Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 18:07 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Αταιριαστος ερωτας; Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
sammy
νέο μέλος
sammy's Avatar

Η sammy, μπήκε στην παρέα στις 22-12-12, και έχει δημοσιεύσει 1 μηνύματα.

sammy is offline sammy is offline  
Προεπιλογή Αταιριαστος ερωτας;
Γεια σας,
εζησα μια ζωη ησυχη σχετικα,ηρεμη οχι, αλλα καλη φαινομενικα. η οικογενεια μου μεσοαστικη ,συντηρηττικη και αυστηρη εξαντλησε ολη της την αυστηροτητα επανω μου με αποτελεσμα να παντρευτω στην ηλικια των 20 ετων μ ενα ανδρα σχεδον συνομιληκο αλλα που πληρουσε τις προυποθεσεις. Το μεγαλο μου μειονεκτημα η δειλια μου. Μια δειλια καλυμμενη πισω απο το προφιλ μιας γυναικας δυναμικης .γυναικας της εποχης που ζουμε. Πως εξηγειται; Παλεψα να τελειωσω τις σπουδες μου παρολο που ο συζυγος μου δεν ηθελε .παλεψα να κανω καρριερα και το πετυχα σε μερικα σημεια αλλα δε παλεψα για μενα την ιδια
Δεν ειχα ποτε οικονομικη αυτοτελεια γιατι μου ειχαν μαθει οτι ολα ανηκουν στην οικογενεια,φοβομουν να προβαλλω τα θελω μου υποχωρωντας παντα στα θελω του συζυγου και των παιδιων .Τα λαθη δικα μου το αναγνωριζω. Παλευα εξω ,υποχωρουσα μεσα.
Περασαν τα χρονια και για ολους υπηρξα υποδειγμα συζυγου, μητερας, φιλης, συναδελφου κατα γενικη ομολογια.Η ανωνυμια μου επιτρεπει να κανω αυτοκριτικη και να δεχτω οτι το λαθος μου πραγματικα ηταν το καταπιεσμενο εγω μου.
Δυστυχως το τελειο προφιλ της οικογενειας ηταν ψευτικο. Ενας συζυγος φιλοδοξος,συμφεροντολογος και τσιγγουνης και εγω να παριστανω την ευτυχισμενη και να προσπαθω να αποδειξω οτι δε συμβαινει τιποτα.
αποτελεσμα παιδια δυστυχισμενα που σημερα μου αποδιδουν ευθυνες γιατι ποτε δεν αντεδρασα γιατι και αυτα καταλαβαιναν τα παντα.
Εδω και δυο χρονια γνωρισα καποιο αλλο. Και εδω λαθος δε ξερω.
Τολμησα κατι που ποτε κανεις δε θα φανταζοταν .Ερωτευτηκα τρελλα εναν ανδρα πολυ μικροτερο μου ,εναν ανδρα με χαρακτηρα πολυ εξω απο το δικο μου .
τον γνωρισα τη περιοδο που χωριζε και αρχισαμε σαν φιλοι. Η γνωριμια μας τυχαια αλλα στη πορεια διαπιστωσαμε οτι οι συμπτωσεις ηταν απιστευτες.
Χρονια ημασταν σχεδον ο ενας διπλα στον αλλο και δεν συναντιομασταν.Απο τη πρωτη στιγμη μου ξεκαθαρισε οτι δεν ηταν καταλληλος γι αυτο που εψαχνα στη ζωη μου αλλα συνεχιζε να ειναι διπλα μου και να μη με αφηνει να φυγω.
Τον στηριξα πολυ τον εκανα να σταθει στα ποδια του γιατι ο χωρισμος του ηταν επωδυνος.επαγγελματικα ειχε πεσει και μαζι μου ξαναβρηκε το δρομο του.
Πριν απο δυο μερες χωρις να του το ζητησω μου ειπε απολογουμενος γιατι ειμαι τοσο δειλος και ακουω το κακο μου εαυτο και δε τα παραταω ολα να ειμαστε συνεχεια μονο μαζι; Καθε φορα που προσπαθω να φυγω και λεω τερμα το μετανοιωνω αμεσα, δε γινεται να μη ε βλεπω.
Ντρεπομαι γιατι και εγω δε βοηθαω να ληξει αυτη η σχεση αν και ειναι πολυ δυσκολη. Θα μπορουσα να γραψω σελιδες για το τι εχουμε περασει και ζησει.
Απο τη μερια μου ,εχω ζητησει διαζυγιο απο τους πρωτους μηνες ,οχι για να ζησω μαζι του, αλλα γιατι δε μπορω τη διπλη ζωη. Μου το αρνηθηκαν γιατι θα χαλασει η δημοσια εικονα της οικογενειας.
Αποτελεσμα να εχω φτασει στα ορια της καταθλιψης .
Μακαρι να βρεθει μια λυση.
σον αφορα τη διαφορα ηλικιας ειναι το μονο που δεν βλεπουμε και πιστεψτε με ειναι μεγαλη.
Reply With Quote
leia
τακτικό μέλος
leia's Avatar

Η leia, μπήκε στην παρέα στις 29-09-12, και έχει δημοσιεύσει 268 μηνύματα.

leia is offline leia is offline  
Από τι κατάλαβα είστε μεγάλη σ ηλικία ( εννοώ όχι 20 -25) λοιπόν Αταίριαστος έρωτας δεν υπάρχει πρέπει και δεν πρέπει σ αυτόν μάλιστα...κοίτα εγώ Θ σ έλεγα ν κάτσεις μακριά κ από τς 2 για κάποιο χρονικό διάστημα κ ν δεις πραγματικά ποιόν θες ΓΤ οκ τον άντρα σου δεν τον ήθελες εξ αρχής αλλά θα περάσατε κάποιες όμορφες στιγμές κ Θ χετε περάσει πολλά μαζί έτσι δεν είναι??'
Reply With Quote
carolina.artemis (Carolina)
νέο μέλος
carolina.artemis's Avatar

Η Carolina, μπήκε στην παρέα στις 27-11-12, Ydroxoos στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 23 μηνύματα.

carolina.artemis is offline carolina.artemis is offline  
ego leo na kaneis oti leei i kardia sou.
I logiki tha leei na mineis me tin oikogenia sou.Alla ti na kaneis se ena spiti pou den eisai eutixismeni?den exeis logo na eisai ekei?
To paidi poso hronon einai?
Akoloutha ta thelo sou.Mia zoi tin exoume. Giati na einai mizeri?
Sou euxome ta kalitera na ta kseperaseis ola kai tha ithela na akouso nea sou kai stin poreia
Seize the day or die regretting the time you lost.
Reply With Quote
barbie
καθημερινό μέλος
barbie's Avatar

Η barbie, μπήκε στην παρέα στις 02-02-12, και έχει δημοσιεύσει 484 μηνύματα.

barbie is offline barbie is offline  
πριν κάνεις το επόμενο μεγάλο βήμα κάτσε και σκέψου σαν να είσαι κάποιος τρίτος.εμείς δεν μπορούμε να σου δώσουμε την τέλεια συμβουλή γιατί είμαστε εντελώς απ"εξω .απλά σκέψου¨: ας πόυμε ότι είσαι μεταξύ 40-45 .και ο κύριος είναι 28-33.όλα καλά.μετα από καιρό όμως?? θα συμβαδίζουν οι επιθυμίες σας? τα θέλω σας?? ο τρόπος που θ αντιμετωπίζετε την καθημερινότητα?? ίσως και τα παιδιά σου έχουν μικρή διαφορά ηλικίας με τον κύριο.πώς θα το δέσεις όλο αυτό αρμονικά?? ίσως να θελήσει ν αποκτήσει οικογένεια ενώ εσυ έχεις ζήσει την μητρότητα.τώρα ναι ίσως φαντάζουν όλα τέλεια γιατί είναι παράνομο και γεμάτο πάθος.όταν θα φύγει αυτό το περιτύλιγμα τί θα μείνει?? είσαι σίγουρη ότι ο κύριος είναι αρκετά ώριμος για νε σε υποστηρίξει στις φουρτουνες του διαζυγίου?? έισαι σίγουρη ότι χωρίζεις για το καταπιεσμένο εγώ σου κ όχι γι" αυτόν?? ναι οι ταινίες του παπακαλιάτη τελειώνουν με όλους ευτυχισμένους και όλοι να έχουν αποδεχτεί την πραγματικότητα.στην ζωή υπάρχουν όμως και τα αουτσαιντερ "happy end".ζύγισε τα 'ολα προσεκτικά.
ποτέ στη ζωή σου να μη φοβάσαι να το τολμάς.μα να μην τολμάς να φοβάσαι..
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων