Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 19:04 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Σειρές! Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Ο Σταμάτης, μπήκε στην παρέα στις 08-09-11, μας γράφει από Πειραιάς, Ιχθύς στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 379 μηνύματα.

Stamatis is online Stamatis is online  
Δηλαδή αν κάνει κάποιος μία κίνηση και πει κάτι όμορφο,γλυκό ή έξυπνο φυσικά και θα είμαι ευγενική και αν για οποιοδήποτε λόγο δεν θέλω να προχωρήσω μαζί του θα του πω τον λόγο(καλώς ή κακώς μερικές φορές τα λέμε τα ψεματάκια μας για να μην πληγώσουμε τον άλλο που έκανε το πρώτο βήμα..όπως και οι άντρες βέβαια)
Μόλις τώρα περιέγραψες την τέλεια απόρριψη.
Μπορείς να πεις "Ο τρόπος που με πλησίασες είναι όμορφος, γλυκός, και έξυπνος..." και δεν χρειάζεται να πεις ψέμματα, απλά να συνεχίσεις "...αλλά έχω αγόρι, και δεν είμαι διαθέσιμη". Έτσι τον ενθαρρύνεις να συνεχίσει το ίδιο πετυχημένο μοτίβο την επόμενη φορά, του δείχνεις ότι έκανε πολύ καλά, και του δείχνεις ότι δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσει μαζί σου.

Τραγικό αυτό που κάνουν..
Πάντα να λέμε την αλήθεια..δεν φταίνε οι γύρω μας σε κάτι για να τους πληγώνουμε.
Πραγματικά χαίρομαι που σε απωθεί..ξέρω ελάχιστα άτομα που είναι αυτής της άποψης.
Υπάρχει μια μερίδα ανδρών που είναι του "αθλήματος", αλλά αμφιβάλω ακόμα και για το αν το απολαμβάνουν. Ίσως να το κάνουν γιατί νιώθουν μειονεκτικά, και προσπαθούν να αυξήσουν την αυτοακτίμηση τους ανεβάζοντας το "σκορ. Θεωρώ ότι είναι αξιολύπητοι.
Οι περισσότεροι άνδρες όμως πιστεύω ότι δεν είναι έτσι. Ακόμα και στις ερωτικές ταινίες (δηλαδή σε αρκετές από αυτές) η πρωταγωνίστρια συστήνει τον εαυτό της, λέει από που είναι, και δίνει και διάφορα άλλα προσωπικά της στοιχεία, που δείχνουν ότι οι θεατές στους οποίους απευθύνετε, θέλουν να την ξέρουν κάπως, και να νιώθουν κάποια οικειότητα μαζί της πριν ξεκινήσει να τους δείχνει σεξ.
Δεν ξέρω, θα με ενδιέφεραν και οι αντίστοιχες προτιμήσεις των γυναικών σε τέτοιες ταινίες, αν έχεις κάποια πληροφόρηση από τις φίλες σου.

Να σου πω την αλήθεια όχι δεν την ξέρω αλλά δεν συμφωνώ με αυτό που έχει πει.
Θεωρώ πως οι γυναίκες και περισσότερο μονογαμικές είναι από τους άντρες και όταν δίνονται δίνονται συνήθως(αν δεν είναι επιφυλακτικές) ολοκληρωτικά.
Έχει ένα point αυτό που λές, από την άλλη όμως αν ένας άνδρας κάνει μια στραβοτιμονιά, θα επιστρέψει σπίτι του. Το ίδιο δεν συμβαίνει γενικότερα για τη γυναίκα. Επίσης στα παλαιότερα από μας ζευγάρια, έχω παρατηρήσει ότι όταν πεθαίνει η γυναίκα, συνήθως τους επόμενους μήνες ακολουθά και ο άνδρας, δεν συμβαίνει το ίδιο με τη γυναίκα. Νομίζω ότι ο άνδρας είναι ποιό επιρρεπής στην αιώνια αγάπη, απλά το δείχνει λιγότερο.

Ερωτεύονται,ποθούν,αγαπάνε,λατρεύουν!
Το πόσο θα κρατήσει ο πόθος εξαρτάται και από την συμπεριφορά του άντρα.
Άμα έχει δέσει το γάιδαρο του,άμα δεν προσέχει την κοπέλα-γυναίκα του,άμα γενικά την ξενερώσει λογικό δεν είναι να φύγει και ο πόθος και ο έρωτας;
Γενικότερα δίνετε η εικόνα κάποιες φορές του "δεσίματος του γαϊδάρου", επειδή ότι λειτουργεί κάτι δεν θέλουμε να το χαλάσουμε με κάτι καινούργιο. Από την άλλη καλό είναι να μην αφήνεται κάποιος να νομίζει ότι όλα πάνε καλά, χωρίς να έχει ενημερωθεί. Και ο τρόπος είναι απλός: Του λες με ήρεμο τρόπο "θέλω να αλλάξει αυτό", και αφού το κάνει, να τον σύρεις στο κρεβάτι σου για να τον επιβραβεύσεις με τα κόλπα που του αρέσουν (θέλει και το "παιδί" και τη καραμέλα του).

Η αγάπη θα μείνει μέχρι να γίνει κάτι πολύ σοβαρό μεταξύ του ζευγαριού.(ή μέχρι να μπει τρίτο πρόσωπο στη σχέση)
Αν εννοείς μια άλλη γυναίκα, να ξέρεις ότι η άλλη θα είναι πάντα και η δεύτερη, και η διείσδυση της το ποιό πιθανό να οφείλετε σε "νηστεία", ή ακόμα και μια αλλαγή από τα συνηθισμένα (διαφορετική σάρκα, τις περισσότερες φορές χειρότερη). Η αγάπη παραμένει στη πρώτη.
Τώρα που το σκέφτομαι, καταλαβαίνω γιατί οι δεύτερες ελπίζουν (μάταια) ότι θα γίνουν πρώτες.
Οπότε έχουμε ένα φαύλο κύκλο: Εκείνος παραμελεί, εκείνη αντιδρά και "νηστεύει", εκείνος ψάχνει κάτι για να το αναπληρώσει, και το πράγμα πάει από κακό στο χειρότερο.

Κάποιοι είναι και φαίνεται αυτό.Μπορεί να διακριθεί πολύ εύκολα σχετικά.
Αλλά υπάρχουν και άλλοι...οι διπρόσωποι...
Που ενώ φαίνονται και τουλάχιστον ως τότε έχεις μάθεις και δει πως είναι ένα από τα λεγόμενα καλά παιδιά μετά σου την φέρνει με τον χειρότερο τρόπο.
Και πάλι όμως, ο λύκος και προβιά να φορέσει φαίνεται.
Reply With Quote
Paradise Lost
τακτικό μέλος
Paradise Lost's Avatar

Η Paradise Lost, μπήκε στην παρέα στις 25-06-13, και έχει δημοσιεύσει 242 μηνύματα.

Paradise Lost is offline Paradise Lost is offline  
Μόλις τώρα περιέγραψες την τέλεια απόρριψη.
Μπορείς να πεις "Ο τρόπος που με πλησίασες είναι όμορφος, γλυκός, και έξυπνος..." και δεν χρειάζεται να πεις ψέμματα, απλά να συνεχίσεις "...αλλά έχω αγόρι, και δεν είμαι διαθέσιμη". Έτσι τον ενθαρρύνεις να συνεχίσει το ίδιο πετυχημένο μοτίβο την επόμενη φορά, του δείχνεις ότι έκανε πολύ καλά, και του δείχνεις ότι δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσει μαζί σου.
Ναι είναι η "τέλεια απόρριψη" αλλά μπορεί εκείνη την περίοδο να μην έχω σχέση αλλά να μην θέλω να είμαι μαζί του.Πχ ένας λόγος είναι να μην μου αρέσει καθόλου εμφανισιακά..ε προτιμώ να του πω ένα αθώο ψέμα παρά να του πω αυτό που σκέφτομαι και νιώθω γιατί τότε θα πληγωθεί και δεν θέλω να δημιουργήσω ανασφάλειες σε κανέναν.
Και όπως είπες δεν θέλω με τον τρόπο μου να τον αποθαρρύνω γιατί θέλω να πάρει τη δύναμη για την επόμενη φορά που θα κάνει την πρώτη κίνηση σε μία κοπέλα που του αρέσει.

Υπάρχει μια μερίδα ανδρών που είναι του "αθλήματος", αλλά αμφιβάλω ακόμα και για το αν το απολαμβάνουν. Ίσως να το κάνουν γιατί νιώθουν μειονεκτικά, και προσπαθούν να αυξήσουν την αυτοακτίμηση τους ανεβάζοντας το "σκορ. Θεωρώ ότι είναι αξιολύπητοι.
Οι περισσότεροι άνδρες όμως πιστεύω ότι δεν είναι έτσι. Ακόμα και στις ερωτικές ταινίες (δηλαδή σε αρκετές από αυτές) η πρωταγωνίστρια συστήνει τον εαυτό της, λέει από που είναι, και δίνει και διάφορα άλλα προσωπικά της στοιχεία, που δείχνουν ότι οι θεατές στους οποίους απευθύνετε, θέλουν να την ξέρουν κάπως, και να νιώθουν κάποια οικειότητα μαζί της πριν ξεκινήσει να τους δείχνει σεξ.
Δεν ξέρω, θα με ενδιέφεραν και οι αντίστοιχες προτιμήσεις των γυναικών σε τέτοιες ταινίες, αν έχεις κάποια πληροφόρηση από τις φίλες σου.
Συμφωνώ απόλυτα να αυξήσουν την αυτοεκτίμηση αλλά και να καλύψουν ανασφάλειες που μπορεί να έχουν.
Έτσι παίρνουν την επιβεβαίωση ότι αρέσουν..
Καλά για τις ερωτικές ταινίες έχω διαφορετική γνώμη.
Δεν νομίζω να ενδιαφέρουν κανέναν τα προσωπικά στοιχεία της κοπελιάς.
Το βλέπουν για ένα σκοπό..
Οικειότητα θα θέλουν άμα είναι να προχωρήσουν από κοντά και όχι από ένα βίντεο .
Να μου πεις τώρα ο καθένας το βλέπει διαφορετικά.

Έχει ένα point αυτό που λές, από την άλλη όμως αν ένας άνδρας κάνει μια στραβοτιμονιά, θα επιστρέψει σπίτι του. Το ίδιο δεν συμβαίνει γενικότερα για τη γυναίκα. Επίσης στα παλαιότερα από μας ζευγάρια, έχω παρατηρήσει ότι όταν πεθαίνει η γυναίκα, συνήθως τους επόμενους μήνες ακολουθά και ο άνδρας, δεν συμβαίνει το ίδιο με τη γυναίκα. Νομίζω ότι ο άνδρας είναι ποιό επιρρεπής στην αιώνια αγάπη, απλά το δείχνει λιγότερο.
Δεν με ενδιαφέρει αν θα επιστρέψει σπίτι του γιατί δεν θα είναι πια αποδεκτός.
Ο καθένας όπως στρώνει κοιμάται!
Οι λόγοι για τους οποίους μια γυναίκα απατάει τον άντρα της σύμφωνα με ψυχολόγους είναι ότι για τους χ,ψ λόγους δεν είναι ερωτευμένη και πολύ περισσότερο δεν αγαπάει τον άντρα της.
Τώρα οι λόγοι που μπορεί να προήλθε αυτό είναι πολλοί.
Αυτό ναι το έχω ακούσει αλλά πως και γιατί συμβαίνει δεν το γνωρίζω.
Άμα είναι πιο επιρρεπής τότε νομίζω πως έχει πολλές ανασφάλειες και κόμπλεξ και γι αυτό δεν το δείχνει.(για να μη θεωρηθεί πχ μαλθακός στους φίλους του κτλ)
Καλώς ή κακώς τα λόγια μόνο δεν φτάνουν.

Γενικότερα δίνετε η εικόνα κάποιες φορές του "δεσίματος του γαϊδάρου", επειδή ότι λειτουργεί κάτι δεν θέλουμε να το χαλάσουμε με κάτι καινούργιο. Από την άλλη καλό είναι να μην αφήνεται κάποιος να νομίζει ότι όλα πάνε καλά, χωρίς να έχει ενημερωθεί. Και ο τρόπος είναι απλός: Του λες με ήρεμο τρόπο "θέλω να αλλάξει αυτό", και αφού το κάνει, να τον σύρεις στο κρεβάτι σου για να τον επιβραβεύσεις με τα κόλπα που του αρέσουν (θέλει και το "παιδί" και τη καραμέλα του).
Θεωρώ ότι και οι 2 δεν πρέπει να αφήνονται,να φλερτάρουν ο ένας τον άλλον,να λένε γλυκόλογα,ερωτόλογα κτλ ασχέτως αν είναι πολύ καιρό μαζί.
Να διεκδικεί ο ένας τον άλλον και να μην τον θεωρεί δεδομένο.
Έτσι λειτουργεί η σχέση ακόμη καλύτερα.
Δεν μου αρέσουν τέτοια όμως..πολύ γυναικουλίστικο μου φαίνεται.
Ξέρεις δηλαδή να ξέρω το αδύνατο του σημείο και να το ρίξω εκεί ώστε να αλλάξω κάτι που δεν μου αρέσει.
Η συζήτηση πάντα είναι ότι καλύτερο.

Αν εννοείς μια άλλη γυναίκα, να ξέρεις ότι η άλλη θα είναι πάντα και η δεύτερη, και η διείσδυση της το ποιό πιθανό να οφείλετε σε "νηστεία", ή ακόμα και μια αλλαγή από τα συνηθισμένα (διαφορετική σάρκα, τις περισσότερες φορές χειρότερη). Η αγάπη παραμένει στη πρώτη.
Τώρα που το σκέφτομαι, καταλαβαίνω γιατί οι δεύτερες ελπίζουν (μάταια) ότι θα γίνουν πρώτες.
Οπότε έχουμε ένα φαύλο κύκλο: Εκείνος παραμελεί, εκείνη αντιδρά και "νηστεύει", εκείνος ψάχνει κάτι για να το αναπληρώσει, και το πράγμα πάει από κακό στο χειρότερο.
Πραγματικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου τι ρόλο έχει η δεύτερη.
Από την στιγμή που υπάρχει δεύτερη διαγράφεται σαν άντρας,σαν σχέση μου,σαν άνθρωπος σαν όλα.
Ούτε με ενδιαφέρει ο λόγος..να το συζητούσε με τη γυναίκα του για να το λύσει.
Γιατί για να φτάσει στην απιστία θεωρώ ότι δεν σέβεται τη γυναίκα του-σχέση του ούτε σαν άνθρωπο αλλά ούτε σαν γυναίκα του ή και σαν μητέρα των παιδιών του.
Όποιος θέλει "παιχνιδάκια" να μην κάνει οικογένεια ποτέ για να μην καταστρέφει ζωές.
Δεν είμαι επιθετική προς εσένα εννοείται απλά την απιστία δεν την ανέχομαι για κανέναν λόγο!

Και πάλι όμως, ο λύκος και προβιά να φορέσει φαίνεται.
Και εγώ σου λέω ότι δεν είναι έτσι..
Το έζησα και δεν είμαι η μόνη.
Άνθρωποι που δεν φανταζόσουν ποτέ ότι θα έκαναν κάτι τέτοιο και όμως το έκαναν.
Μακάρι όλοι να ήταν αληθινοί και ειλικρινής για να ξέρεις τι να αποφεύγεις και τι όχι.

Υ.Γ:Κάπου εδώ σας χαιρετώ.Θα τα ξαναπούμε σε λίγο καιρόοο.
Last edited by Paradise Lost; 20-12-13 at 22:04..
Reply With Quote
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Ο Σταμάτης, μπήκε στην παρέα στις 08-09-11, μας γράφει από Πειραιάς, Ιχθύς στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 379 μηνύματα.

Ευχές για τα Χριστούγεννα!
Καλά να περάσεις!
Reply With Quote
Paradise Lost
τακτικό μέλος
Paradise Lost's Avatar

Η Paradise Lost, μπήκε στην παρέα στις 25-06-13, και έχει δημοσιεύσει 242 μηνύματα.

Ευχές για τα Χριστούγεννα!
Καλά να περάσεις!
Καλησπέραααα.
Καλώς μεεε.
Τι μου κάνετε;Όλοι καλάααααααααα;
Reply With Quote
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Βλέπω μεσ'τη καλή χαρά είσαι. Μπράβο σου. Δε σε ρωτώ, φαίνεται ότι πέρασες καλά, εκτός κι'αν θέλεις να μοιραστείς κάτι.
Reply With Quote
Paradise Lost
τακτικό μέλος
Paradise Lost's Avatar

Βλέπω μεσ'τη καλή χαρά είσαι. Μπράβο σου. Δε σε ρωτώ, φαίνεται ότι πέρασες καλά, εκτός κι'αν θέλεις να μοιραστείς κάτι.
Ναι εννοείται πως είμαι.
Πολύ γλυκά Χριστούγεννα.
Ναι και πέρασα όμορφα και ξεκουράστηκα.
Δεν έγινε κάτι το συνταρακτικό για να το μοιραστώ.
Εσύ πως πέρασες;
Α και χρόνια πολλά και καλά και καλή χρονιά να έχουμε!
Ελπίζω ότι λείπει στον καθένα μας να το βρει..
Reply With Quote
pinkmartini91
τακτικό μέλος
pinkmartini91's Avatar

Η pinkmartini91, μπήκε στην παρέα στις 29-11-12, μας γράφει από αθηνα, τοξοτης στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 148 μηνύματα.

pinkmartini91 is offline pinkmartini91 is offline  
γεια σας κ απο μενα παιδια! τι κανετε; ολα καλα;;;:)
ελειπα Κρητη στην γιαγια μου και δεν εχουμε ιντερνετ στο σπιτι οποτε μου ηταν αδυνατο να σας στειλω! Σας ευχομαι καλη χρονια κ οτι καλυτερο! Οτι επιθυμειτε να γινει πραγματικοτητα! Ελπιζω να περασετε καλα σημερα μαζι με τα πιο αγαπημενα σας προσωπα! Φιλια πολλα!
Reply With Quote
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Ναι εννοείται πως είμαι.
Πολύ γλυκά Χριστούγεννα.
Ναι και πέρασα όμορφα και ξεκουράστηκα.
Δεν έγινε κάτι το συνταρακτικό για να το μοιραστώ.
Εσύ πως πέρασες;
Α και χρόνια πολλά και καλά και καλή χρονιά να έχουμε!
Ελπίζω ότι λείπει στον καθένα μας να το βρει..
Θερμές ευχές και από μένα!
Μια χαρά ήταν. Έγιναν διάφορα.

γεια σας κ απο μενα παιδια! τι κανετε; ολα καλα;;;:)
ελειπα Κρητη στην γιαγια μου και δεν εχουμε ιντερνετ στο σπιτι οποτε μου ηταν αδυνατο να σας στειλω! Σας ευχομαι καλη χρονια κ οτι καλυτερο! Οτι επιθυμειτε να γινει πραγματικοτητα! Ελπιζω να περασετε καλα σημερα μαζι με τα πιο αγαπημενα σας προσωπα! Φιλια πολλα!
Ελπίζω να πέρασες καλά στη Κρήτη. Έχω πάει παλαιότερα. Είχα φιλοξενηθεί από φίλους, που κατάγονται από κει, και έχω ακόμα προτάσεις σε εκκρεμότητα. Είναι το ποιό πλούσιο νησί για να δεις πράγματα.
Σου εύχομαι και γω ότι επιθυμείς να γίνει πραγματικότητα, και αν εισακούγεται αυτή η ευχή, τότε ο μεγαλοδύναμος έχει πολύ δουλειά.
Αλήθεια το group πως πάει; Έχετε καταφέρει να παίζετε κάποια κομμάτια με επιτυχία;
Reply With Quote
BessyEvanescence
νέο μέλος
BessyEvanescence's Avatar

Η BessyEvanescence, μπήκε στην παρέα στις 09-03-15, και έχει δημοσιεύσει 14 μηνύματα.

BessyEvanescence is offline BessyEvanescence is offline  
Πολλες,κυριως ξενες!
Οπως Charmed,Supernatural,Fringe,C.S.I,Revolution,Under The Dome,The Strain,Torchwood,Grey's Anatomy,Doctor House,Mike and Molly
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2018 Jelsoft Enterprises Limited