Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 02:19 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Απιστία!!! Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Celly (Ρένα)
νέο μέλος
Celly's Avatar

Η Ρένα, μπήκε στην παρέα στις 16-02-09, μας γράφει από allou fun park, είναι 42 ετών, Δίδυμος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 8 μηνύματα.

Celly is offline Celly is offline  
Προεπιλογή Απιστία!!!
Η δικιά μου ιστορία μπορεί να σας φανεί γνωστή, και κοινότυπη.
'Ομως είναι η "δική" μου ιστορία και θα θελα να τη μοιραστώ μαζί σας.
Πριν κάποια χρόνια είχα δεσμό με ένα αγόρι που ήμουν τρελά ερωτευμένη μαζί του, και έτσι πίστευα ότι ήταν και αυτός με μένα.
Λέω πίστευα γιατί μετά αποδείχτηκε ότι δεν ήταν έτσι τα πράγματα.
Είχαμε σχέση 3 χρόνια και πηγαίναμε σχεδόν παντού μαζί.
Είμαστε ζευγάρι επίσημα δηλαδή.
Μέχρι τα 3 χρόνια όλα πήγαιναν μια χαρά και κανένα πρόβλημα δεν υπήρχε μεταξύ μας.
Μέχρι μια μέρα 14 Φεβρουαρίου συγκεκριμένα. Είχαμε κανονίσει να βγούμε έξω να το γιορτάσουμε. Πήγαμε σε ένα πολύ ρομαντικό εστιατόριο, κατάλληλα διακοσμημένο για τη βραδυά, με υπέροχη μουσική και ατμόσφαιρα.
Όλα πήγαιναν καλά, μέχρι που άρχισαν να έρχονται στο κινητό του διάφορα μηνύματα.
Μου έλεγε διάφορες δικαιολογίες και γω (αφού δεν υπήρχε προηγούμενο) τον πίστευα.
Κάποια στιγμή είπε ότι θα πήγαινε στην τουαλέτα. Η ώρα περνούσε όμως και αυτός αργούσε.
Αποφάσισα να τον πάρω τηλέφωνο να δω, μήπως συνέβηκε κάτι.
Το τηλέφωνο κατηλειμένο για αρκετή ώρα.
Πήγα να τον βρώ.
Τον ακούω να μιλάει πολύ γλυκά και να λέει μωρό μου κλπ σε κάποια άλλη!!!
'Ενοιωσα τον ουρανό να με πλακώνει.
Ποιά? Που? Πότε έγινε αυτό και γω δεν πήρα χαμπάρι???
Το μόνο που ήθελα ήταν να κλάψω.Ήθελα να φύγω να πάω στο σπίτι μόνη μου και να μην τον περιμένω.
Αντί αυτού όμως, γύρισα πίσω στο τραπέζι μας και κάθησα και τον περίμενα.
Δεν είπα τίποτα.
Μου δικαιολογήθηκε ότι τον πήρε τηλέφωνο ένας φίλος από τα παλιά και δεν μπορούσε να του το κλείσει!!!!!
Φύγαμε. Με πήγε σπίτι και του είπα ότι δεν ένοιωθα καλά και ήθελα να ξαπλώσω, και θα τα λέγαμε αύριο... έκανε πως ανησύχησε και ήθελε να μείνε μαζί μου, αλλά τον έπεισα να φύγει.
Από κείνη την ημέρα τίποτα δεν ήταν το ίδιο.
Εγώ έγινα ψυχρή και απόμακρη, και εκείνος συνέχεια φευγάτος.
Τον ρώτησα 2-3 φορές αν συνέβαινε κάτι, αλλά το αρνιότανε.
Μέσα μου όμως είχα πάρει την απόφαση να το τελειώσω.
Αφού δεν ήτανε ειλικρινείς μαζί μου, έπρεπε να το κάνω έγω.
Του ζήτησα να μιλήσουμε και το κάναμε. Του είπα ότι εκείνη τη μέρα άκουσα τι έλεγε και ότι το μόνο που ήθελα ήταν να είναι ειλικρινείς μαζί μου.
Και τότε ήρθε το μεγάλο μπαμ!!!!!!
Μου αποκάλυψε ότι όντως υπήρχε κάτι άλλο στη ζωή του εδώ και λίγο καιρό, και ότι προσπαθούσε να ξεκαθαρίσει τις σκέψεις του, γι αυτό δεν μου έλεγε τίποτα. Και ότι με αγαπούσε ακόμα, αλλά ήθελε λίγο χρόνο.
Όταν τον ρώτησα ποιά είναι και αν την ξέρω, πήρα την απάντηση που δεν περίμενα πότε να ακούσω.....
Δεν ήταν ποιά!!!! Ήταν ποιός!!!!!!!!!!!

Από τότε (έχουνε περάσει 2 χρόνια), έχουμε μείνει 2 πάρα πολυ καλοί φίλοι!!!
Αυτός συνέχισε με τον άντρα της ζωής του, και γω ξανάφτιαξα τη δική μου με κάποιον άλλο.(ελπίζω να μην ξαναπάθω τα ίδια )
Reply With Quote
faery (νεράϊδα)
Δημιουργός
faery's Avatar

Η νεράϊδα, μπήκε στην παρέα στις 16-02-09, μας γράφει από ξωτικοχώρα, είναι 46 ετών, Καρκίνος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 295 μηνύματα.

faery is online faery is online  
Ρένα μου είναι γεγονός πως τα τελευταία χρόνια, οι γυναίκες δεν φοβούνται τόσο την απιστία με γυναίκα όσο την απιστία με άντρα! Προσωπικά την πρώτη θα την συγχωρούσα, την δεύτερη δεν νομίζω ότι θα μπορούσα.

Υπάρχει ένα πρότυπο για τους άντρες στο μυαλό μου που καλώς ή κακώς δεν μου επιτρέπει να είμαι τόσο openminded στο θέμα της έλξης μεταξύ ανδρών... :(

Πάντως χαίρομαι που διάβασα ότι στάθηκες και πάλι στα πόδια σου. Εύχομαι και εγώ, αυτή την φορά να σου πάνε όλα όπως τα θέλεις! :)
– Πες μου ένα χαρούμενο τραγούδι για την ζωή, είπε το δέντρο στΆ αστέρι του.
– Το τραγούδι που λέει η καγκελόπορτα, όταν ανοίγει και μπαίνει κάποιος που αγαπάς.

Βρείτε το e-female.gr στο facebook και κάντε Like!
Reply With Quote
SoFaKi
νέο μέλος
SoFaKi's Avatar

Η SoFaKi, μπήκε στην παρέα στις 29-03-09, μας γράφει από Σαμος, Ζυγος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 2 μηνύματα.

SoFaKi is offline SoFaKi is offline  
Πωπω..πραγματικά μπραβο σου που τον συγχωρεσες,εννοω που μεινατε φιλοι..εξ αλλου σου αξιζε κατι καλυτερο..
ξερεις καμια φορα εμεις οι ανθρωποι χωρις να το θελουμε υποκιπτουμε στις επιθυμιες μας και επιθυμιες που μεχρι τοτε ισως να μην ειχαμε ανακαλυψει..ετσι εχουμε πλαστει.
..Μες τα σύννεφα..ζωή μου..μακρυά απ'τη φυλακή μου να με πας..
Reply With Quote
Celly (Ρένα)
νέο μέλος
Celly's Avatar

Η Ρένα, μπήκε στην παρέα στις 16-02-09, μας γράφει από allou fun park, είναι 42 ετών, Δίδυμος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 8 μηνύματα.

Celly is offline Celly is offline  
Πωπω..πραγματικά μπραβο σου που τον συγχωρεσες,εννοω που μεινατε φιλοι..εξ αλλου σου αξιζε κατι καλυτερο..
ξερεις καμια φορα εμεις οι ανθρωποι χωρις να το θελουμε υποκιπτουμε στις επιθυμιες μας και επιθυμιες που μεχρι τοτε ισως να μην ειχαμε ανακαλυψει..ετσι εχουμε πλαστει.
SoFaKi δεν φαινόνταν πλασμένος γι αυτό. Δε ξέρω τι έπαθε ξαφνικά. Μάλλον τα έχουμε κάνει πια όλα και προσπαθούμε να βρούμε την ευτυχία σε νέα πράγματα, σε νέες συγκινήσεις. Τι να πω πια! Ας είναι καλά κι ας κάνει ότι θέλει.
Reply With Quote
maria
νέο μέλος
maria's Avatar

Η maria, μπήκε στην παρέα στις 26-03-09, και έχει δημοσιεύσει 18 μηνύματα.

maria is offline maria is offline  
μπραβο σου που τον συγχωρεσες με τοσο μεγαλο σοκ που περασες.αλλα οταν συμβαινει κατι τετοιο τι αλλη επιλογη ειχε?αν σε ειχε απατησει με γυναικα θα ηταν πολυ χειροτερο.τουλαχιστον τωρα ξερεις οτι δε φταις εσυ απλα δε μπορουσες να του δωσεις αυτο που ηθελε.εστω κι αν αργησε λιγακι να ανακαλυψει την προτιμηση του στους αντρες ...
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2019 Jelsoft Enterprises Limited