Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 15:21 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Σειρές! Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Paradise Lost
τακτικό μέλος
Paradise Lost's Avatar

Η Paradise Lost, μπήκε στην παρέα στις 25-06-13, και έχει δημοσιεύσει 242 μηνύματα.

Paradise Lost is offline Paradise Lost is offline  
Τώρα που μίλησες για παιδικά χρόνια, σε καταλαβαίνω απόλυτα, γιατί κάτι ανάλογο μου είχε συμβεί όταν ήμουν πολύ μικρός, με μια ταινία κινουμένων σχεδίων του Walt Disney, με τίτλο "The rescuers" (Δεν θυμάμαι τον ελληνικό τίτλο), στο σινεμά ΖΕΑ του Πειραιά, που τώρα ποιά έχει κλείσει (τότε ο Πειραιάς είχε τουλάχιστον 3 σινεμά, και τώρα δεν έχει κανένα). Παρόλο που ήταν σχετικά μικρό σε μέγεθος Θυμάμαι οι τοίχοι ήταν καλυμμένοι με καλόγουστα βαμμένο ηχομονωτικό πετροβάμβακα, δείχνοντας φιγούρες αλόγων, και γενικότερα ο διάκοσμος έδειχνε ότι ήταν κάτι νέο και καλαίσθητο, ακόμη και χρόνια μετά.
Η ταινία, μου είχε προκαλέσει τόση συγκίνηση και τόσο γέλιο, βέβαια τότε ο οργανισμός μου ήταν "παρθένος" στις ταινίες γενικότερα, και τα συναισθήματα ποιό έντονα.
Επίσης εκείνη περίπου την εποχή, είχα δει και την ταινία "Η λαίδη και ο αλήτης", πάλι του Disney, πολύ ρομαντική και πιασιάρικη ταινία.
Τώρα βέβαια τα πράγματα έχουν αλλάξει πολύ. Όχι μόνο τα γραφικά και ο ήχος που γίνονται από πανίσχυρους υπολογιστές, αλλά και τα σενάρια που έχουν νοήματα ποιό κατάλληλα για παιδιά. Ένα παράδειγμα τέτοιας ταινίας που μου έχει κάνει εξαιρετική εντύπωση, είναι το "Σρεκ". Το σενάριο της πρέπει να έχει γραφτεί με την επίβλεψη επιτελείου παιδοψυχολόγων.
Για να γίνει κατανοητή η διαφορά, σύγκρινε το με το παραμύθι της "Κοκκινοσκουφίτσας", και το πόσο λάθος μηνύματα περνά στα παιδιά. Πχ η μάνα αφήνει μόνη της την Κοκκινοσκουφίτσα να κυκλοφορεί στο δάσος, η που τελικά ο ήρωας είναι ο κυνηγός (δηλαδή ένας οπλοφόρος), ο οποίος στο τέλος σχίζει το στομάχι του λύκου, και το γεμίζει πέτρες. Υπάρχει ποιο φρικιαστικό πράγμα απ'αυτό.
Τι να πω. Καλύτερα να δώσεις ταινία με την Αλεξανδράτου στο παιδί παρά αυτό.
Το πρώτο παιδικό που είπες δεν το είχα δει...
Αλλά η Λαίδη κι ο Αλήτης...αχχχχ το λάτρευααααα!Και να σου πω την αλήθεια το είδα ξανά και πρόσφατα!
Καλά έχεις δίκιο με το παράδειγμα που έδωσες..τώρα τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά αλλά ταινίες υπάρχουν πάλι που δίνουν λάθος μηνύματα και φυσικά και σειρές με αρκετή βία και μερικά εξ αυτών είναι και splatter..
Ούτε καν για μικρά παιδιά!
Από σειρές animation έχεις δει κάποιες;Αν ναι ποιες;
Εννοώ στυλ dragonball,simpsons,famly guy,death note,elfen lied,one piece κτλ.:P
Ρωτάω για να πάρω ιδέες τι να δω μόλις τελειώσω το dbz.
Last edited by Paradise Lost; 15-07-13 at 16:35..
Reply With Quote
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Ο Σταμάτης, μπήκε στην παρέα στις 08-09-11, μας γράφει από Πειραιάς, Ιχθύς στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 379 μηνύματα.

Stamatis is offline Stamatis is offline  
Να διορθώσω ένα λάθος που έκανα στον τίτλο "Φάρμα των ζώων", το σωστό είναι "Τα μυστικά της φάρμας".
Το Dragonball δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα. Ακόμα και τότε που έβλεπα κινούμενα σχέδια σχετικά με μάχες, προτιμούσα να έχουν να κάνουν με υψηλή τεχνολογία (διαστημόπλοια κλπ), παρά με μυστηριώδης δυνάμεις. Αν θυμάσαι τότε "Ομάδα G-force" και "Διαστημόπλοιο Αργώ".
"Simsons" ναι έχω δει δεν παίζονται. Όχι πολύ κατάλληλο για μικρά παιδιά.
Αυτό το "Family guy" ρε συ τι πλάκα έχει, δεν το είχα ξαναδεί. Τώρα το είδα επειδή το ανέφερες, στο Utube. Υπάρχει και στη τηλεόραση; Το χιούμορ του είναι πολύ ευρηματικό, και μοιάζει με αυτό των "Simsons", δεν το αποκλείω τα σενάρια να τα γράφει ο ίδιος.
Ούτε το "Death note" ήξερα. Πολύ καλά γραφικά, και πλοκή που θα μπορούσε να δει κάποιος σε κανονικές ταινίες, με πραγματικούς ηθοποιούς. Αυτό που με τρελαίνει γενικότερα στα ασιατικά καρτούν, είναι τα μεγάλα εκφραστικά μάτια, και οι μικρές ανασηκωμένες και κομψές μύτες που έχουν χαρακτήρες τους. Τα graphics είναι κάτι μεταξύ καρτούν και ζωγραφικού πίνακα. Πολύ μερακλής ο τύπος που τα έφτιαξε. Παίζει κι'αυτό στη TV;
Σ'αυτό το "Elfen lied" εμπεριέχετε διακριτικά αλλά περιέργως έντονα το σεξουαλικό στοιχείο. Σίγουρα ακατάλληλο για παιδιά, κυρίως λόγω της "θάλασσας" αίματος. Είμαι σίγουρος ότι θα υπάρχουν μανιακοί θαυμαστές αυτής της σειράς, θα με ενδιέφερε το προφίλ του χαρακτήρα τους.
Reply With Quote
Paradise Lost
τακτικό μέλος
Paradise Lost's Avatar

Η Paradise Lost, μπήκε στην παρέα στις 25-06-13, και έχει δημοσιεύσει 242 μηνύματα.

Να διορθώσω ένα λάθος που έκανα στον τίτλο "Φάρμα των ζώων", το σωστό είναι "Τα μυστικά της φάρμας".
Το Dragonball δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα. Ακόμα και τότε που έβλεπα κινούμενα σχέδια σχετικά με μάχες, προτιμούσα να έχουν να κάνουν με υψηλή τεχνολογία (διαστημόπλοια κλπ), παρά με μυστηριώδης δυνάμεις. Αν θυμάσαι τότε "Ομάδα G-force" και "Διαστημόπλοιο Αργώ".
"Simsons" ναι έχω δει δεν παίζονται. Όχι πολύ κατάλληλο για μικρά παιδιά.
Αυτό το "Family guy" ρε συ τι πλάκα έχει, δεν το είχα ξαναδεί. Τώρα το είδα επειδή το ανέφερες, στο Utube. Υπάρχει και στη τηλεόραση; Το χιούμορ του είναι πολύ ευρηματικό, και μοιάζει με αυτό των "Simsons", δεν το αποκλείω τα σενάρια να τα γράφει ο ίδιος.
Ούτε το "Death note" ήξερα. Πολύ καλά γραφικά, και πλοκή που θα μπορούσε να δει κάποιος σε κανονικές ταινίες, με πραγματικούς ηθοποιούς. Αυτό που με τρελαίνει γενικότερα στα ασιατικά καρτούν, είναι τα μεγάλα εκφραστικά μάτια, και οι μικρές ανασηκωμένες και κομψές μύτες που έχουν χαρακτήρες τους. Τα graphics είναι κάτι μεταξύ καρτούν και ζωγραφικού πίνακα. Πολύ μερακλής ο τύπος που τα έφτιαξε. Παίζει κι'αυτό στη TV;
Σ'αυτό το "Elfen lied" εμπεριέχετε διακριτικά αλλά περιέργως έντονα το σεξουαλικό στοιχείο. Σίγουρα ακατάλληλο για παιδιά, κυρίως λόγω της "θάλασσας" αίματος. Είμαι σίγουρος ότι θα υπάρχουν μανιακοί θαυμαστές αυτής της σειράς, θα με ενδιέφερε το προφίλ του χαρακτήρα τους.
Α ναι τα θυμάμαιιιιιιιιι και τα 2 που ανέφερες..Πολύ καλά και τα 2.:)
Simpsons συμφωνώ απόλυτα πολύ ωραίο αν και δεν βλέπω συστηματικά.
Το family guy το "δημιούργησε" ο Seth MacFarlane.
Σκηνές με αρκετό γέλιο και έξυπνο.
Δυστυχώς δεν παίζει όμως στην τηλεόραση όπως ούτε και το death note.
Φαντάζομαι γιατί κυρίως το 2ο δεν είναι για μικρά παιδιά..το θεωρώ σκληρό αλλά πανέξυπνο με πολύ ωραία πλοκή και δράση.
Και μένα μου αρέσουν αυτά στα καρτούν αλλά ξέχασες να αναφέρεις και τα υπέροχα μαλλιά τους και σε χρώμα και γενικά!
Όσο για το elfen lied ναι είναι μέχρι στιγμής το πιο σκληρο animation που έχω δει αλλά και το πιο καταθλιπτικό συνάμα.
Η Νyu όχι η Lucy πάντως είναι απίστευτα γλυκιά..άσχετα με το πόσο σκληρή ή κακιά γίνεται ως Lucy λόγω αυτών που έχει περάσει.
Reply With Quote
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Ο Σταμάτης, μπήκε στην παρέα στις 08-09-11, μας γράφει από Πειραιάς, Ιχθύς στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 379 μηνύματα.

Το "Elfen lied" για κάποιο ακαθόριστο λόγο, μου θύμισε το περιοδικό "Βαβέλ" (του οποίου ήμουν παλιά αναγνώστης του), δεν ξέρω αν είχε πέσει κάποιο τεύχος στα χέρια σου.
Πάντως είσαι πολύ ποιό μπροστά από μένα, και δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που δεν το ξέρεις, η δεν το έχεις δει ακόμα για να στο προτείνω.
Η αγάπη σου για τα καρτούν με οδηγεί στο βεβιασμένο ίσως συμπέρασμα, ότι ο αγαπημένος σου ηθοποιός είναι ο Τζιμ Κάρεϊ, που είναι καρτούν από μόνος του.
Reply With Quote
Paradise Lost
τακτικό μέλος
Paradise Lost's Avatar

Το "Elfen lied" για κάποιο ακαθόριστο λόγο, μου θύμισε το περιοδικό "Βαβέλ" (του οποίου ήμουν παλιά αναγνώστης του), δεν ξέρω αν είχε πέσει κάποιο τεύχος στα χέρια σου.
Πάντως είσαι πολύ ποιό μπροστά από μένα, και δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που δεν το ξέρεις, η δεν το έχεις δει ακόμα για να στο προτείνω.
Η αγάπη σου για τα καρτούν με οδηγεί στο βεβιασμένο ίσως συμπέρασμα, ότι ο αγαπημένος σου ηθοποιός είναι ο Τζιμ Κάρεϊ, που είναι καρτούν από μόνος του.
Χμμ ακουστά το έχω..Αλλά όχι στα χέρια μου δεν έπεσε ποτέ.
Κοίταξε γενικά είμαι πίσω..δεν έχω δει τόσα όσα θέλω..
Χαχααχαα όσο για τον Τζιμ Κάρεϊ με έκανες και γέλασα βρε Σταμάτη.
αχαχαχα όχι ότι έχεις άδικο είναι σαν καρτούν.
Αλλά αγαπημένοι μου είναι άλλοι ηθοποιοί όπως : Denzel Washington,Morgan Freeman,Tom Hanks,Anthony Hopkins,Christian Bale και πολλοί άλλοι.
Ειδικά τον Bale τον έχω στα top κι ας τον έγραψα τελευταίο γιατί ότι ταινία έχω δει που παίζει και μιλάω πάντα για διαφορετικού είδους ταινία το κάνει με πολύ επιτυχία κάτι που καταφέρνουν ελάχιστοι.
Συνήθως έχουμε συνδέσει ηθοποιούς με ένα συγκεκριμένο είδος πχ ο τζιμ που είπες με κωμωδία κτλ κτλ.
Εσένα ποιοι είναι μερικοί απ τους αγαπημένους σου;
Reply With Quote
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Δύσκολη ερώτηση. Ξέρεις αρκετοί ηθοποιοί έχουν γίνει αρεστοί, ή έχουν αποκτήσει φανατικούς θαυμαστές, λόγω θετικών συγκυριών. Όπως το να έπαιξαν κάποιον χαρακτήρα που να ταίριαζε και στο παίξιμο του, στη φυσιογνωμία του ή ακόμα και στη σωματική του διάπλαση (πχ ο Danny Devito δεν μπορεί να πρωταγωνιστήσει στο Rambo, ούτε η Whoopi Goldberg στο "Βασικό ένστικτο").
Τι θα ήταν:
O Jim Carey χωρίς το "The mask"
O Tom Hanks χωρίς το "Πάρτυ για εργένηδες"
Ο Robert De Niro χωρίς τον "Ελαφοκηνηγό"
Ο Dastin Hoffman χωρίς το "Κραμερ εναντίον Κράμερ"
και τόσοι άλλοι..
Πάντως ένας ηθοποιός που προανέφερα, που μου αρέσει πολύ το στυλ του, είναι ο όχι πολύ γνωστός σαιξπηρικός ηθοποιός Patrick Stewart. Επίσης ο Sean Connery Λίγο ποιο νέος. Ένας από τους ηθοποιούς που έχω προσδοκίες είναι ο Jim Parsons (που έπαιζε ως Seldon στο "Big bang theory").
Από γυναίκες ηθοποιούς η Michelle Pfeiffer είναι τεράστια και σαν ηθοποιός αλλά και σαν γυναίκα, άλλη μια τεράστια "τεθωρακισμένη" ηθοποιός στα νιάτα της είναι η Julie Andrews, η Sharon Stone στα νιάτα της. Η Milla Jovovich εντάξει μ'αρέσει ως γυναίκα (αν και προτιμώ τις ποιό καμπυλωτές). Βέβαια οι γυναίκες από τη φύσης τους είναι όμορφες. Για τους άνδρες ο "κατασκευαστής" είχε άλλους στόχους, και γι'αυτό έφτιαξε ένα μονοκόμματο πράγμα με ένα λουκάνικο στο κέντρο. Σίγουρα δεν παίρνει βραβείο σχεδιασμού. Πάντως ένα είναι βέβαιο, αν ήμουν γυναίκα θα ήμουν σίγουρα gay.
Πλάτιασα.
Τέλος πάντων θα ήθελα να δω ηθοποιούς σε ποιό ταιριαστούς σε αυτούς ρόλους όπως:
Τον Jack Nicholson να παίζει ένα ιδιόρρυθμο ζωγράφο (πχ τη βιογραφία του Diego Riviera)
Ton Mel Gibson να παίζει το ΖΙγκολό
Τον Nick Nolte να παίζει τον μπράβο
Πάντως αφού σ'αρέσει Morgan Freeman θα σου άρεσε η ταινία "Θεός για μια βδομάδα". Παίζει και ο jim Carey, οπότε είναι σαν να βλέπεις τον Freeman σε κινούμενα σχέδια.
Reply With Quote
Paradise Lost
τακτικό μέλος
Paradise Lost's Avatar

Δύσκολη ερώτηση. Ξέρεις αρκετοί ηθοποιοί έχουν γίνει αρεστοί, ή έχουν αποκτήσει φανατικούς θαυμαστές, λόγω θετικών συγκυριών. Όπως το να έπαιξαν κάποιον χαρακτήρα που να ταίριαζε και στο παίξιμο του, στη φυσιογνωμία του ή ακόμα και στη σωματική του διάπλαση (πχ ο Danny Devito δεν μπορεί να πρωταγωνιστήσει στο Rambo, ούτε η Whoopi Goldberg στο "Βασικό ένστικτο").
Τι θα ήταν:
O Jim Carey χωρίς το "The mask"
O Tom Hanks χωρίς το "Πάρτυ για εργένηδες"
Ο Robert De Niro χωρίς τον "Ελαφοκηνηγό"
Ο Dastin Hoffman χωρίς το "Κραμερ εναντίον Κράμερ"
και τόσοι άλλοι..
Πάντως ένας ηθοποιός που προανέφερα, που μου αρέσει πολύ το στυλ του, είναι ο όχι πολύ γνωστός σαιξπηρικός ηθοποιός Patrick Stewart. Επίσης ο Sean Connery Λίγο ποιο νέος. Ένας από τους ηθοποιούς που έχω προσδοκίες είναι ο Jim Parsons (που έπαιζε ως Seldon στο "Big bang theory").
Από γυναίκες ηθοποιούς η Michelle Pfeiffer είναι τεράστια και σαν ηθοποιός αλλά και σαν γυναίκα, άλλη μια τεράστια "τεθωρακισμένη" ηθοποιός στα νιάτα της είναι η Julie Andrews, η Sharon Stone στα νιάτα της. Η Milla Jovovich εντάξει μ'αρέσει ως γυναίκα (αν και προτιμώ τις ποιό καμπυλωτές). Βέβαια οι γυναίκες από τη φύσης τους είναι όμορφες. Για τους άνδρες ο "κατασκευαστής" είχε άλλους στόχους, και γι'αυτό έφτιαξε ένα μονοκόμματο πράγμα με ένα λουκάνικο στο κέντρο. Σίγουρα δεν παίρνει βραβείο σχεδιασμού. Πάντως ένα είναι βέβαιο, αν ήμουν γυναίκα θα ήμουν σίγουρα gay.
Πλάτιασα.
Τέλος πάντων θα ήθελα να δω ηθοποιούς σε ποιό ταιριαστούς σε αυτούς ρόλους όπως:
Τον Jack Nicholson να παίζει ένα ιδιόρρυθμο ζωγράφο (πχ τη βιογραφία του Diego Riviera)
Ton Mel Gibson να παίζει το ΖΙγκολό
Τον Nick Nolte να παίζει τον μπράβο
Πάντως αφού σ'αρέσει Morgan Freeman θα σου άρεσε η ταινία "Θεός για μια βδομάδα". Παίζει και ο jim Carey, οπότε είναι σαν να βλέπεις τον Freeman σε κινούμενα σχέδια.
Ισχύει αυτό που λες ναι αλλά προσωπικά δεν θεωρώ κάποιον καλό ηθοποιό αν παίζει καλά πχ σε μια ταινία ή πιο γενικά σε ένα συγκεκριμένο είδος ταινίας.
Η υποκριτική του ικανότητα θα φανεί αν μπορεί να ανταποκριθεί σε διαφορετικούς και αντικρουόμενους ρόλους και να το κάνει σε όλους καλά.
Έχεις φαντασία πάντως..τον Mel Gibson ζιγκολό;χαχα δεν τον φαντάζομαι καν.
Αλλά θα μετρούσε πολύ γιατί θα τον βλέπαμε να κάνει κάτι διαφορετικό από αυτά που μας έχει συνηθίσει.
Ναι μου άρεσε δεν μπορώ να πω..
Όσο για γυναίκες ηθοποιούς δεν έχω καλή γνώμη..ομορφιά πουλάνε και όχι το ταλέντο που θα έπρεπε κανονικά να είχαν.
Ελάχιστες μετράνε πιστεύω και είναι κρίμα...
Reply With Quote
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Προχθές που βρέθηκα στο Jumbo, κάποια στιγμή στη μουσική του καταστήματος ακούστηκε τo Theme του "The Mappet show". Τι μνήμες μου ξύπνησε.
Ο ποιό αγαπημένος μου χαρακτήρας ήταν ο Animal (ο ντράμερ) πολύ εκφραστικός, αλλά και οι γέροι με τα κυνικά σχόλια ήταν άπαιχτοι, ο ένας πέταγε μια υποτιμητική ατάκα, και ο άλλος την έκανε ακόμα χειρότερη.

Ισχύει αυτό που λες ναι αλλά προσωπικά δεν θεωρώ κάποιον καλό ηθοποιό αν παίζει καλά πχ σε μια ταινία ή πιο γενικά σε ένα συγκεκριμένο είδος ταινίας.
Η υποκριτική του ικανότητα θα φανεί αν μπορεί να ανταποκριθεί σε διαφορετικούς και αντικρουόμενους ρόλους και να το κάνει σε όλους καλά.
Όντως έτσι είναι. Με αυτά τα κριτήρια πάντως θα διάλεγα ως ποιό ευέλικτο ηθοποιό τον Christopher Walken. Όσο για αυτό που είπες για τις γυναίκες, αν και αρχικά το αμφισβήτησα, όταν το ερεύνησα λίγο καλύτερα είδα ότι πράγματι λίγες μπορείς να ξεχωρίσεις για τις υποκριτικές τους ικανότητες, και αυτές όχι φανατικά (αυτό αποτελεί απάντηση σε κάποιους, που θεωρούν τις γυναίκες "υποκρίτριες" αστείο, αστείο).
Αυτές που έχω ξεχωρίσει εγώ προσωπικά είναι:
Η Meryl Streep. Δεν ξέρω και αν έχεις δει το "Ο διάβολος φορούσε Prada".
Η Julie Andrews. Την έχω προαναφέρει.
Η Barbra Streisand. Πρόκειται για πολύπλευρο ταλέντο, δεν ξεχωρίζει μόνο στην υποκριτική.
Reply With Quote
Paradise Lost
τακτικό μέλος
Paradise Lost's Avatar

Προχθές που βρέθηκα στο Jumbo, κάποια στιγμή στη μουσική του καταστήματος ακούστηκε τo Theme του "The Mappet show". Τι μνήμες μου ξύπνησε.
Ο ποιό αγαπημένος μου χαρακτήρας ήταν ο Animal (ο ντράμερ) πολύ εκφραστικός, αλλά και οι γέροι με τα κυνικά σχόλια ήταν άπαιχτοι, ο ένας πέταγε μια υποτιμητική ατάκα, και ο άλλος την έκανε ακόμα χειρότερη.

Όντως έτσι είναι. Με αυτά τα κριτήρια πάντως θα διάλεγα ως ποιό ευέλικτο ηθοποιό τον Christopher Walken. Όσο για αυτό που είπες για τις γυναίκες, αν και αρχικά το αμφισβήτησα, όταν το ερεύνησα λίγο καλύτερα είδα ότι πράγματι λίγες μπορείς να ξεχωρίσεις για τις υποκριτικές τους ικανότητες, και αυτές όχι φανατικά (αυτό αποτελεί απάντηση σε κάποιους, που θεωρούν τις γυναίκες "υποκρίτριες" αστείο, αστείο).
Αυτές που έχω ξεχωρίσει εγώ προσωπικά είναι:
Η Meryl Streep. Δεν ξέρω και αν έχεις δει το "Ο διάβολος φορούσε Prada".
Η Julie Andrews. Την έχω προαναφέρει.
Η Barbra Streisand. Πρόκειται για πολύπλευρο ταλέντο, δεν ξεχωρίζει μόνο στην υποκριτική.
Mappet show έχω δει λιγάκι και μου άρεσε αρκετά μπορώ να πω..
Για τον Christopher συμφωνώ αλλά αγαπημένο μου δεν μπορώ να τον πω...
Χιχι είδες;Δυσκολεύεσαι να βρεις...
Αυτές που είπες είναι καλές και περισσότερο η Streisand αλλά και πάλι δεν μπορώ να την συγκρίνω ούτε αυτή ούτε καμία άλλη σε θέμα υποκριτικής με κάποιους πολύ ταλαντούχους άντρες..
Με κάποιες άλλες μέτριες ή κακές γυναίκες ηθοποιούς σαφώς..
Και το ο διάβολος φορούσε prada όχι δεν το έχω δει και δεν μου προκαλεί το ενδιαφέρον.
Δυστυχώς είμαι και σε φάση που δεν μπορώ να βλέπω σειρές και ταινίες από το λαπτοπ μου και έχω ξενερώσει λιγάκι και έχω πάθει στέρηση..γιατί είμαι ταινιόφιλη και έχω πολλές σειρές και ταινίες που θέλω να δω και να τελειώσω και τα έχω αφήσει όλα στη μέση δυστυχώς..
Reply With Quote
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Σε καταλαβαίνω, σε έχει επηρεάσει και σένα, η όλη κατάσταση.
Εγώ είμαι ακόμα χειρότερα. Έχω 46άρα τηλεόραση με πλήρη εξάρτηση, και έχω καταντήσει να παρακολουθώ τον Πρετεντέρη (εντάξει αστειεύομαι για τον Πρετεντέρη) ή ότι σερβίρει η τηλεόραση.
Η τελευταία ταινία που είχα δεί (σε DVD) ήταν πριν αρκετό καιρό, ήταν cartoun, και συγκεκριμένα με κάτι φίλους είχαμε δει το "Ψηλά στον Ουρανό" (γνήσιος τίτλος "Up"), ξέρεις αυτό που ο πρωταγωνιστής Mr. Fredricksen μοιάζει καταπληκτικά, με τον Ζάχο Χατζηφωτίου. Ήταν μια καλή ταινία για απόδραση από τη πραγματικότητα.
Αλήθεια έχεις πάει τα τελευταία χρόνια στο πλανητάριο;
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2018 Jelsoft Enterprises Limited