Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 02:13 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Υπαρχει πραγματικη φιλια????? Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
gourounitsa
νέο μέλος
gourounitsa's Avatar

Η gourounitsa, μπήκε στην παρέα στις 23-11-11, και έχει δημοσιεύσει 17 μηνύματα.

gourounitsa is offline gourounitsa is offline  
Προεπιλογή Υπαρχει πραγματικη φιλια?????
Γεια σας και Χρονια Πολλα!
εκανα παρεα με μια κοπελα απο την τριτη λυκειου τεσσερα χρονια ημασταν αχωριστες πηγαιναμε παντου μαζι...γνωριζα πολυ καλα το αγορι της κ ετσι καναμε ολοι μαζι παρεα...Οταν χωρισε ηρθαμε ακομα πιο κοντα καναμε ακομα περισσοτερα πραγματα μαζι...πηγαμε διακοπες(περυσι)την βοηθησα να ξεπερασει τον χωρισμο της.Τοσο καιρο εγω δεν ειχα σχεση οταν λοιπον ηρθε στην ζωη μου καποιος με τον οποιο ειμαστε ακομα μαζι εκεινη σιγα σιγα αρχισε να απομακρυνεται επειδη ελεγε οτι ειχα αλλαξει,οτι δεν μπορουσα να βγαινω οπως παλια κ μου ελεγε οτι δεν τον συμπαθουσε(δεν ξερω γιατι).
Παντα ομως οταν γνωριζα καποια αλλη κοπελα κ εκανα παρεα μαζι της εκεινη της εβρισκε ελατωματα καμια δεν συμπαθουσε....Τωρα κανει παρεα με μια φιλη μου που παντα μου ελεγε οτι ειναι ανωριμη κ μας κανει ρεζιλι με το στιλ της...κ κανει παρεα με κατι αλλα κοριτσια απο την δουλεια της που παντα τις εβριζε...Μαζι μου δεν εχει επικοινωνισει καθολου,πριν χαθουμε εντελως εκανα αρκετες προσπαθειες να μιλησουμε,της ειπα οτι εχουμε απομακρυνθει κ μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να ειμαστε καθε μερα μαζι...Λες κ την ενοχλησε που δεν ηταν η πρωτη προτεραιοτητα μου,σιγουρα φταιω και γω καπου...Δεν ξερω τι να σκεφτω...Γιατι χαθηκαμε τοσο πολυ...Πειτε μου τι να κανω??????????????
Last edited by gourounitsa; 30-12-11 at 00:51..
Reply With Quote
Toulipaki (Γωγώ)
τακτικό μέλος
Toulipaki's Avatar

Η Γωγώ, μπήκε στην παρέα στις 26-08-11, μας γράφει από Θεσσαλονίκη, Τοξότης στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 139 μηνύματα.

Toulipaki is offline Toulipaki is offline  
Καλή μου gourounitsa προφανώς η φίλη σου έχει αρκετές ανασφάλειες.Είναι η κλασσική περίπτωση ατόμου που θέλει να έχει αποκλειστικά μαζί της την κολλητή της κι οταν εκείνη κάνει μερικά βήματα παραπέρα ''ζηλεύει''....Όπως καταλαβαίνεις όμως, δε γίνεται να είμαστε μόνο με ένα άτομο.Η ζωή προχωράει και σαφώς θα γνωρίσουμε κάποιο σύντροφο με τον οποίο είναι λογικό να περνάμε στιγμές μόνοι μας σα ζευγάρι κι επιπλέον όλο και κάποιες καινούργιες φιλικές γνωριμίες θα κάνουμε.Δε μπορούμε να αποκλείσουμε άτομα επειδή είμαστε κολλητοί με κάποιον/α.Η χαζομάρα είναι οτι δε μιλήσατε ξεκάθαρα για ο,τιδήποτε.Κι απ'ότι καταλαβαίνω εσένα σου λείπει και τη σκέφτεσαι...Θεωρώ οτι επειδή έκανες σχέση και βγαίνεις με το φίλο σου πιστεύει οτι πλέον αρχίζεις και απομακρύνεσαι απο εκείνη και γι'αυτό κάνει πλέον παρέα με κοπέλες που παλιότερα δεν τις πολυσυμπαθούσε.Καμμιά φορά αυτό γίνεται κι απο ανάγκη.Η κολλητή της είναι πλέον σε σχέση.Άρα δε μπορούν να κάνουν τα πράγματα που κάναν μαζί ώς ελεύθερες.Οπότε φροντίζει κι αυτή να έχει κάποια άτομα να περνάει την ώρα της.Απο τη δική σου πλευρά,έχεις σκεφτεί καλά μήπως την έχει πειράξει κάτι;Εγώ στη θέση σου θα την έπαιρνα τηλ να βρεθούμε απο κοντα να μιλήσουμε.Να ξεκαθαρίσουμε τι συμβαίνει και ή να συνεχίσουμε τη φιλία μας ή να ξεκόψουμε. Τουλάχιστον να μη μείνουν ερωτηματικά.Και κακά τα ψέματα,αυτές οι κουβέντες πρέπει να γίνονται μόνο απο κοντά...Σκέφτηκες να την πάρεις να βγείτε για ένα καφέ να τα πείτε; Κι ότι γίνει;
Reply With Quote
gourounitsa
νέο μέλος
gourounitsa's Avatar

Η gourounitsa, μπήκε στην παρέα στις 23-11-11, και έχει δημοσιεύσει 17 μηνύματα.

gourounitsa is offline gourounitsa is offline  
ευχαριστω για τις συμβουλες σου....Εκανα πολλες προσπαθειες να βρεθουμε κ ολο μου ελεγε ναι κ ποτε δεν με επαιρνε τηλ. επειδη η πατρα ειναι μικρη πολη την συνανταω συχνα και πιο πολυ τον αδελφο της ο ποιος μου ειπε σημερα οτι θυμωσαι μαζι μου επιεδη δεν την πηρα για χρονια πολλα τα χριστουγεννα...Σιγουρα μου λειπει αλλα θεωρω οτι με ειχε δεδομενη (ως φιλη).Εκανε παρεα κολλητη με μια κοπελα με την οποια τωρα δεν μιλανε η παρεα τους κρατησε δυο μηνες περιπου εκεινη την περιοδο την πλησιασα πολυ γιατι ειχε κ ενα προβλημα κ παλι με εκανε στην ακρη...Εχω απογοητευτει πολυ αλλωστε δεν θελω να εχω φιλη κατα "παραγγελια"....
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων