is offline faery is offline  
Post Τρόπος ζωής το internet?
Οι υπολογιστές και το διαδίκτυο έχουν μπεί για τα καλά στην ζωή μας και στα σπίτια μας! Πόσο χρόνο αφιερώνετε online?

Προσωπικά λόγω δουλειάς πολλές ώρες...χμ μάλλον είναι καλύτερα να πω...τις περισσότερες ώρες! :o
– Πες μου ένα χαρούμενο τραγούδι για την ζωή, είπε το δέντρο στΆ αστέρι του.
– Το τραγούδι που λέει η καγκελόπορτα, όταν ανοίγει και μπαίνει κάποιος που αγαπάς.

Βρείτε το e-female.gr στο facebook και κάντε Like!
Reply With Quote
mania
??
mania's Avatar

Η mania, μπήκε στην παρέα στις 09-02-09, μας γράφει από κυπρος, καρκινος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 55 μηνύματα.

mania is offline mania is offline  
Η αληθεια ειναι οτι για μενα το ιντερνετ εκτος απο την οικογενεια μου, ειναι η μονη μου συντροφια.
Δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο..Μαλλον κακο ειναι, αλλα οπως ειπα και σε αλλο θεμα, δεν εχω ιδιαιτερες φιλιες και ετσι ειναι ο μονος τροπος να μιλησω με αλλους ανθρωπους και να ξεχαστω λιγο και να χαλαρωσω.
Αν και πολλοι λενε οτι δεν υπαρχουν αληθινοι ανθρωποι μεσα απο αυτο, εγω εχω βρει αξιολογους ανθρωπους και χαιρομαι γι αυτο!!
τιποτα δεν γινεται τυχαια....
Reply With Quote
ΕΛΕΝΗ
νέο μέλος
ΕΛΕΝΗ's Avatar

Η ΕΛΕΝΗ, μπήκε στην παρέα στις 17-03-09, και έχει δημοσιεύσει 7 μηνύματα.

ΕΛΕΝΗ is offline ΕΛΕΝΗ is offline  
Και γω λόγω εργασίας κάθομαι αρκετές ώρες στο σπίτι με αποτέλεσμα να ασχολούμαι πολλές ωρες με τον υπολογιστή. Δεν μπορώ να πω ότι όλες τις φορές βγαίνει σε καλό. Γενικά ο υπολογιστής είναι απρόσωπα πράγματα και πρόσωπα, όμως οι συνθήκες διαβίωσης μας έχουν αλλάξει και όλοι έχουμε κλειστεί μέσα στα σπίτια μας με αποτέλεσμα να νιώθουμε περισότερο φίλοι με κάποια πρόσωπα εδώ μέσα παρά με τους πραγματικούς μας φίλους που ειναι κάπου εξω...
Reply With Quote
ΕΛΕΝΗ
νέο μέλος
ΕΛΕΝΗ's Avatar

Η ΕΛΕΝΗ, μπήκε στην παρέα στις 17-03-09, και έχει δημοσιεύσει 7 μηνύματα.

ΕΛΕΝΗ is offline ΕΛΕΝΗ is offline  
Η αληθεια ειναι οτι για μενα το ιντερνετ εκτος απο την οικογενεια μου, ειναι η μονη μου συντροφια.
Δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο..Μαλλον κακο ειναι, αλλα οπως ειπα και σε αλλο θεμα, δεν εχω ιδιαιτερες φιλιες και ετσι ειναι ο μονος τροπος να μιλησω με αλλους ανθρωπους και να ξεχαστω λιγο και να χαλαρωσω.
Αν και πολλοι λενε οτι δεν υπαρχουν αληθινοι ανθρωποι μεσα απο αυτο, εγω εχω βρει αξιολογους ανθρωπους και χαιρομαι γι αυτο!!
Και γω πρέπει να ομολογήσω ότι έχω βρει μέσα από αυτό κάποια αξιόλογα άτομα.
Reply With Quote
faery (νεράϊδα)
Δημιουργός
faery's Avatar

Η νεράϊδα, μπήκε στην παρέα στις 16-02-09, μας γράφει από ξωτικοχώρα, είναι 46 ετών, Καρκίνος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 295 μηνύματα.

... με αποτέλεσμα να νιώθουμε περισότερο φίλοι με κάποια πρόσωπα εδώ μέσα παρά με τους πραγματικούς μας φίλους που ειναι κάπου εξω...
Καλησπέρα Ελένη και καλώς όρισες στην συντροφιά μας!

Αυτό που λες είναι πέρα για πέρα αληθινό! Όλα αυτά τα χρόνια που ασχολούμε με το διαδίκτυο είχα την τύχη να γνωρίσω κι εγώ αξιόλογους ανθρώπους οι οποίοι με στήριξαν όσο κανένας άλλος γύρω μου.

Καλώς θέλω να πιστεύω, το ιντερνετ άνοιξε ένα παράθυρο στον κόσμο και ενώ κάποτε υπήρχανε στιγμές πλήξης σήμερα απλά ανοίγεις το pc και βρίσκεις έναν ολόκληρο κόσμο που επίσης ψάχνει για παρέα!

Πως θα μπορούσα χωρίς αυτό να γνωρίσω την φίλη μου την Μάνια στην Κύπρο και αυτή εμένα? Πως θα μπορούσα να γνωρίζω τον φίλο μου τον Diego στην Αργεντινή και τόσους άλλους καλούς φίλους? Κάποτε αυτό το κάναμε διαμέσου της αλλ/φιας. Σήμερα γίνεται πιο άμεσα και αντί να γράφουμε, πληκτρολογούμε.

Λένε ότι το ιντερνετ αποξενώνει, μέσα στο αποξενώνει όμως υπάρχει και το ενώνει και εγώ πιστεύω ότι ενώνει άτομα που στο φυσικό τους περιβάλλον νιώθουν αποξενωμένα. Όσο μεγάλος και να είναι ο κύκλος των γνωριμιών ενός ανθρώπου σίγουρα δεν μπορεί να συγκριθεί με τις ευκαιρίες που προσφέρει το διαδίκτυο.

Καλώς όρισες και πάλι!
– Το τραγούδι που λέει η καγκελόπορτα, όταν ανοίγει και μπαίνει κάποιος που αγαπάς.

Reply With Quote
sofiakmt
τακτικό μέλος
sofiakmt's Avatar

Η sofiakmt, μπήκε στην παρέα στις 29-04-10, Αιγόκαιρως στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 69 μηνύματα.

sofiakmt is offline sofiakmt is offline  
Ασχολούμαι πολλές ώρες με το internet λόγω δουλειάς.Μου κρατάει καλή παρέα και γνωρίζω συνεχώς νέους ανθρώπους και μαθαίνω τι γίνεται σε όλο τον κόσμο.Πιστεύω οτι πολλές φορές το internet είναι ποιο άμμεσο και ειναι ποιο πιθανό να σε αποξενώσει ένας άνθρωπος που τον βλέπεις καθημερινά.
Reply With Quote
faery (νεράϊδα)
Δημιουργός
faery's Avatar

Ασχολούμαι πολλές ώρες με το internet λόγω δουλειάς.Μου κρατάει καλή παρέα και γνωρίζω συνεχώς νέους ανθρώπους και μαθαίνω τι γίνεται σε όλο τον κόσμο.Πιστεύω οτι πολλές φορές το internet είναι ποιο άμμεσο και ειναι ποιο πιθανό να σε αποξενώσει ένας άνθρωπος που τον βλέπεις καθημερινά.
Wow! Τέλεια σου πάνε τα μικρά ελληνικά!
Σοφία αυτό που λές "ειναι πιο πιθανό να σε αποξενώσει ένας άνθρωπος που τον βλέπεις καθημερινά." είναι τόσο σωστό όσο και αληθινό.

Μου είχε συμβεί πρίν 12 χρόνια με την πρώτη γυναίκα του αδερφού μου, η οποία δημιούργησε πάρα πολλά προβλήματα σε όλη την οικογένεια. Εγώ όμως που την είχα δει φιλικά, ένας λόγος παραπάνω. Εξαιτίας της κλείστηκα για 4 χρόνια στον εαυτό μου και ήμουν εντελλώς αρνητική σε νέες φιλίες. Τον καιρό εκείνο (1998), δεν είχαμε ιντερνετ και την κοινωνικοποίηση που είχα ανάγκη την είχα βρεί μέσω της αλλ/φιας. Είχα 100 περίπου αλλ/φους σε όλο τον κόσμο! Η αλληλογραφία ως μέσω κοινωνικοποίησης, δεν απέχει πολύ από το ιντερνετ. Απλά το ιντερνετ είναι πιο άμεσο.

Έχεις απόλυτο δίκιο όμως ότι "ειναι πιο πιθανό να σε αποξενώσει ένας άνθρωπος που τον βλέπεις καθημερινά."

Reply With Quote
sofiakmt
τακτικό μέλος
sofiakmt's Avatar

Η sofiakmt, μπήκε στην παρέα στις 29-04-10, Αιγόκαιρως στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 69 μηνύματα.

Έχω περάσει και εγώ μια παρόμοια κατάσταση με φίλη η οποία μόνο όταν με είχε ανάγκη και όταν ήμουν χωρίς σχέση με έκανε παρέα και με θυμόταν.Έτσι αποξενώθηκα από όλους και έγινα σκληρή και έπαψα να κάνω φιλίες.Το μόνο που με παρηγορεί είναι οτι μπορώ να βρώ αξιόλογους ανθρώπους να μιλήσω μέσω internet χωρίς να υπάρχει ζήλια και κτητικότητα.
Reply With Quote
faery (νεράϊδα)
Δημιουργός
faery's Avatar

Έχω περάσει και εγώ μια παρόμοια κατάσταση με φίλη η οποία μόνο όταν με είχε ανάγκη και όταν ήμουν χωρίς σχέση με έκανε παρέα και με θυμόταν.Έτσι αποξενώθηκα από όλους και έγινα σκληρή και έπαψα να κάνω φιλίες.Το μόνο που με παρηγορεί είναι οτι μπορώ να βρώ αξιόλογους ανθρώπους να μιλήσω μέσω internet χωρίς να υπάρχει ζήλια και κτητικότητα.
Είδες τελικά που οι λάθος φιλίες μας στιγματίζουν με τον ίδιο τρόπο που θα μας στιγμάτιζε ένας λάθος σύντροφος....; Θα δείς όμως Σοφία μου πως με τον καιρό θα νιώσεις και πάλι δυνατή και θα μπορέσεις να ξαναεμπιστευτείς. Τουλάχιστον σε μένα έτσι συνέβη και πλέον διαλέγω τις φιλίες μου με πιο σωστά κριτήρια.

Reply With Quote
sofiakmt
τακτικό μέλος
sofiakmt's Avatar

Μακάρι faery μου αν και είναι δύσκολο.¶λλαξα πολύ μετά απο όλο αυτό με την φίλη μου και έγινα σκληρή απέναντι και στους άλλους αλλά και στον εαυτό μου και δεν αφήνω τα συναισθήματά μου και να βγουν προς τα έξω και τα πνίγω.Λειτουργώ πια μόνο με την λογική και πνίγω την καρδιά μου.
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2018 Jelsoft Enterprises Limited