Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 09:52 (GMT +2)

Τίτλος: Πρόβλημα στη σχέση λόγω των συγγενών του Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Λογική&ευαισθησία
νέο μέλος
Λογική&ευαισθησία's Avatar

Η Λογική&ευαισθησία, μπήκε στην παρέα στις 18-07-17, Διδυμοσκορπιός στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 1 μηνύματα.

Arrow Πρόβλημα στη σχέση λόγω των συγγενών του
Γειά σας! Σας γράφω για να μοιραστώ την δική μου ιστορία, μιάς και κάθε σας συμβουλή ίσως με βοηθήσει να δώ τα πράγματα από άλλη οπτική γωνία...
Πρόκειται για τον Π. με τον οποίο την μία είμαστε μαζί, την άλλη δεν είμαστε και αυτό συμβαίνει εδώ και 9 μήνες.
Αυτός ζεί στην Αθήνα και εγώ στην Πάτρα. Θα σας πώ πρώτα σε τί ταιριάζουμε και το γιατί δίνω ευκαιρίες σε όλο αυτό που υπάρχει μεταξύ μας και μετά θα σας αναφέρω όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε και μας προκαλούν συγκρούσεις και χωρισμούς.
Αρχικά, είμαστε συνομίληκοι (30 ετών), έχουμε τελειώσει σπουδές και οι δύο και δουλεύουμε. Ταιριάζουμε αρκετά εμφανησιακά, αλλά και στο σέξ. Είναι ίσως το καλύτερο ταίριασμα που είχα ποτέ με άντρα και έχω κάνει πάνω από 10 σχέσεις στη ζωή μου.. Επίσης είναι γενναιόδωρος και αν προκύψει ανάγκη, θα προσπαθήσει να με βοηθήσει.
Τον θαυμάζω γιατί τα καταφέρνει μόνος του μέσα στην κρίση και γιατί δε μου κάνει bullying όπως κάποιοι πρώην μου (άλλος επειδή δεν έχω προίκα, άλλος επειδή με ήθελε πιό ξανθιά, άλλος γιατί δεν δούλευα τότε κλπ) και τέλος, μου λέει πως με αγαπάει και είναι τρυφερός.
Τώρα θα περάσω στα προβλήματα.
Εκτός από το θέμα της απόστασης, που εγώ δεν θέλω να αφήσω την Πάτρα και να μετακομίσω στην Αθήνα (εδώ έχω την θάλασσα και ηρεμία, που δυσκολεύομαι πολύ να αφήσω) είναι και κάποια άλλα...
Κάποια στιγμή μου αποκάλυψε πώς ήταν αρραβωνιασμένος 5 χρόνια με μιά κοπέλα και πώς για αυτήν έκανε τα πάντα (όπως πχ διακοπές σε ακριβά μέρη) και πώς όλα αυτά τα χρόνια ενώ δούλευε, δεν μάζεψε ούτε 1 ευρώ στην άκρη. Τα χάλαγε όλα σε αυτήν. Σήμερα λοιπόν του ξέφυγε ότι η πρώην του χώρισε από τον 1 χρόνο δεσμό της. Τον ρώτησα πώς το έμαθε και αυτός αμήχανα μου είπε πώς τον πήρε τηλέφωνο μία κοινή γνωστή τους (οικογενειακή φίλη των γονιών της) και του το είπε. Πείτε μου, δεν είναι σα να του λέει ότι το πεδίο είνα ξανά ελεύθερο και να κάνει την κίνησή του? Με πείραξε πολύ αυτή η πληροφορία... Θεωρώ την πρώην του πιά απειλή....
Επίσης, ενώ είχε πεί ότι δεν ήθελε να την παντρευτεί, σε άλλη φάση μου είπε ότι είχε μαζέψει 30.000 ευρώ για τον γάμο τους και ότι απλά μετά το μετάνοιωσε και δεν ήθελε πιά να παντρευτεί και όταν τελικά αυτή τον χώρισε, πώς μετά την ξαναερωτεύτηκε, την διεκδικούσε και αυτή είχε πιά βρεί άλλο αγόρι... Μετά, από στεναχώρια, πήγε και χάλασε όσα λεφτά είχε μαζέψει, σε 1 καλοκαίρι στη Μύκονο μαζί με τους κολλητούς του. Πόσο ψέμμα μπορεί να έχω φάει? Αυτός ορκίζεται ότι έχει πεί όλη την αλήθεια.
Ακόμη, όσον αφορά το χαρακτήρα του, είναι σταθερός συναισθηματικά, όμως είναι τρομερά ανοργάνωτος και ασυντόνιστος σε όλα τα υπόλοιπα, ξυπνάει πάντα αργοπορημένος, είναι ασυνεπής με την ώρα και χαλάει εύκολα όσα λεφτά έχει στην τσέπη του. Δεν συμμορφώνεται εύκολα με το πρόγραμμα, έχει χάσει δρομολόγια λεωφορείων και τσακωνόμαστε κάθε φορά που με στήνει. Εχει ιδιοτροπίες και είναι υπερβολικά συναισθηματικός (κάνει υστερίες, κλαίει, παραπονιέται και γκρινιάζει πολύ), σε σημείο που του λέω ότι συμπεριφέρεται σαν κοριτσάκι κάποιες φορές. Αυτό το στοιχείο του με ξενερώνει πολύ. Πολλές φορές με έχει ντροπιάσει.
Είχε πεί πως μαζί μου θα κάνει προσπάθεια να κόψει το τσιγάρο και τα ανθιυγεινά φαγητά, αλλά τα έχει πολλαπλασιάσει. Εχει πάρει αυτούς τους μήνες τουλάχιστον 10 κιλά και καπνίζει σχεδόν 2 πακέτα τσιγάρα τη μέρα. Παίρνει τον μισθό του και μετά από την 1η εβδομάδα, μένει άφραγκος.
Εγώ θέλω να κάνω οικογένεια, αλλά ώς τώρα μου έχει σπάσει κυριολεκτικά όλα μου τα νεύρα. Νιώθω μαζί του ανασφάλεια και έλλειψη προστασίας και καλής επικοινωνίας. Στην αρχή προσπαθούσα να του κάνω κουβέντα, αλλά δεν ακούει. Δεν είναι καλός στην επικοινωνία με τους ανθρώπους και αυτό το πρόβλημα το έχουν παρατηρήσει και άλλοι. Εχω βαρεθεί να φωνάζω κάθε μέρα και να νιώθω τον λαιμό μου βραχνιασμένο.... Από την άλλη δεν μου έχει τύχει ξανά άντρας που να λέει πως με αγαπάει, πως είμαι η ζωή του και να δακρύζουν τα μάτια του.....
Τέλος, έχω γνωρίσει την μητέρα και την αδερφή του και δυστυχώς αποθαρρύνθηκα πάρα πάρα πολύ..... Η μητέρα του εντελώς κρύα απέναντί μου, σκοτεινή προσωπικότητα και ειρωνική... Η αδερφή του από την άλλη ζητάει συνεχώς την προσοχή των άλλων, δεν αφήνει κανέναν να μιλήσει και 2 φορές που με έχει δει δε με έχει αποκαλέσει ούτε με το όνομά μου... Την τελευταία μάλιστα φορά που πήγαμε για έναν καφέ να γνωριστούμε καλύτερα, μου έκανε τρομερή επίθεση λέγοντάς μου -χωρίς λόγο- ότι αν πειράξω τον αδερφό της, θα έχω να κάνω μαζί της....
Πείτε μου την γνώμη σας παρακαλώωωωωωωω πολύ!!!!!!!!!!
Reply With Quote

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων