Femmes - Especially for Females
Αρχική forum Εγγραφή Μέλη Αναζήτηση Σημερινά μηνύματα Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα
Καλώς ήρθατε στο e-female.gr!
Θα πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να συμμετάσχετε
ενεργά στο forum. Η εγγραφή είναι γρήγορη και απλή.
Η τελευταία ανανέωση της σελίδας, έγινε στις 18:25 (GMT +2)

Reply
Τίτλος: I am back...με αλλο ενα ερωτικο τριγωνο! Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
natalia
τακτικό μέλος
natalia's Avatar

Η natalia, μπήκε στην παρέα στις 06-09-11, και έχει δημοσιεύσει 226 μηνύματα.

natalia is online natalia is online  
Προεπιλογή I am back...με αλλο ενα ερωτικο τριγωνο!
Καλησπέρααααα στην παρέα!
Σήμερα θυμήθηκα αυτή τη παρέα που με βοήθησε πάρα πολλές φορές όλα τα προηγούμενα χρόνια. Ότι πρόβλημα είχα ήσασταν εδώ για μένα και σας ευγνωμονώ γι αυτό. Τα ξαναδιάβασα όλα απόψε τουλάχιστον 4 χρόνια μετά την τελευταία μου επίσκεψη εδώ και κατάλαβα από τις απαντήσεις σας τόσα πράγματα που θα πρεπε να δω τότε. Αλλά ο έρωτας τυφλώνει...
Δυστυχώς πιστεύω κανένα από τα παιδιά που με βοήθησαν δεν θα συχνάζει ακόμα εδώ πια γι αυτο θα πω εν συντομία την ιστορία μου για να μπουν οι νέοι στο κλίμα.
Είμαι 22 ετών. Βρήκα τον έρωτα της ζωής μου στα 14 όσο περίεργο κι αν ακούγεται αυτό. Τότε ακουγόταν πολυ χαζό ακόμα και σε μένα όσο κι αν το πίστευα. Πλέον που έχω να του μιλήσω 4 χρόνια και όμως τον συναντώ συνέχεια γιατί σπουδάζουμε στην ίδια σχολή, ξλερω ότι όντως αυτός ήταν ο έρωτας μου. Από τότε βέβαια πολλά άλλαξαν, εγω άλλαξα και δεν είναι πια στη ζωή μου. Το σημαντικό για την ιστορία είναι ότι άλλαξε όλη μου τη ζωή, διαμόρφωσε τον χαρκτήρα μου, με έπλασε ουσιαστικά, μου άφησε τεράστιο στίγμα και άπειρες αναμνήσεις καλές κακές. Μόνο καλές πλέον μου μένυν νομίζω. Χωρίσαμε πολύ άσχημα. Ήθελα τον χρόνο μου όταν μπηκα στη σχολή, γνλωρισα ένα αλλο παιδί ξαναγύρισα όμως , έμαθε ότι προφανώς είχα ολοκληρωμένες σχέσεις με το άλλο παιδί, έγινε έξαλλος είχαμε έναν πολύ έντονο τσακωμό με θύματα βάζα πιάτα σερβίτσια και...τέλος. Πίστεψα θα ξαναγυρίσει. 5 χρονια μαζί πάντα γυρνούσε. Πάντα εκείνος έφευγε πάντα εκείνος γυρνούσε. Δεν γύρισε. Δεν είχα και τα μούτρα να κάνω κάτι να γυρίσει. Κάπως έτσι η ψυχολογία μου από όλα τα τραύματα του παρελθόντος έφαγε την τελειωτική βολή και καταστράφηκα εντελώς. Το στήριγμά μου ήταν το άλλο παιδί που σας είπα ότι γνώρισα. Η αλήθεια είναι ότι σε παλιότερες ιστορίες μου έχω εξιστορήσει πόσα πέρασα με εκείνον μέχρι να καταλήξουμε μαζί. 2 χρόνια ως φίλοι από μεριά μου καιπροσπάθειας δικιάς του. Όπως και να έχει στο πρωτο έτος έχασα τον μεγάλο έρωτα και απλά παρέμεινα με το νεο παιδί ας το ονομάσουμε Β. Από απόσταση. Κι αυτος! Στο 1ο έτος στη σχολή παράλληλα γνώρισα και τον αρχικά κολλήτό μου,Φ, που όμως ποτέ δε με είδε ως φίλη. Τον Β τον αγαπούσα και τον αγαπώ έχουμε περάσει αξεπέραστες στιγμές μαζί έχει χάσει τη μισή του οικογένεια από τότε που τα φτιάξαμε στο 1ο έτος και έχει αναλάβει από τα 18 του την υπόλοιπη οικογένεια τα οικονομικά την επιχείρηση όλα. Εγώ δίπλα του σε όλα αυτά. Μεγάλα τα βάρη, πολλές οι ευθύνες για 18χρονα. Μου ήταν απίστευτα δύσκολο αλλά ήθελα να του σταθώ όσο τίποτα. Ποτέ δεν ένιωσα να τον ερωτεύομαι ενώ εκείνος ειναι ακόμα ερωτευμένος μαζί μου ακόμα και 4 χρόνια μετά. Κι εδώ ερχόμαστε στον Φ. Πάντα μου άρεσε λίγο αλλά κυρίως μου στεκόταν ως φίλος. Μην έχοντας τον τρελό έρωτα για τον Β και λόγω απόστασης , λόγω ευθυνών που με φοβιζαν...όλα μαζί...κάποια στιγμή έκανα κάτι με τον κολλητό μου. ¨εκτοτε προσπάθησα να το σταματήσω για πάνω από 1μιση χρόνο όμως δε τα κατάφερα. Ζήτησα να με αφήσει μόνη μου ο Β να δω τι θέλω. Δε το δέχτηκε. Μου έστελνε μου μιλούσε μου έλεγε οτι με χρειάζεται. Δεν άντεχα να τον αφήσω στον κυκεώνα μόνο του. Συνέχισε η κατάσταση. Και φτάνουμε στο σήμερα. Πάνω απο 6 μηνες έχω ξεκαθαρίσει στο Β ότι δε μπορώ άλλο θέλω χώρο χρόνο και θέλω να μην εχουμε τιποτα ερωτικο. Θα ειμαι εκει αν με χρειαστει θα του μιλαω αλλα μεχρι εκει. Και με το Φ προσπαθουμε να φτιαξουμε κατι νεο. Είναι τοσα πολλα που δεν λεω γιατι θα σας κουρασω. Εγω μεσα σε αυτα τα χρονια απο τοτε που με αφησε αυτος ο μεγαλος ερωτας που λεγαμε περασα καποιες ασθενειες που μου αφησαν προβληματα υγειας καιμετα απο αυτες περασα μια νευρικη ανορεξια που νομιζω ακομα περναω. Δεν με εχει βοηθησει τιποτα ουτε διατροφολογος ουτε γιατροι ουτε γυμναστες. Τιποτα. ΚΑνεις δε μπορει να με κανει καλα. Εχει γυρισει σε ψυχολογικο φαγητο πλεον. Δεν πειναω και τρωω συνεχως επειδη δεν ειμαι καλα. Τον β τον βλεπω οποτε παω γιατι ειμαστε σε διαφορετικες πολεις προσπαθω να κρατησω αποστασεις αν και καποιες φορες ενδιδω δεμπορω να του αντισταθω στον σεξουαλικο τομεα. Νιωθω ενας απαισιος ανθρωπος , λες και οταν εφυγε εκεινος πριν 4 χρονια τα γκρεμισε ολα και μου αφησε μονο τον κακο μου εαυτο. Νιωθω και για τους 2 πραγματα και παλευω με εκατο μεριες. Πειτε μου τη γνωμη σας.
Ελπιζω να μη σας κουρασα.
Reply With Quote
Anny
νέο μέλος
Anny's Avatar

Η Anny, μπήκε στην παρέα στις 09-05-19, και έχει δημοσιεύσει 3 μηνύματα.

Anny is online Anny is online  
Ναταλία μου έχεις μπει από μικρή στα βάσανα και με μπέρδεψες λίγο. Είσαι με τον Β 4 χρόνια και παράλληλα με τον Φ πόσο καιρό? 3 χρόνια?
Αρχικά ξέρω πώς είναι ο πρώτος έρωτας να είναι μεγάλος και αληθινός, όντως έρωτας ζωής! Σου αφήνει πάρα πολλά μέσα σου. Πρέπει να δουλέψεις πάρα πολυ μέσα σου για να κλείσεις αυτό το κεφάλαιο. Δυστυχώς μέχρι το κλείσεις κάθε άλλη σου σχέση θα είναι καταδικασμένη να ζει στην συγκριση. Εμένα μου πήρε 7 χρόνια να τον αφήσω πραγματικά πίσω μου. Τα κατάφερα επειδή 1ον) το πήρα απόφαση ότι πρέπει να το δουλέψω μέσα μου και αφιέρωσα πολυ χρόνο που καθόμουν να τα σκεφτώ. 2ον) η τυχη που μπορεί να αλλάξει σημαντικά την πορεία των πραγμάτων και 3ον) ψάχνοντας όλο και πιο βαθειά μέσα μου βρήκα την απάντηση πως ενω φαινομενικά μου έκλεισε αυτός την πόρτα στην πραγματικότητα ήμουν εγώ αυτή που το τελείωσε. Ηταν λυτρωτική ανακάλυψη και με βοήθησε να βάλω ουσιαστικό τέλος.
Σε συμβουλευω να κάνεις το ίδιο για να μπορέσεις να καταλάβεις που βρίσκεσαι συναισθηματικά
Reply With Quote
Anny
νέο μέλος
Anny's Avatar

Η Anny, μπήκε στην παρέα στις 09-05-19, και έχει δημοσιεύσει 3 μηνύματα.

Anny is online Anny is online  
Οσο αφορά τον Β. μπράβο σου που του στάθηκες στα δυσκολα. Αλλά το καταλαβαίνεις και μόνη σου ότι αυτό που έχετε δεν είναι τρελός έρωτας, ουτε σχέση βολέματος, έχετε περάσει πολλά εμπόδια. Λες ότι δεν σε αφήνει να χωρίσετε αλλά εάν ήξερε όλην την αλήθεια για το πώς αισθάνεσαι δεν θα το έκανε. Η και να το έκανε ακόμη, δεν μπορείς να μείνεις σε μία σχέση επειδή ο άλλος σε χρειάζεται. Πρέπει να του ξεκαθαρήσεις ότι δεν βρίσκεστε στο ίδιο μήκος κυματος.
Για τον Φ δεν λες πολλά τι νιώθεις για αυτόν. Αν θέλεις να στήσετε κάτι νέο πρέπει να ξεκόψεις τελείως με τους υπόλοιπους
Reply With Quote
Reply

Εργαλεία Αναζήτηση στο θέμα
Αναζήτηση στο θέμα:

Εξελιγμένη Αναζήτηση
Προβολή θεμάτων