Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 19:33 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Μειωμένη σεξουαλική επιθυμία Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
olgaκι204 (ολγακι204)
νέο μέλος
olgaκι204's Avatar

Η ολγακι204, μπήκε στην παρέα στις 05-02-17, μας γράφει από Αθήνα, Σκορπιός στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 10 μηνύματα.

olgaκι204 is offline olgaκι204 is offline  
Wink Μειωμένη σεξουαλική επιθυμία
Καλησπέρα! Είμαι σε μια σχέση 2 χρόνια και έχω παρατηρήσει κάποια σημάδια μειωμένης ερωτικής επιθυμίας από μεριάς του συντρόφου μου. Ακόμη και από την αρχή της σχέσης που υπήρχε αρκετός ενθουσιασμός και πάθος, κυρίως από μεριάς του, η συχνότητα των σεξουαλικών μας επαφών δεν ήταν τόσες πολλές, όπως είθισται. Απλώς τον τελευταίο καιρό, το τελευταίο 2μηνο θα έλεγα, έχουν περιοριστεί σε 1 φορά την εβδομάδα περίπου. Ο σύντροφος μου από το καλοκαίρι διαβάζει πολύ, καθότι γιατρός, ώστε να δώσει εξετάσεις για το εξωτερικό και δεν ξέρω κατά πόσο το γεγονός ότι έχει μπει η ζωή του σε μια ρουτίνα ή το άγχος του έχουν μειώσει ακόμη περισσότερο τη σεξουαλική του επιθυμία. Ο ίδιος βέβαια κατανοεί πως εμένα με "ρίχνει" κάπως το θέμα αυτό και μου τονίζει πως γενικά δεν έχει όρεξη τον τελευταίο καιρό, ούτε καν διάθεση για αυτοϊκανοποίηση και δε θέλει να το εκλαμβάνω πως φταίω εγώ για αυτό επ'ουδενί. Πιστεύετε πως παίζει ρόλο η φάση που διανύει ή πως από την αρχή φαίνονταν κάποια σημάδια τα οποία με την πάροδο του χρόνου μεγιστοποιήθηκαν; Ευχαριστώ πολύ!
Reply With Quote
olgaκι204 (ολγακι204)
νέο μέλος
olgaκι204's Avatar

Η ολγακι204, μπήκε στην παρέα στις 05-02-17, μας γράφει από Αθήνα, Σκορπιός στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 10 μηνύματα.

olgaκι204 is offline olgaκι204 is offline  
Επιπλέον θέλω να τονίσω πως από την αρχή της σχέσης μας δεν υπήρξε ιδιαίτερος φαν των σεξουαλικών παιχνιδιών και γενικότερα είναι ένας τομέας στον οποίο θα χαρακτήριζα πολύ basic τον σύντροφό μου. Μάλιστα όταν μια φορά σε μια κουβέντα μου μίλησε για την πρώτη φορά που έκανε σεξ μου είπε τα εξής: "Τελείωσε η πράξη και εγώ αναρωτήθηκα: Αυτό ήταν όλο; Γι'αυτο κάνουν όλοι τόσο ντόρο;".
Reply With Quote
Eru
τακτικό μέλος
Eru's Avatar

Η Eru, μπήκε στην παρέα στις 22-03-16, και έχει δημοσιεύσει 111 μηνύματα.

Eru is online Eru is online  
Φυσικά και παίζει ρόλο η φάση που περνά.Δεν θέλει ερώτημα κάτι τέτοιο
Dare? Anata dare?
Reply With Quote
Stamatis (Σταμάτης)
καθημερινό μέλος
Stamatis's Avatar

Ο Σταμάτης, μπήκε στην παρέα στις 08-09-11, μας γράφει από Πειραιάς, Ιχθύς στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 377 μηνύματα.

Stamatis is online Stamatis is online  
Ναι η τρέχουσα φάση παίζει κάποιο ρόλο, όμως μη περιμένεις και μεγάλες διαφορές μετά.
Ο περισσότερος κόσμος έχει περίπου αυτή τη συχνότητα.
Reply With Quote
Rosetta.Stoned
νέο μέλος
Rosetta.Stoned's Avatar

Η Rosetta.Stoned, μπήκε στην παρέα στις 23-05-16, είναι 22 ετών, Κριός στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 28 μηνύματα.

Rosetta.Stoned is offline Rosetta.Stoned is offline  
Σίγουρα τον επηρεάζει η φάση που περνάει τώρα,αλλά αφού γενικά δεν είναι και τόσο θερμός μάλλον και μετά από αυτή δεν θα υπάρξει σημαντική αλλαγή. Επειδή όμως απ'όσα αναφέρεις μου δίνει την εντύπωση πως στηρίζεται στα βασικά γιατί δεν ήταν και τόσο καλή η πρώτη του φορά και ίσως απογοητεύτηκε ( ; )και στις επόμενες φορές,δεν έχει ψαχτεί και πολύ σε αυτόν τον τομέα,αν δοκίμαζες κάτι καινούργιο μαζί του μπορεί να ήθελε και ο ίδιος να δοκιμάσετε κι άλλα πράγματα.
Reply With Quote
vasso (vasso)
τακτικό μέλος
vasso's Avatar

Η vasso, μπήκε στην παρέα στις 22-02-13, μας γράφει από athina, και έχει δημοσιεύσει 57 μηνύματα.

vasso is online vasso is online  
Σιγουρα παιζει ρολο η φαση που περνα! Ομως οπως κ εσυ η ιδια εγραψες δεν ηταν απο την αρχη ιδιαιτερως ενθερμος στον σεξουαλικο τομεα..οποτε μαλλον πρεπει να παρεις πρωτοβουλια να δοκιμασετε καινουρια πραγματα μηπως ξυπνησουν μεσα του τα σεξουαλικα ενστικτα :-() ♡<3
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων

vBulletin® Version 3.8.2, Copyright ©2000 - 2018 Jelsoft Enterprises Limited