Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 15:20 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: KΑΘΗΓΗΤΕΣ 'Η ΠΑΡΕΑ;;; Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Anette
νέο μέλος
Anette's Avatar

Η Anette, μπήκε στην παρέα στις 04-09-11, Διδυμος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 33 μηνύματα.

Anette is offline Anette is offline  
Προεπιλογή KΑΘΗΓΗΤΕΣ 'Η ΠΑΡΕΑ;;;
Γεια σε ολους!
Αποφασισα να γραψω και εγω εδω ενα προβλημα που αντιμετωπιζω!
Λοιπον με την κολλητη μου γνωριζομαστε 4 χρονια,απο το γυμνασιο και πραγματικα δεσαμε και ταιριαξαμε πολυ!(ημασταν και στο δημοτικο μαζι αλλα δεν καναμε και πολυ παρεα)
Τωρα που θα παμε β'λυκειου αποφασισε ξαφνικα να αλλαξει σχολειο γιατι λεει οτι στο λυκειο μας δεν εχουμε καλους καθηγητες και φοβαται μην μεινει αν και δεν ειναι κακη μαθητρια,βγαζει καπου στο 16-16,5!
Μολις μου το ανακοινωσε κυριολεκτικα λυπηθηκα ΤΡΟΜΕΡΑ στην αρχη και επειτα θυμωσα επισης ΤΡΟΜΕΡΑ με αυτην την σκεψη της γιατι ενιωθα οτι με προδιδε!
Στο σχολειο που επελεξε να παει ειναι εκει η δικη της κολλητη απο το δημοτικο(και ειναι πολυ δεμενες)και η οποια κολλητη της εχει σ'αυτο το σχολειο την δικη της παρεα φυσικα(περιπου 6 ατομα)!
Η κολλητη μου ποτε βγαινει βολτα με μενα και τις φιλες μας,ποτε βγαινει με την παρεα της απο το αλλο σχολειο!Πολλες φορες μου εχει πει εμενα προσωπικα πως με εκεινους περναει τελεια και γελανε ενω με μας βαριεται!(αν και εμεις κανουμε αστεια και γελαμε και γενικα περναμε ωραια)
Τωρα λοιπον σκεφτομαι μηπως ειναι αυτος ο λογος που αλλαζει σχολειο και οχι οι καθηγητες!Εγω παντως νιωθω προδομενη απο μερους της και χαλια!
Πρεπει να πω πως εκεινα τα παιδια ειναι λιγακι πιο μοντερνα και γενικα μεσα στα πραγματα(in)trendy ,ειναι του εξω και ολα αυτα...
Επισης με την δικια μας παρεα γυρναει νωρις στο σπιτι της ενω μπορουμε να καθομαστε και λιγο παραπανω ας πουμε αντι να φευγουμε στις 10 μπορουμε να φευγουμε στις 11+κατι για παραδειγμα!Ε,με τους αλλους φευγει και 12 το βραδυ και δεν τρεχει τιποτα....
Η σταση της ιδιας για το γεγονος που φευγει;;
Στην αρχη ελεγε οτι δεν ηθελε να με αφησει μονη μου.Τωρα πια αλλαξε χαρακτηρα και δεν την ενδιαφερει ΚΑΘΟΛΟΥ τι αισθανομαι και μαλιστα ΑΝΥΠΟΜΟΝΕΙ να παει στο νεο της σχολειο και μια μερα μου ειπε ορθα κοφτα την εξης φραση:Δεν με ενδιαφερει τι πιστευεις,αληθεια,δεν με νοιαζει καθολου τι νιωθεις!Και αληθεια σας το λεω απορησα μαζι της και αναρωτηθηκα ΤΙ της εκανα και μου μιλαει ΕΤΣΙ;
Λοιπον γενικα τι πιστευεται για ολο το θεμα;
Φευγει για τους καθηγητες ή για την παρεα;
Αν και νομιζω πως ξερω την απαντηση θα επιθυμουσα και αλλες γνωμες!
Σας ευχαριστω εκ των προτερων!
Reply With Quote
Anette
νέο μέλος
Anette's Avatar

Η Anette, μπήκε στην παρέα στις 04-09-11, Διδυμος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 33 μηνύματα.

Σας παρακαλω,δωστε μου την γνωμη σας!
Πραγματικα την χρειαζομαι..
Καλύτερα ένα τέλος με πόνο παρά ένας πόνος χωρίς τέλος!
Reply With Quote
Toulipaki (Γωγώ)
τακτικό μέλος
Toulipaki's Avatar

Η Γωγώ, μπήκε στην παρέα στις 26-08-11, μας γράφει από Θεσσαλονίκη, Τοξότης στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 139 μηνύματα.

Toulipaki is offline Toulipaki is offline  
Γεια σου Anette μου!
Σειρά μου να σου απαντήσω τώρα!Ξέρεις την απάντηση λές,εγω θα στην επιβεβαιώσω.Τι κολλητή είναι αυτή;Απλά μου φαίνεται πως ήταν και πλέον δεν είναι τόσο.Συμβουλή μου;Άστην να πάει όπου θέλει,επιλογή της είναι και δε μπορούμε να κοντράρουμε τις επιλογές των άλλων.Ευκαιρία να δοκιμαστεί κι η φιλία σας.Γιατί υπάρχουν οι κατα συνθήκη φίλοι που κάνουμε παρέα μαζί τους λόγω καθημερινής επαφής στο σχολείο,στη δουλειά και οι φίλοι που πραγματικά περνάμε καλά μαζί τους και διατηρούμε επαφές άσχετα απο το πόσο συχνά βρισκόμαστε.Η κοπέλα λοιπόν θα επιδιώκει,τώρα που θα στε χώρια συχνές επαφές μαζί σου;Θα μιλάτε στο τηλ;Θα βρισκόσαστε;Θα επιδιώκει να σε βλέπει ή σταδιακά θα αρχίσει να εξαφανίζεται και θα χαθεί με την άλλη παρέα;Θα φανεί στην πορεία.Επιπλέον,εγώ ξέρεις πόσους φίλους είχα κατα τα σχολικα μου χρόνια,τα χρόνια στο πανεπιστήμιο και στη δουλεια;Άπειρους....Και τώρα έχω μόνο μια καλή φίλη που είμαστε απο μωρά μαζί και ακόμα μία.Σ'αυτές μιλάω άνετα και πάλι κρατάω και μια πισινή που λέμε.Η κολλητή μου απο το σχολείο που μέχρι πέρσυ το Σεπτέμβρη όλα ηταν καλά μεταξύ μας ξαφνικά εξαφανίστηκε λέγοντας μου μέσω email παρακαλώ οτι δε φταίω εγώ απλά αποφάσισε να απομακρυνθεί γιατί ήθελε να τα βρεί με τον εαυτό της.Λές κι εγώ ήμουν βάρος που το μόνο που έκανα ήταν να τη βοηθάω και να της συμπαραστέκομαι στα οικογενειακά της και στην ανεργία της.Γι'αυτό σου λέω γλυκιά μου.Οι άνθρωποι είμαστε περίεργα τρένα,τι τρέλλα θα μας έρθει στο κεφάλι κανείς δε ξέρει!!!Εφόσον έχεις τις φίλες σου μην ανησυχείς.Έχεις παρέα να περνάς καλά και η φίλη σου αν θέλει να μείνει στη ζωή σου θα μείνει απο μόνη της.Εξάλλου όπως γράφεις θα πάς και β'λυκείου.Τάξη μεγάλου προβληματισμού για το μέλλον.Επικεντρώσου εκεί πάνω απ'όλα!!Η κατάσταση σίγουρα σε στενοχωρεί αλλά πίστεψε με θα φανούν όλα με τον καιρό και όλα θα ξεχαστούν. Άστην λοιπόν να κάνει ο,τι την ευχαριστεί και αν το θέλει και εκείνη απο την πλευρά της δε πρόκειται να χαθείτε!!
Reply With Quote
Anette
νέο μέλος
Anette's Avatar

Σε ευχαριστω τουλιπακι για την απαντηση σου!
Εχεις απολυτο δικιο!
Οταν μου ανακοινωσε οτι θα αλλαξει σχολειο,μου ελεγε οτι δεν προκειται να χαθουμε,ομως τωρα εχει πολυ καιρο να μου τηλεφωνησει ενω εγω ηδη το εχω κανει!
Η κολλητη μου ειναι ανθρωπος που επηρεαζεται ευκολοτατα απο αλλους "μοντερνους"συνομηλικους μας!
Δεν ξερω,θα δειξει...
Σε ευχαριστω πολυ παντως!
Καλύτερα ένα τέλος με πόνο παρά ένας πόνος χωρίς τέλος!
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2018 Jelsoft Enterprises Limited