Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 10:04 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Τι να πω στην μητέρα μου; Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
eraa4 (ερα)
νέο μέλος
eraa4's Avatar

Η ερα, μπήκε στην παρέα στις 19-07-13, είναι 20 ετών, Παρθένος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 24 μηνύματα.

eraa4 is offline eraa4 is offline  
Unhappy Τι να πω στην μητέρα μου;
Γεια σας! Ειμαι 15 χρονων και εδω και καιρο βγαινω με ενα πολυ καλο παιδι ο οποιος ειναι 18 (τριτη λυκειου) και ο ενας αρεσουμε πολυ στον αλλον! Οταν βγηκαμε την τελευταια φορα μου ειπε αυτο:
<<Κοιτα, θα στο πω στα ισια..μ'αρεσεις πολυ και θα ηθελα να κανουμε κατι.. Ξερω πως εχουμε 3 χρονια διαφορα ηλικιας αλλα εμενα δεν μου ειναι καθολου προβλημα! Σου εχω δωσει πολλες ελπιδες και μου εχεις δωσει και εσυ... Το θεμα ειναι οτι εσυ ισως να εχεις το προβλημα...
Απλα πες οτι κανουμε κατι, και προχωραει η σχεση, και ερχεται καλοκαιρι και βγαινουμε ολο και πιο συχνα..Οι γονεις σου δεν θα καταλαβουν οτι κατι τρεχει; Οτι δεν γινεται να βγαινεις ολο με τις φιλες;! Σιγουρα η μητερα σου θα καταλαβει πως απο πισως κρυβεται ενα αγορι...και πες πως το μαθαινει πως εχουμε σχεση..και θελει να με δει. Και με βλεπει. Εμενα, ενας μαντραχαλος. Και μαθαινει και την ηλικια μου.. Τοτε τι; Μεν θα την πληρωσω και εγω, αλλα εσυ περισσοτερο!
Ακου..Ειχα και εγω μια τετοια κρυφη σχεση (προς το μερος της) με μια 3 χρονια μικροτερη μου και την εβλεπα σχεδον καθε μερα μετα το σχολειο..οσπου αρχιζαν να την ρωτανε γιατι αργει συνεχεια να γυρισει σπιτι, γιατι βγαινει συνεχεια κλπ. Και μια μερα, ειχε λαικη, και η μανα της ειχε παει και θα την επαιρνε μετα απο το σχολειο..και μας βλεπει μαζι και αρχιζε να την ρωταει διαφορα πολλα και το αποτελεσμα ηταν να μην μπορεσει να μου ξαναμιλησει και ετσι να χωρισουμε!.. Για αυτο σου λεω... Σιγουρα ειδικα η μανα σου θα το καταλαβει οτι κατι παιζει! Ξερεις..ερωτας... Αλλαζει η συμπεριφορα σου, δεν τρως, δεν κοιμασαι, εισαι αφηρημενος, νιωθεις πεταλουδες, γυρνας σπιτι μετα απο βολτα με ενα τεραστιο χαμογελο κλπ.. μανες ειναι, το καταλαβαινουν.. δεν μπορεις να το κρυψεις, και επισης δεν μπορω να σε κραταω και κρυφη! .. Και σε ρωταω, εσενα πως θα αντιδρουσαν οι γονεις σου; πως θα εκαναν αν μαθαιναν την ηλικια μου;
Εγω να ξερεις εχω μιλησει στην μανα μου για εσενα και με συμβουλεψε.. Λεω λοιπον να περιμενουμε 2-3 μηνες να δουμε πως θα ειμαστε, πως θα παει ολο αυτο και εσυ να το φερεις σιγα σιγα στην μητερα σου.. Να αρχησεις σιγα σιγα λεγοντας πως ειμαι ενας πολυ καλος φιλος μιας φιλης σου η οποια η μανα σου δεν την γνωριζει πολυ καλα και να της λες καλα λογια για μενα.. και με τον καιρο να της πεις πως με βλεπεις και πως σε βλεπω αλλιως και οτι ειμαι καλο παιδι και εμπιστος ετσι ωστε να το δει με αλλο ματι ολο αυτο και να πειστει.. Ξερω, θα παρει αρκετα αλλα μονο ετσι γινεται..θελει υπομονη...αλλιως..θα πρεπει να το τελειωσουμε εδω... >>

Και εγω συμφωνησα να κανουμε το πρωτο..αλλα δεν ξερω πως να αρχισω να μιλαω για αυτον στην μανα μου και τι να της πω.. Οσες ειναι μητερες ή μεγαλυτερες παρακαλω βοηθήστε με! Ειμαι πολυ ερωτευμενη μαζι του !!!
".εRα."
Reply With Quote
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Ο Σταμάτης, μπήκε στην παρέα στις 08-09-11, μας γράφει από Πειραιάς, Ιχθύς στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 379 μηνύματα.

Stamatis is online Stamatis is online  
Γειά χαρά!
Δεν είμαι μάνα, και είναι σίγουρο ότι δεν πρόκειται να γίνω, θα ήθελα όμως να εκφράσω την άποψη μου.
Δεν μου φαίνεται μεγάλη η διαφορά ηλικίας. Αν ήμουν πατέρας σου, θα με ενδιέφερε περισσότερο ο χαρακτήρας του αγοριού σου, παρά η ηλικία του. Ελπίζω ο συγκεκριμένος τύπος να το αξίζει. Φαίνεται πάντως να μιλά καθαρά.
Από τα συμφραζόμενα, υποψιάζομαι ότι η μητέρα σου είναι αυστηρή.
Αν αποφασίσεις να της το πεις τελικά, θα μπορούσες ίσως να ξεκινήσεις τη συζήτηση ως εξής.
"Μάνα θέλω να σου εκμυστηρευτώ κάτι, που θα κρίνει αν θα μπορώ να σου εμπιστεύομαι πράγματα γενικότερα..."
Από κει και πέρα αν το αγόρι σου είναι τύπος που εμπνέει εμπιστοσύνη στους γύρω του, ενημερώνεις τη μητέρα σου για τις εξόδους σου, και η απόδοση σου στα μαθήματα παραμείνει στα ίδια επίπεδα, ή ακόμα καλύτερα αυξηθεί, δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.
Reply With Quote
Reply

Ταμπέλες (Tags) sos

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων