Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 13:55 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: τριγωνο?! Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
natalia
τακτικό μέλος
natalia's Avatar

Η natalia, μπήκε στην παρέα στις 06-09-11, και έχει δημοσιεύσει 226 μηνύματα.

natalia is online natalia is online  
Προεπιλογή τριγωνο?!
Καλησπερα σας. Λοιποοον..ειμαι καπως μπερδεμενη και δεχομαι οποιαδηποτε αποψη θα μπορεσει να με ξεμπερδεψει.
Δεν ειμαι μπερδεμενη με τα συναισθηματα μου τοσο οσο με τη κατασταση που κυριαρχει στη ζωη μου. ΕΙμαι με ενα παιδι εδω και πανω απο 3μισι χρονια και μου αρεσει πραγματικα πολυ εχουμε περασει παρα πολλα μαζι. Η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι ο πιο ευκολος ανθωρπος του κοσμου. Μερικες φορες δεν φερεται οπως θα θελα δεν ειναι εκδηλωτικος ομως οταν θελει γινεται ο πιο τελειος ειλικρινα. Τελος παντων...εχουμε περασει πολλα μαζι ειναι σχεση εξ αποστασεως και ευελπιστουμε σε 3-4 μηνες να μην ειναι αλλα δεν ειναι στο χερι μας αυτο. Περυσι τετοια εποχη ειχαμε χωρισει και πανω που τα χαμε ξαναβρει εγω εντελως τυχαια μεσω ενος φιλου του πατερα μου γνωρισα ενα παιδι. Ζω σε μια μικρη πολη οπου ολοι ειμαστε γνωστοι. Εε δε θα πιστεψετε πως αυτον τον ανθρωπο δεν τον ειχα ξανασυναντησει ποτε και ομως ειμαστε συναντηθει σε ιδιες παρεες ηδη απο το δημοτικο. Και ομως επρεπε να φτασω τα 17 για να τον γνωρισω. Τελος παντων ειναι υπεροχος ανθρωπος τρομερο παιδι σωστος σε ολα του πολυ καλη συμπεριφορα. Το προβλημα ειναι οτι μολις με ειδε..δεν με ειδε φιλικα οπως εγω. Εγω διακριτικα εξ αρχης ξεκαθαρισα οτι εχω σχεση. Ομως βλεπετε επεσα και σε ατομο με κοτσια και θαρρος. Συνεχισε να μου μιλαει μου ξεκαθαρισε οτι θα ειμαστε φιλοι εφοσον δεν γινεται κατι παραπανω και αρχισαμε να γνωριζομαστε και μιλουσαμε καθε μερα εδω και ενα χρονο βασικα που γνωριζομαστε μιλαμε καθε μερα ολη μερα! Ειναι πραγματικα πολυ παραξενο. Και ομως..ηταν απειρες οι φορες που ειπαμε θα σταματησουμε να μιλαμε γιατι καταλαβαινα οτι του αρεσα ακομα και οτι δε μπορουμε να ειμαστε φιλοι ειχε προσπαθησει μαλιστα να προχωρησει στη ζωη του μ καποια αλλη...ομως τιποτα..παντα γυριζε σε μενα και μου ελεγε οτι δεν μπορει. Και σιγα σιγα αρχισε να γινεται κατι σαν φυλακας αγγελος μου. Οποιος με πειραζε δεν τον σταματουσε τιποτα...εχει παιξει κανα δυο φορες ξυλο για χαρη μου. Νιωθω πολυ ασχημα ομως..εχει γινει αλλος ανθρωπος με μενα κανει τρελες ερχεται κατω απο το σπιτι μου και μπουκαρει μεσα μια μερα με αρπαζει και με φιλαει και μετα μου λεει πως δεν θα ξαναμιλησουμε και μετα ξαναμιλαμε..εχει αρχισει το καπνισμα και το ποτο απο τοτε που γνωριστηκαμε..και γενικως δεν ειναι καλα οσο περναει ο καιρος τοσο πιο δυσκολο ειναι να το αντεξει. Ποναει κλαιει καθε μερα και δεν ξερω τι να του κανω. Εχουμε προσπαθησει πολλες φορες να μη μιλαμε ομως ειναι πολυ δυσκολο. Το θεμα ειναι οτι με το καιρο συνειδητοποιω οτι τον εχω αναγκη. Οχι οπως εκεινος ομως. Απλα ειναι κατι σαν κολλητος μου σαν ο ανθρωπος που νιωθω ασφαλεια διπλα του και μπορω να του λεω τα παντα και να με φροντιζει. Ομως για εκεινον δεν ειναι ετσι. Ξερω οτι σε αυτο το σημειο θα πειτε πως δεν ειναι σωστο για το αγορι μου αυτο ομως αφενος απο μερια μου δεν νιωθω τιποτε το ερωτικο και δεν συμβαινει και τιποτα τετοιο δεν τον απαταω και αφετερου μου χει κανει τοσα πολλα και ακομα και τωρα ωρες ωρες μου φερεται πολυ περιεργα...ουσιαστικα δεθηκα με το παιδι αυτο ακριβως επειδη σμπληρωνε κενα που αφηνε το αγορι μου και με εκανε να αντεχω τις δυσκολιες τις σχεσεις μου να μη σκεφτομαι συνεχεια τα ιδια...Πως να τον παρηγορησω? Πως να τον κανω να συνελθει? Εχω φοβηθει και με τον ιδιο τον εαυτο μου που στεναχωριεμαι οποτε δε μιλαμε...πειτε μου γνωμες
Reply With Quote
Giwta
τακτικό μέλος
Giwta's Avatar

Η Giwta, μπήκε στην παρέα στις 05-03-15, και έχει δημοσιεύσει 121 μηνύματα.

Giwta is offline Giwta is offline  
Η γνώμη μου είναι ότι η σχέση εξ αποστάσεως που έχεις δε σου προσφέρει όλα όσα χρειάζεσαι όπως είπες κι εσύ. Αυτό το αγόρι σου δείχνει την αγάπη του με κάθε τρόπο είναι εκεί για σένα όποτε τον χρειάζεσαι σημαίνεις πολλά γι'αυτόν. Αυτή η φιλική αγάπη που τρέφεις γι'αυτόν πιστεύω ότι θα γίνει κι ερωτική με το καιρό. Είναι καλός φίλος, σου προσφέρει αγάπη, προστασία, νιώθεις ασφάλεια κοντά του, τον τελευταίο καιρό νιώθεις ότι τον έχεις ανάγκη να μιλάς μαζί του κλπ. Εάν αυτός σταματούσε να σου μιλάει, να σε κοιτάει να μην σου δείχνει πλέον ενδιαφέρον....θα έτρεχες πίσω του; Αν ναι, τότε απλά είσαι ερωτευμένη μαζί δίχως να το ξέρεις. Και επιπλέον, λες ότι μια φορά σε φίλησε..πως ένιωσες εκείνη την στιγμή;;;
Reply With Quote
natalia
τακτικό μέλος
natalia's Avatar

οσες φορες σταματησαμε να μιλαμε ημουν μια χαρα τις πρωτες μερες και μετα μου ελειπε πολυ...και ξαναμιλουσαμε. Το φιλι..ηταν σαν να το περιμενα σαν να το ηθελα και να μην το παραδεχομουν ομως οταν φευγω απο δω και παω να δω το αγορι μου τα ξεχναω ολα δεν υπαρχει κανεις αλλος και ειμαστε μια χαρα και νιωθω πολυ ομορφα μαζι του. Ασε που με αυτον και να μουν ερωτευμενη δεν θα μπορουσαμε να ειμαστε μαζι...εγω θα φυγω σε πολυ λιγο καιρο απο εδω ενω εκεινος θα μεινει εδω...ειναι σαν να φευγω απο μια σχεση εξ αποστασεως για να παω σε αλλη.δεν το κανω αυτο για κανεναν λογο =/ Ασε που δε νιωθω την αναγκη να τον βλεπω οπως εκεινος που θελει να βρισκομαστε που θελει να βγαινω βολτα με τις φιλες μου απλα και μονο για να με βλεπει απο μακρια. Εγω δε το εχω αυτο και πιανω τον εαυτο μου να αποφευγει τις πολλες συναντησεις οποτε εκεινος το ζηταει..
Reply With Quote
Giwta
τακτικό μέλος
Giwta's Avatar

Δηλαδή το ότι αποφεύγεις τις συναντήσεις μαζί του δε υπάρχει περίπτωση να σημαίνει πως φοβάσαι μην νιώσεις κάτι παραπάνω γ αυτόν;
Reply With Quote
natalia
τακτικό μέλος
natalia's Avatar

χαχα ναι υπαρχει και αυτη η περιπτωση...=/ ομως δεν νιωθω το ιδιο οπως με το αγορι μου και το καταλαβαινω οταν συναντιομαστε. Απλα βλεπω οτι δεν οδηγει πουθενα. Αυτο που εχουμε δεν ειναι ουτε φιλια ουτε τιποτα δε μπορω να εξηγησω τι ειναι και συνεχως μου λεει οτι δεν μπορω να τον κανω ευτυχισμενο και συνεχως ειναι χαλια...και οταν του λεω να σταματησουμε να μιλαμε εντελως αρνειται πεισματικα. Τι αλλο να κανω πια?
Reply With Quote
Giwta
τακτικό μέλος
Giwta's Avatar

Μμμ τα έχω χάσει.. Χαχαχα... Κάθισε και σκέψου τα θετικά και τα αρνητικά με το αγόρι σου. Αν είναι περισσότερα συμπέρασμα πρέπει να χωρίσετε. Μετά από αυτό κάνε το ίδιο για τον "φίλο" σου αν είναι περισσότερο τα θετικά νιώθεις πράγματα γ αυτόν χωρίς να το ξέρεις και θα πρέπει να του δώσεις ευκαιρία.. .. Εμένα πχ ή πρώτη μου σχέση μου μιλούσε ένα χρόνο πριν τα φτιάξουμε, έπεφτε στα πατώματα, κι εγώ έλεγα χωρίς καν να το σκεφτώ όχι. Μέχρι που όλοι μου έλεγαν δως του μια ευκαιρία αφού κι εσύ νιώθεις κατά βάθος και δε το παραδέχεσαι. Το σκέφτηκα και λέω ας του δώσω να δούμε και μετά κατάλαβα πως όντως ένιωθα και δεν το άφηνα να μου βγει. Δεν το ήξερα. Εγώ πιστεύω πως κάτι παρόμοιο γίνεται και με σένα. Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου όμως για αυτό κάνε αυτό που σου είπα παραπάνω
Reply With Quote
natalia
τακτικό μέλος
natalia's Avatar

Σε ευχαριστω Γιωτα μου...δεν θα χωρισω το εχω αποφασισει αυτο. Ειχα παει και χθες στο αγορι μου και ηταν πολυ ομορφα δε το συζητω ειναι πως να στο πω το λιμανι μου. Ομως ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω με τον φιλο μου γιατι μου χε πει να μην μιλησουμε οσο ειμαι μακρια στο αγορι μου του χα πει ενταξει και γυρναω του στελνω μυνημα και μου μιλουσε αποτομα ειχε νευρα κλασσικα για ολα εφταιγα εγω μου χαλασε τη διαθεση και αδιαφορησε κιολας και μ πε οτι σιχαινεται τον εαυτο του και να μην του πω τιποτα εε και δεν απαντησα και εγω αφου μου πε να μην απαντησω και τωρα δε μιλαμε....απλα εχω απογοητευτει δεν τον αναγνωριζω και δε νομιζω πως αξιζω τετοια συμπεριφορα. Δε καταλαβαινω ειλικρινα και ολο αυτο με στεναχωρει και με παει πισω σε ολα στη καθημερινοτητα ουτε να διαβασω μπορω ουτε τιποτα. Και δεν θελω και να του μιλησω γιατι τι να του πω? Χθες εφτασα στο σημειο να πω οτι τον μισω =( Ομως θελω να μ μιλησει να μου ζητησει ενα συγγνωμη..δε ξερω οπως φαινεται θα κανει καιρο να μου ξαναμιλησει..
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2019 Jelsoft Enterprises Limited