Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 00:28 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: Φιλική επανασύνδεση με το παλιό μου crush; Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Sofaki2 (Σοφία)
νέο μέλος
Sofaki2's Avatar

Η Σοφία, μπήκε στην παρέα στις 03-06-16, μας γράφει από Θεσσαλονίκη, Καρκίνος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 17 μηνύματα.

Sofaki2 is offline Sofaki2 is offline  
Προεπιλογή Φιλική επανασύνδεση με το παλιό μου crush;
Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας πάνω στο θέμα που θα σας πω. Λοιπόν. Τον Ιανουάριο του 2016 γνώρισα ένα παιδί πολύ καλό (πήγαινα Β' Γυμνασίου και αυτός Γ' Λυκείου) και ξεκινήσαμε να μιλάμε κυρίως στο Fb. Πηγαίναμε στο ίδιο σχολείο. Είχαμε γνωριστεί αρκετά καλά, μέχρι που άρχισε να με φλερτάρει επίμονα. Μερικές βδομάδες αργότερα, τον ερωτεύτηκα. Σχέση, δεν ήθελε. Κυρίως επειδή έγραφε Πανελλήνιες πέρυσι. Τέλος πάντων, το συζητήσαμε όλο αυτό κοντά στα τέλη Μαρτίου. Μετά, ενώ είχε αφήσει την κολλητή του για να κάνει παρέα μαζί μου, ξανάρχισε να κάνει αρκετή παρέα με την κολλητή του (που τυχαίνει να είναι και καλή μου φίλη) και να μην κάνει τόσο παρέα με εμένα. Με στεναχώρησε ιδιαίτερα αυτό. Κάπου αρχές Ιουνίου, (τελευταία ημέρα των σχολικών εξετάσεων) του ξαναείπα πώς αισθάνομαι, αλλά μου έδωσε χυλόπιτα για δεύτερη φορά, αλλά από Fb... Σταματήσαμε να μιλάμε. Αναγκάστηκα να τον σβήσω από φίλο μου στο Fb και εννοείται όλα τα μηνύματα και τις φωτογραφίες του. 3 μήνες αργότερα τον ξαναείδα στο αγιασμό του σχολείου (ως απόφοιτος πλέον). Η αλήθεια είναι πως δεν περίμενα κάτι τέτοιο, καθώς η σχολή που πέρασε ήταν στο εξωτερικό (το έμαθα από έναν φίλο-πρώην μου που καθόταν στο ίδιο θρανίο με το παιδί πέρυσι). Έπαθα κρίση πανικού και τα γνωστά... Έχει ξανάρθει στο σχολείο από τότε (σύνολο 4 φορές) και μάλιστα την τελευταία φορά ήταν με την κολλητή του. Είχα καιρό να την δω, οπότε έτρεξα να την αγκαλιάσω :) Το παιδί δεν με χαιρέτησε καμία από τις φορές που ήρθε στο σχολείο, ενώ με κοιτάει για κλάσματα δευτερολέπτου και αμέσως κοιτάζει αλλού. Είμαστε υποχρεωμένοι να είμαστε στην ίδια παρέα ξανά. Τον αισθάνομαι σαν φίλο και μόνο, καθώς έχω γνωρίσει πλέον κάποιον άλλον και μου έφυγε τελείως το συναίσθημα για αυτόν. Αλλά ντρέπομαι να ζητήσω φιλική επανασύνδεση.. Και αν γίνει κάτι τέτοιο, θα είναι και η κολλητή του μπροστά την ώρα που μιλάμε. Αλλιώς, θα υπάρξει τρομερή αμηχανία κατά πάσα πιθανότητα... Τον αισθάνομαι σαν μεγάλο αδερφό. Παιδιά βοηθήστε! Τον έχασα ήδη μια φορά για 3 μήνες αλλά τον σκεφτόμουν καθημερινά. Νομίζω πως δεν είναι γραφτό να χαθούμε τελείως εμείς οι 2. Όπως και να έχει, ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)
Reply With Quote
lollipop (lollipop)
τακτικό μέλος
lollipop's Avatar

Η lollipop, μπήκε στην παρέα στις 28-09-16, μας γράφει από sky, cancer στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 56 μηνύματα.

lollipop is offline lollipop is offline  
sofaki καλησπερα...
το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να του μιλησεις ανοιχτα και να του πεις οτι αισθανεσαι δηλαδη οτι θες να ειστε φιλοι πλεον...
αν θελει πραγματικα να κανετε παρεα θα σου δωσει μια δευτερη ευκαιρια
αρκει να εισαι σιγουρη οτι τον βλεπον πελον φιλικα και μην κανεις παλι τετοια ειδους κινηση
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best
Reply With Quote
Sofaki2 (Σοφία)
νέο μέλος
Sofaki2's Avatar

Η Σοφία, μπήκε στην παρέα στις 03-06-16, μας γράφει από Θεσσαλονίκη, Καρκίνος στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 17 μηνύματα.

Όταν εννοείς να μην κάνω ξανά τέτοιου είδους κίνηση εννοείς να μην ξαναμαλώσουμε; Ίσα ίσα, ένας λόγος που μαλώσαμε ήταν για να είμαι σίγουρη πως δεν θα με ξαναενοχλήσει (δεν του το έχω πει και δεν ξέρω αν πρέπει) αλλά στην πορεία συνειδητοποίησα πως είναι πολύ σημαντικός για μένα και θέλω να τον έχω στην ζωή μου. Γνωριζόμαστε ήδη 10 μήνες, και δεν θέλω να είμαστε έτσι πλέον...
Reply With Quote
lollipop (lollipop)
τακτικό μέλος
lollipop's Avatar

Η lollipop, μπήκε στην παρέα στις 28-09-16, μας γράφει από sky, cancer στο ζώδιο, και έχει δημοσιεύσει 56 μηνύματα.

lollipop is offline lollipop is offline  
εννοω μην ξανακανεις κινηση για να τον πλησιασεις ερωτικα..προσπαθησε να χτισεις μια φιλικη σχεση
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best
Reply With Quote
Sofaki2 (Σοφία)
νέο μέλος
Sofaki2's Avatar

Ναι, φυσικά. Άλλωστε, με αυτά και με αυτά ξενέρωσα... Τώρα μ'αρέσει κάποιος άλλος. Πριν μια εβδομάδα χαιρέτησα το παιδί που μου άρεζε αλλά με σνόμπαρε (δεν περίμενα πως θα φερθεί τόσο ανώριμα). Δεν θα ξαναχαιρετήσω (έχουμε και κάποια αξιοπρέπεια βρε παιδιά). Αν θέλει, ας με ψάξει αυτός. Αρκετά έκανα εγώ τα πρώτα βήματα...
Last edited by Sofaki2; 31-10-16 at 16:46..
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων