Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 02:17 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Υπαρχει φιλια με τον πρωην Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
frauleniazwi
νέο μέλος
frauleniazwi's Avatar

Η frauleniazwi, μπήκε στην παρέα στις 17-09-13, και έχει δημοσιεύσει 10 μηνύματα.

frauleniazwi is offline frauleniazwi is offline  
Προεπιλογή Υπαρχει φιλια με τον πρωην
Καλησπέρα, έχω χωρίσει από το καλοκαίρι. Τους λόγους και τις αιτίες τις εχω γράψει σε κάποιο άλλο θέμα.
http://www.e-female.gr/forum/showthread.php?t=888
Αυτες τις μέρες με απασχολεί πολύ το τι κάνουμε αφού χωρίσουμε.
Ο πρωην μου με χώρισε δεν γνωρίζω ακόμα το γιατί.
Τώρα το φθινοπωρο μου στελνει συνεχως μνμ να βρθουμε. Στο προηγουμενο θέμα όλοι μου έλεγαν πως θελει ελευθερη σχέση. Ομως εχουμε βγει 4 φορές από τότε που εγω αναρωτιώμουν αν θελει επανασυνδεση και εκεινος δεν εχει κάνει καποια κινηση. Πηγαμε μια φορα για βολτα, μια για παγωτο, μια για φαι και σημερα πηγαμε σινεμα.
Δεν εχει κανει καμία κίνηση ερωτική όλες αυτές τις μέρες άρα για σεξ δεν με θέλει. Αυτο που καταλαβαίνω είναι οτι αισθανεται ότι εγω έχω κανει πιο πολλά από αυτον. Εχω ταξιδεψει πιο πολυ συντηρω ενα σπιτι μόνη μου, εχω καλύτερο επαγγελματικό μέλλον. Ολο αυτά μου λέει και πως τα καταφερνω μόνη μου. Από την άλλη μου πεταει κάποια παράπονα ότι όλο γρινια ειμαι και πως αν χαλαρωσω θα ειμαι η καλύτερη. Ναι παραδεχομαι ότι δεν επρεπε ούτε καλημερα να του λέω άλλα τον αγαπάω. Αγαπάω τις συζητήσεις μας λατρευω τα μερη που διαλέγει να πάμε. Αλλά δεν ξερω τι έχει στο μυαλό του. Αυτη είναι μια καμουφλαρισμένη κίνησ για τι; Να με ρίξει στο κρεβάτι. Να μείνουμε φίλοι; Να στήσουμε μια πιο υγειη σχέση; ή κατι άλλο; Τι πρέπει να τον ρωτήσω το πρέπει και να κάνω δεν ξέρω...
Reply With Quote
barbie
καθημερινό μέλος
barbie's Avatar

Η barbie, μπήκε στην παρέα στις 02-02-12, και έχει δημοσιεύσει 484 μηνύματα.

barbie is offline barbie is offline  
Καλησπέρα, έχω χωρίσει από το καλοκαίρι. Τους λόγους και τις αιτίες τις εχω γράψει σε κάποιο άλλο θέμα.
http://www.e-female.gr/forum/showthread.php?t=888
Αυτες τις μέρες με απασχολεί πολύ το τι κάνουμε αφού χωρίσουμε.
Ο πρωην μου με χώρισε δεν γνωρίζω ακόμα το γιατί.
Τώρα το φθινοπωρο μου στελνει συνεχως μνμ να βρθουμε. Στο προηγουμενο θέμα όλοι μου έλεγαν πως θελει ελευθερη σχέση. Ομως εχουμε βγει 4 φορές από τότε που εγω αναρωτιώμουν αν θελει επανασυνδεση και εκεινος δεν εχει κάνει καποια κινηση. Πηγαμε μια φορα για βολτα, μια για παγωτο, μια για φαι και σημερα πηγαμε σινεμα.
Δεν εχει κανει καμία κίνηση ερωτική όλες αυτές τις μέρες άρα για σεξ δεν με θέλει. Αυτο που καταλαβαίνω είναι οτι αισθανεται ότι εγω έχω κανει πιο πολλά από αυτον. Εχω ταξιδεψει πιο πολυ συντηρω ενα σπιτι μόνη μου, εχω καλύτερο επαγγελματικό μέλλον. Ολο αυτά μου λέει και πως τα καταφερνω μόνη μου. Από την άλλη μου πεταει κάποια παράπονα ότι όλο γρινια ειμαι και πως αν χαλαρωσω θα ειμαι η καλύτερη. Ναι παραδεχομαι ότι δεν επρεπε ούτε καλημερα να του λέω άλλα τον αγαπάω. Αγαπάω τις συζητήσεις μας λατρευω τα μερη που διαλέγει να πάμε. Αλλά δεν ξερω τι έχει στο μυαλό του. Αυτη είναι μια καμουφλαρισμένη κίνησ για τι; Να με ρίξει στο κρεβάτι. Να μείνουμε φίλοι; Να στήσουμε μια πιο υγειη σχέση; ή κατι άλλο; Τι πρέπει να τον ρωτήσω το πρέπει και να κάνω δεν ξέρω...
καλημέρα κοριτσάκι μου. το thread που παραθέτεις μας βγάζει το story της pinkmartini
για έλεγξε το λίγο. έγω αυτό που θ έλεγα είναι ότι προσπαθεί να σε ξανα-διεκδικίσει. και από το να αναλύεις τα πάντα...γιατί δεν χαλαρώνεις ? σου αρέσει όπως μιλάτε,όπως βολτάρετε...'αστο να κυλήσει μόνο του. και όταν έρθει εκείνη η μέρα του σεξ τότε ρώτα τον πού θα πάει η βαλίτσα. εννοώ σεξάκι που και που ,μια νορμαλ σχέση? αυτό βέβαια που πιστεύω είναι ότι οι άντρες δεν δρουν με καμουφλαρισμένες κινήσεις και στρατηγικές. άρα απόλαυσε αυτες τις φιλικές εξορμήσεις και δες πού θα το πάει. και εκεί ή συμφώνησε με τους όρους σου πλέον ή πολύ απλά διέγραψέ τον.
ποτέ στη ζωή σου να μη φοβάσαι να το τολμάς.μα να μην τολμάς να φοβάσαι..
Reply With Quote
εύη
νέο μέλος
εύη's Avatar

Η εύη, μπήκε στην παρέα στις 13-07-13, και έχει δημοσιεύσει 26 μηνύματα.

εύη is offline εύη is offline  
Γεια σου!!!
Θα συμφωνήσω με την παραπάνω άποψη και κυρίως με το ότι οι άντρες δεν το 'χουν με στρατηγικές και παιχνιδάκια....Οπότε απλά βλέπεις και κάνεις ό,τι νιώθεις!!!Αρκεί να προσέξεις να μην πληγωθείς!
Reply With Quote
katinaki
νέο μέλος
katinaki's Avatar

Η katinaki, μπήκε στην παρέα στις 29-09-12, και έχει δημοσιεύσει 33 μηνύματα.

katinaki is offline katinaki is offline  
Επιλογή σου είναι τι θα κάνεις..αλλά εγώ κάποιον που με είχε χωρίσει και δεν μου χε πει και το λόγο δεν υπήρχε μία στο εκατομμύριο να ξανβγώ μαζί του..απ τη στιγμή που θα χα πληγωθεί κιόλας..
Reply With Quote
pinkmartini91
τακτικό μέλος
pinkmartini91's Avatar

Η pinkmartini91, μπήκε στην παρέα στις 29-11-12, μας γράφει από αθηνα, τοξοτης στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 148 μηνύματα.

pinkmartini91 is offline pinkmartini91 is offline  
χαχαχα στην αρχη μπερδευτηκα οταν ειδα οτι βγαζει το δικο μου θεμα:Ρ
(παρεπιπτοντως για οποια θελει να διαβασει το προηγουμενο θεμα που ειχε γραψει η κοπελα, ειναι αυτο: http://www.e-female.gr/forum/showthr...=7374#post7374)
απο οτι ειδα κ στο προηγουμενο θεμα που ειχες γραψει λοιπον, αυτος ο ανθρωπος σου συμπεριφερθηκε απαισια...πολυ απλα θεωρω οτι συνειδητοποιησε οτι δεν ειναι ετοιμος να κανει το επομενο βημα(συγκατοικηση, γαμος,παιδια δεν ξερω τι ακριβως στην περιπτωση σας) κ πανικοβληθηκε οποτε σε χωρισε. Δεν θα σου ελεγα λοιπον να τον συγχωρησεις κ να τον δεχτεις πισω. Γυρισε κ σου ειπε ξεκαθαρα οτι δεν σε αγαπαει πια κ οτι σου αξιζει να εισαι με καποιον που σε αγαπαει. Προφανως τωρα ολο αυτον τον καιρο που περασατε χωρια, διαπιστωσε οτι του λειπεις. Λογικο εφοσον ησασταν κ 4 χρονια μαζι, αυτο ομως δεν σημαινει ταυτοχρονα οτι σε ξαναερωτευτηκε, ειναι απλως μια φαση που περνας μετα τον χωρισμο, που απλως δεν θες να το παραδεχτεις.
Το θεμα ειναι οτι οταν περασει παλι λιγος καιρος κ συνειδητοποιησει οτι εσυ θελεις να ειστε ξανα μαζι κ του περασει κ η φαση του "ισως να εκανα λαθος, μην χαραμισω 4 χρονια ετσι, αμα χωρισουμε πως ειμαι σιγουρος οτι θα βρω καποια αλλη" κλπ θα ξαναρχισει τα ιδια κ να σου παλι οι αμφιβολιες. Εισαι διατεθιμενη λοιπον να ξαναδεχτεις καποιον στη ζωη σου που σου εχει ξεκαθαρισει οτι δεν νοιωθει τα ιδια πραγματα που νοιωθεις εσυ; Επιπλεον, η συμπεριφορα του ειναι τελειως εγωιστικη, δεν δειχνει να σκεφτεται πως σε επηρρεαζει ολο αυτο. Αμα το ειχε αφησει το θεμα εκει οταν σου ειπε πως εχουν αλλαξει τα συναισθηματα του και δεν το συνεχιζε, θα τον παραδεχομουν,γιατι οσο κ να σε πληγωνε τουλαχιστον ηταν ειλικρινης μαζι σου. Αλλα τωρα αυτα τα πισωγυρισματα του τυπου να βγουμε για καφε, για ταινια για το ενα για το αλλο ενω ξερει οτι εσυ εισαι στην φαση που προσπαθεις να το ξεπερασεις, ειναι πολυ ασχημα. Δεν ξερω αν ακομα προσπαθει να συνειδητοποιησει κ αυτος τι θελει απο σενα, αλλα οπως κ να χει δεν δικαιολογειται κατ'εμε. Θα επρεπε να σου ζητησει λιγο χρονο να κατσει να σκεφτει μονος του κ μετα να σου προτεινει να βγειτε.
Επισης, εχετε χωρισει ποσο 2, 3 μηνες;;; Πιστευεις πραγματικα οτι μπορειτε να κρατησετε μια φιλικη σχεση οταν εχει περασει τοσο μικρο χρονικο διαστημα; Ειδικα οταν το μονο που θες εσυ ειναι να τα ξαναβρειτε;
Οποτε μαζεψε οσο κουραγιο σου εχει μεινει, πες του οτι δεν θες να βρεθειτε μεχρι να εχει ξεπεραστει κ απο τους 2 ο χωρισμος κ προσπαθησε να συνεχισεις τη ζωη σου.Εξαλλου απο αυτα που ειπες, φανηκες αρκετα δυνατη κοπελα, κ φανηκε οτι ηδη ειχες αρχισει να κανεις βηματα για να το ξεπερασεις.
Κ κατι τελευταιο. Κατι κλειδια που ειχε παρει στα εδωσε επιτελους;;;:Ρ
Last edited by pinkmartini91; 26-09-13 at 00:14..
Reply With Quote
Paradise Lost
τακτικό μέλος
Paradise Lost's Avatar

Η Paradise Lost, μπήκε στην παρέα στις 25-06-13, και έχει δημοσιεύσει 242 μηνύματα.

Paradise Lost is offline Paradise Lost is offline  
χαχαχα στην αρχη μπερδευτηκα οταν ειδα οτι βγαζει το δικο μου θεμα:Ρ
(παρεπιπτοντως για οποια θελει να διαβασει το προηγουμενο θεμα που ειχε γραψει η κοπελα, ειναι αυτο: http://www.e-female.gr/forum/showthr...=7374#post7374)
απο οτι ειδα κ στο προηγουμενο θεμα που ειχες γραψει λοιπον, αυτος ο ανθρωπος σου συμπεριφερθηκε απαισια...πολυ απλα θεωρω οτι συνειδητοποιησε οτι δεν ειναι ετοιμος να κανει το επομενο βημα(συγκατοικηση, γαμος,παιδια δεν ξερω τι ακριβως στην περιπτωση σας) κ πανικοβληθηκε οποτε σε χωρισε. Δεν θα σου ελεγα λοιπον να τον συγχωρησεις κ να τον δεχτεις πισω. Γυρισε κ σου ειπε ξεκαθαρα οτι δεν σε αγαπαει πια κ οτι σου αξιζει να εισαι με καποιον που σε αγαπαει. Προφανως τωρα ολο αυτον τον καιρο που περασατε χωρια, διαπιστωσε οτι του λειπεις. Λογικο εφοσον ησασταν κ 4 χρονια μαζι, αυτο ομως δεν σημαινει ταυτοχρονα οτι σε ξαναερωτευτηκε, ειναι απλως μια φαση που περνας μετα τον χωρισμο, που απλως δεν θες να το παραδεχτεις.
Το θεμα ειναι οτι οταν περασει παλι λιγος καιρος κ συνειδητοποιησει οτι εσυ θελεις να ειστε ξανα μαζι κ του περασει κ η φαση του "ισως να εκανα λαθος, μην χαραμισω 4 χρονια ετσι, αμα χωρισουμε πως ειμαι σιγουρος οτι θα βρω καποια αλλη" κλπ θα ξαναρχισει τα ιδια κ να σου παλι οι αμφιβολιες. Εισαι διατεθιμενη λοιπον να ξαναδεχτεις καποιον στη ζωη σου που σου εχει ξεκαθαρισει οτι δεν νοιωθει τα ιδια πραγματα που νοιωθεις εσυ; Επιπλεον, η συμπεριφορα του ειναι τελειως εγωιστικη, δεν δειχνει να σκεφτεται πως σε επηρρεαζει ολο αυτο. Αμα το ειχε αφησει το θεμα εκει οταν σου ειπε πως εχουν αλλαξει τα συναισθηματα του και δεν το συνεχιζε, θα τον παραδεχομουν,γιατι οσο κ να σε πληγωνε τουλαχιστον ηταν ειλικρινης μαζι σου. Αλλα τωρα αυτα τα πισωγυρισματα του τυπου να βγουμε για καφε, για ταινια για το ενα για το αλλο ενω ξερει οτι εσυ εισαι στην φαση που προσπαθεις να το ξεπερασεις, ειναι πολυ ασχημα. Δεν ξερω αν ακομα προσπαθει να συνειδητοποιησει κ αυτος τι θελει απο σενα, αλλα οπως κ να χει δεν δικαιολογειται κατ'εμε. Θα επρεπε να σου ζητησει λιγο χρονο να κατσει να σκεφτει μονος του κ μετα να σου προτεινει να βγειτε.
Επισης, εχετε χωρισει ποσο 2, 3 μηνες;;; Πιστευεις πραγματικα οτι μπορειτε να κρατησετε μια φιλικη σχεση οταν εχει περασει τοσο μικρο χρονικο διαστημα; Ειδικα οταν το μονο που θες εσυ ειναι να τα ξαναβρειτε;
Οποτε μαζεψε οσο κουραγιο σου εχει μεινει, πες του οτι δεν θες να βρεθειτε μεχρι να εχει ξεπεραστει κ απο τους 2 ο χωρισμος κ προσπαθησε να συνεχισεις τη ζωη σου.Εξαλλου απο αυτα που ειπες, φανηκες αρκετα δυνατη κοπελα, κ φανηκε οτι ηδη ειχες αρχισει να κανεις βηματα για να το ξεπερασεις.
Κ κατι τελευταιο. Κατι κλειδια που ειχε παρει στα εδωσε επιτελους;;;:Ρ
Δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα κοριτσάκι.
Συμφωνώ απόλυτα με την pinkmartini όπως κατάλαβες.
Θεωρώ πως αυτός ο άνθρωπος δεν αξίζει για να είσαι ξανά μαζί του..
Και όχι τη φιλία με πρώην δεν μπορώ να την καταλάβω..
Εγώ στη θέση σου θα ξέκοβα επαφή όπως και έκανα σε ανάλογη περίπτωση και πίστεψε με ηρέμησα και βρήκα τον εαυτό μου.
Μην βασανίζεσαι άδικα με το τι σκέφτεται..
Αν θέλεις όμως τόσο πολύ να μάθεις ρώτα τον ευθέως..
Τουλάχιστον ίσως έτσι μάθεις γιατί σε ξαναενοχλεί.
Εμένα πάντως ο πρώην φιλική σχέση προφασίστηκε για να ξανασμίξουμε..
Πιστεύω πως μας θεωρούν καβάτζα οπότε πως θα μας ξαναπροσεγγίσουν;
Με μία υποτιθέμενη φιλική και τυπική σχέση!
Ούτε καν!
Γι αυτό σου λέω από μακριά.
Να χαλαρώσεις και τα καλύτερα θα έρθουν!
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων