Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 21:49 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Δύσκολα Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Τόνια (Τόνια)
νέο μέλος
Τόνια's Avatar

Η Τόνια, μπήκε στην παρέα στις 13-05-14, μας γράφει από θεσσαλονίκη, καρκίνος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 18 μηνύματα.

Τόνια is online Τόνια is online  
Προεπιλογή Δύσκολα
Καλησπέρα, ονομάζομαι Τόνια απο Θεσσαλονίκη και είμαι 36 ετών. Είχα δυο φίλες κολλητές που έφυγαν εξωτερικό και είμαι πλέον μόνη μου. Νιώθω στην καθημερινότητα μου σαν ρομποτ, πάω δουλειά, γυρίζω, λέω πάντα τα ίδια.... Ξέρω ότι είμαι δύσκολος άνθρωπος και δεν ανοίγομαι εύκολα, γιαυτό και κάνω δύσκολα φίλους. Τα πάω καλύτερα με τους άντρες φίλους είναι οι αλήθεια αλλά και με αυτούς έχω χάσει κάθε επαφή.

Είμαι σε μια σχέση που με έχει τσακίσει και περνάω μια πολύ δύσκολη φάση και δεν έχω που να μιλήσω. Κλαίω σχεδόν κάθε μέρα. Νιώθω σαν να είμαι στο μηδέν. Σκέφτηκα να παω σε ψυχολόγο αλλά συχαίνομαι να παω να μιλήσω σε κάποιον επί πληρωμή. Νιώθω γελοία.

Βρίσκομαι σε μια κατάσταση που νιώθω ότι ότι και να κάνω δεν ειναι αρκετό και νιώθω τύψεις ακόμα και γιαυτό.

Τα γράφω λίγο συγκεχυμένα επειδή έχω πιεί και έκλαιγα προηγουμένως. Εκείνος είναι μέσα και κοιμάται...πως μπορεί; ζηλεύω τους ανθρώπους που ότι και να τους συμβεί μπορούν και κοιμούνται....
Reply With Quote
Eru
τακτικό μέλος
Eru's Avatar

Η Eru, μπήκε στην παρέα στις 21-03-16, και έχει δημοσιεύσει 119 μηνύματα.

Eru is online Eru is online  
Όταν λες σε έχει τσακίσει η σχέση τι ακριβώς παίζει μαζί του. Αν θες να πεις
Dare? Anata dare?
Reply With Quote
Τόνια (Τόνια)
νέο μέλος
Τόνια's Avatar

Η Τόνια, μπήκε στην παρέα στις 13-05-14, μας γράφει από θεσσαλονίκη, καρκίνος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 18 μηνύματα.

Τόνια is online Τόνια is online  
Τα πράγματα με τον Γ ξεκίνησαν ανάποδα. Μέσα σε δυο μήνες από τη γνωργμία μας όλα του πήγαν στραβά. Δεν προλάβαμε να ζήσουμε τον έρωτα μας (ξέρεις, αυτά που νιώθεις στην αρχή) και τα προβλήματα που του προέκυψαν, κυρίως οικονομικά, τον κατέβαλαν. Εγώ είμαι ένας άνθρωπος που κινούμε πολύ διαφορετικά από τον Γ. Πάντα πρόσεχα για να εχω, στα οικονομικά τουλάχιστον. Εκεί άρχισαν οι ρήξεις και ένιωθα ότι απέχουμε στον τρόπο σκέψης. Ήταν άνθρωπος που δεν έκανε ποτέ κουμάντο με τα οικονομικά και το παραδέχθηκε, και ήταν σε θεση να τον βοηθήσω να αλλάξει ως προς αυτό. Έγινα λοιπόν η "ηρωιδα" του και ενώ στην αρχή μου άρεσε η ιδέα να τον βοηθήσω, όχι τόσο οικονομικά αλλά στον τρόπο που χειρίζεται το θέμα. Έμεινε στο σπίτι μου, άφησε το διαμέρισμα που δεν μπορούσε να πληρώσει. Αλλά πολύ γρήγορα με κούρασε γιατί η "αφραγκία" κράτησε σχεδόν ένα χρόνο. Μαζί με αυτή, υπήρχε παντελή απουσία του σεξ. Μου έλειπε αφάνταστα το σεξ, η έξοδοι κλπ, ενιωθα μόνη μου γιατί ήταν πολλές φορές κλεισμένος στον εαυτό του και δεν ήθελε να με επιβαρύνει, οπότε δεν βγαίναμε και καθόλου. Εν τω μεταξύ στην προηγούμενη μου σχέση είχα παιδευτεί και πονέσει πολύ και ήθελα αυτή τη φορά να είμαι λίγο πιο χαλαρή αλλά τελικά μυαλό δεν βάζω....

Να μην τα πολυλογώ, όταν άρχισαν να στρώνουν κάπως τα πράγματα και να παίρνει κάποια χρήματα απο μεροκάματα κλπ, είχαμε άλλο πρόβλημα. Το γεγονός ότι εξακολουθούσαμε να μην έχουμε σεξουαλικη ζωή, ή μάλλον ήταν ελάχιστη και δεν έμενα ικανοποιημένη και ξεσπούσα, βγάζοντας έναν κακό χαρακτήρα και ένιωθα δις άσχημα. Ζητούσε χρόνο και του τον έδινα αλλά μετά από λίγο πάλι ξέσπαγα γιατί ένιωθα μειονεκτικά και σαν γυναίκα αλλά και σαν σύντροφος. Τελικά στις γιορρτές του ζήτησα να χωρίσουμε γιατί συνέχεια μαλώναμε και τα νευρα και των δυο ήταν τεντωμένα συνέχεια. Ακόμα ζει σπίτι μου μέχρι να μπορέσει να μαζέψει κάποια χρήματα, προσπαθεί να μην με επιβαρύνει κλπ αλλά μου φαίνεται δυσβάσταχτο όλο αυτό γιατί δεν τελειώνει μια και καλή...
Reply With Quote
Eru
τακτικό μέλος
Eru's Avatar

Η Eru, μπήκε στην παρέα στις 21-03-16, και έχει δημοσιεύσει 119 μηνύματα.

Eru is online Eru is online  
Δεν μπορώ να πω κάτι ιδιαίτερο για την κατάσταση αυτή. Καταλαβαίνω τις ανάγκες σου αλλά από την άλλη καταλαβαίνω ότι έχει περάσει πολλά και αυτός και απ'ότι βλέπω από αυτά που μου λες προσπαθεί να μην σου δημιουργήσει παραπάνω προβλήματα απ'όσα υπάρχουν ήδη.
Dare? Anata dare?
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων